Minehava

Koupit

Kniha vypráví o krásné hrdince Minehavě, která než se dostala z osady Medvědů, prožila se Silným bobrem cestu útrap a násilí, musela opuštěná překonat nemoc a – začala se bouřit proti nadvládě mužů. Několika popletla hlavu, sama však hledá takového, který jí nebude rozkazovat Sokolí oko a Havranpírko, dva věrné kamarády, už známe z knížky Osada Havranů. V tomto příběhu se chovají stejně statečně a odvážně při hledání nových sídel pro jejich rody. Ani tentokrát nechybí napětí a celé je okořeněno láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3489/minehava-3489.jpg 4.3329
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Minehava

špulo

Chcel som si po rokoch rokúcich pripomenúť niečo od Štorcha a s úžasom som zistil, že mám s Minehavou premiéru. Alebo mi slabne pamäť. A tak som si čoby 47-ročný junák užil knihu určenú primárne predpubertálnemu čitateľovi očami múdreho dospeláka :)).
Dostal som krásne naivný príbeh z čias starodávnych, v ktorom sa striedajú poeticky vyšperkované popisy prírody - za tie by sa nehanbil ani Holdstock či Thoreau - s až stroho popísaným rýchlopádícím dejom. Autor si k tomu vymyslel všakovaké obrady, popevky, tance, čím dodal knihe zvláštny punc doby. To všetko napísané dnes zostarnutou češtinou používajúc výrazy ako junák, soudruh, rodák, ktoré na človeka súčasnosti môžu pôsobiť úsmevne, možno aj mätúco. Postavy sa na prvý pohľad zdajú byť ploché, ale ak ste čítali Osadu Havranů a U Veliké řeky, tak sú pre vás hlavní hrdinovia starí kamoši a ostatní už len dotvárajú celkový obraz. Zhrnutie: čarokrásna rozprávka z praveku, ktorej som musel odpustiť všetky chybičky na kráse. A dôvod na oprášenie všetkých štorchoviek v polici, ku ktorým som sa dostal. Jednu som zohnal len nedávno ;). Opäť ma čaká premiéra. Teším sa...

Fidorr

Parádní příběh a zase větší přiblížení fungování našich předků v pokročilé době kamenné. Byť mě kniha začala bavit asi zhruba od čtvrtky pak už mě moc nepustila od fandění Sokolímu oku :D Konec docela silný a doufal jsem v něj :)

Fany09
09.12.2020

Kniha je vážně dobrá.

BabaJaga11
29.10.2020

Ze Štorchových knih byla tato spolu s Lovci mamutů moje nejoblíbenější. Mimo jiné proto, že hlavní hrdinkou byla dívka, která mi svojí povahou byla blízká, ale i proto, že vše dobře dopadlo (na rozdíl třeba od Bronzového pokladu). Dokonce i z moru se Minehava vyléčila, což sice nevím, zda bylo dobách bez jakýchkoli léků možné, ale nejspíš ve vzácných případech ano. Vlastním ještě vydání, které v mládí četla moje maminka, o to raději na knihu vzpomínám a možná si ji znovu přečtu i teď po letech.

kolacky
10.08.2020

Když jsem zjistila, že tuhle léta vlastněnou knihu nemám ohodnocenou, neváhala jsem a znovu si ji přečetla. Je pořád čtitelná! A o level výš ji posunují Burianovy ilustrace.

FilipV77
27.03.2020

Povinná součást knihovny českých dětí

TaLu
11.03.2020

Minehava patří ke knihám Eduarda Štorcha s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana, které jsem v dětství měla moc ráda. Dobrodružství a napětí, konkrétně v této knize i romantická linka. Příběhy, kde hlavní hrdina byl Havranpírko nebo Kopčem jsem měla raději, ale to bude tím, že mi tatínek říkával, že jsem poloviční kluk. Spisovatel vedl velmi naplněný život, který věnoval dětem jako pedagog.

ArwenAragorn
30.08.2019

Moc hezká knížka, ale upoutala mě o něco méně než Lovci mamutů a Hrdina Nik.