Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust

Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450550/bmid_neviditelni-zide-prezili-jsme-holok-pEl-450550.jpg 4 16 4

Aby přežili, museli se stát neviditelnými, Eddie Bielawski byl na počátku druhé světové války malým židovským dítětem narozeným ve východopolském městě Węgrów. To, co prožíval v letech 1941–1944, je dnes stěží uvěřitelným příběhem touhy přežít. Díky houževnatosti a vynalézavosti matky a otce se početná rodina dokázala v nepřátelském prostředí vyhýbat zatčení a zavraždění. Budovali jednu skrýš za druhou a v nelidských podmínkách čekali na naději. A nakonec uspěli. Právě to činí příběh a samotné autorovy paměti tak výjimečnými.... celý text

Literatura faktu , Literatura naučná , Historie

Vydáno: , CPress

Invisible Jews: Surviving the Holocaust in Poland , 2017

maryzka
17.07.2021 1 z 5

Kniha je zajímavá, ale nějak divně popsaná i když jsem dlouho přemýšlela jak to autor mohl napsat, to spíš bych řekla, že to měla sestra v paměti a pak to autorovi vypravovala. Přece jen autor narozen těsně před válkou a pamatuje si na něco? To mi nedávalo smysl

klaraj093
20.06.2021 3 z 5

Příběh zajímavý, styl psaní jsem tak nějak překousla tím že je kniha tak krátká

miseb
07.02.2021 3 z 5

Určitě zajímavé téma. Ale vadil mi zvláštní styl psaní. Měla jsem pocit, že čtu slohovou práci. Možná by neškodilo trochu více se rozepsat. Zdálo se mi, že to autor chtěl mít rychle za sebou a jako bonus přidal pár fotografií.

Anna27
26.12.2020 4 z 5

Příběh určitě zajímavý, zpracování mohlo být lepší, ale zase cením přidané fotografie.

Židé holokaust, holocaust přeživší holokaustu

Autorovy knížky

Eddie Bielawski