mišaša16 mišaša16 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Po dočtení mi pořád v hlavě zní otázka: JAK TO MOHL UDĚLAT ?!
Příběh byl vcelku zajímavý, ale postupem už mi to přišlo furt dokola.
Pohádali se = usmířili se.
Hardin mě někdy fakt vytáčel svou proměnlivou náladou.
Na můj vkus se kniha až moc podobala Fifty shades. Přišlo mi to jako taková mladší verze.
Každopádně jsem zvědavá jak celý děj dopadne :)

19.08.2016 4 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Docela hezký příběh, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Možná spíš pro mladší holky. Co se mi líbilo byly tweety na konci kapitol :) Knihu to hezky zpestřilo.

17.07.2016 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Pěkné oddechové čtení. Přečteno za jedno odpoledne. Začátek byl sice napsán tak trochu zvláštním způsobem - okolo jedné a té samé "věci" , že jsem si rikala jestli mě kniha bude vůbec bavit, ale nakonec z toho byl fajn příběh :) Hl. postavy byly sympatické, ale tak jak jsou vyobrazeny na obálce se podle mě moc ke knize nehodí.
I tak hodnotím pozitivně a myslím, že by bylo zajímavé filmové zpracování :)

20.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na to, že je kniha označována jako bestseller sem čekala mnohem více. Příběh byl zajímavý a originální, což oceňuji, ale v druhé půlce knihy se to tak nějak vleklo a bylo to pořad dokola o tom samém. Zároveň mi zde chyběly nějaké větší zvraty při kterých se člověk třeba i lekne a musí hned číst dál. Postavy mi nepřišly skoro vůbec sympatické a hl. hrdinka mě místy fakt vytáčela.
Pro mě opravdu ZKLAMÁNÍ.
I přesto gratuluji autorce k tolika prodaným výtiskům.

14.02.2016 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Knihu sem přečetla velmi rychle, skoro jí nešlo odložit. Děj byl velmi napínavý a pořád jsem se nemohla dočkat konce až se dozvím jak to všechno dopadne :)
Zároveň mi ale přišlo, že v knize nebyly všechny věci úplně vysvětleny, nebo možná jsem je v průběhu knihy nepochopila.Třeba Mohlo být na konci ještě nějaké větší shrnutí, aby čtenář vše lépe pochopil.
Jinak se mi ale příběh velmi líbil a už se moc těším na filmové zpracování! :)

24.01.2016 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Z této knihy mám tak trochu zvláštní pocity. Příběh byl hezký, smutný a zajímavý, jde vidět že autorka psala z vlastní zkušenosti, ale přesto mi tam něco chybělo. Líbilo se mi, jak byl příběh prokládaný zápisy z deníku, které si Lex zapisovala. Zároveň mi ale přišlo, že některé pasáže se dost vlekly...
Nevím, možná bych vše lépe pochopila, kdybych si sama něčím takovým prošla, ale takhle mě to nějak extra neoslovilo. Každopádně nelituji přečtení.

18.01.2016 3 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

"Skvělé" zakončení této úžasné série! Autorka má můj velký obdiv. Sem hrozně moc ráda, že sem narazila na tak výbornou sérii. Nelituji času, který sem těmto knihám věnovala, protože všechny pocity a emoce, které jsou v zde uložené budu mít v sobě ještě dlouhou dobu...
Je zvláštní kolik generací může doplatit na chyby svých předků. Vlastně mi bylo líto svým způsobem všech postav, i když je to těžké říct kdo má na tom všem největší podíl viny.
Takže určitě doporučuji všem tento originální a vážně skvělý příběh, který si Vás získá hned prvním dílem ❤️

26.09.2015 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Třetí díl této úžasné série opět nezklamal. Nebyl sice tak dobrý jako předchozí dily ale i tak se mi četl moc dobře a zase jsem ho sfoukla za pár dní. Kdo četl předchozí knihy tak rozhodne doporučuji pokračovat dál, protože v dalších dílech se postupně vysvětlují všechny souvislosti a záhady a člověk už lépe pochopí proč to tak bylo...
Občas mi ale kniha připadala trochu nudná a přetazená za vlasy, protože to bylo prostě pořád dokola (řeči o tom jak jsou ženy zlé a jak je bůh potrestá apod.) ale i přes to zase hodnotím velmi kladně :)

25.08.2015 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Tento díl opět nezklamal. Kdo četl květy z půdy, tak doporučuji přečíst i další díly, protože v dalších částech se různé souvislosti už více vysvětluji a lépe se dá pochopit proč to tak bylo. Velmi napínavé, co mě úplně zmátlo, že místy nevíte kdo je vlastně ta kladná postava, a koho máte nenávidět...Určitě se chystám přečíst všechny díly, jelikož se ještě nějaké souvislosti moc nerozluštily, takže Vás to nutí číst dál :) Tato série je podle mě velmi málo známa na to, jak je dobrá, možná skoro až zapomenutá. Nejspíš kvuli obalkám knih, které už jsou dost staromodní. Doufám, že vyjde i v novější verzi, aby si získala spoustu čtenářů, protože si to fakt zaslouží!

08.08.2015 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha mě bavila už od první stránky. Zanechala ve mě zvláštní pocit a vlastně ani nevím co to všechno bylo... Jestli je ale tohle podle skutečně události tak opravdu lituji ty děti, jak někdo tohle může udělat nepochopím. Ještě se asi podívám i na film abych mohla posoudit co je lepší :) každopádně silný zážitek, na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat a chystám se i na další díly.

17.07.2015 5 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Na knize mě hned zaujal její název :) Přečetla sem jí velmi rychle a opravdu se mi moc líbila. Hodně oceňuji originální název knihy a i samotný děj. Bylo to velmi zajímavé čtení a často sem knihu odkládala a přemýšlela nad pěknými větami co autorka napsala o životě, např. "Dokud jste na světě je s vámi i Váš život" a i tak celkově o ději. Myslím, že tato kniha mi dala hodně nového - názor a pohled na život. Četla sem sice už i lepši, ale tahle byla taky moc pěkná. Pohodové, nenáročné, místy i vtipné čtení a opravdu oceňuji skvělý nápad autorky! Takže DOPORUČUJI ❤️ Určite by každému z nás jednou za čas schůzka s vlastním životem prospěla :))

09.07.2015 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Skvělá kniha! Místy jsem se i nasmála. Přečetla jsem ji hodně rychle a vždy jsem se nemohla dočkat, až zase začnu číst. Velmi se mi líbilo, že je doplněná různýma obrázkama. Má sice přes 400 stran, ale vůbec mi to tak nepřipadalo, protože se četla sama :) Jen škoda, že konec je trochu otevřený, ale nevadí..I tak byla super a určitě bych si jí přečetla znova.

20.06.2015 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Po 150 stranách sem do s knihou definitivně vzdala a nedočetla jsem jí. Působila na mě depresivně a příběh mě zkrátka nebavil...
Jedno je ale z příběhu patrné: Špatná a zanedbaná výchova má negativní dopad na dítě a vleče se s ním už po zbytek života.

21.08.2017 2 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Kniha se četla dobře, na to, že se jedná o povinnou četbu. Místy to bylo zábavné i napínavé a zajímalo mě, jak to nakonec dopadne. Některé postavy mě dost rozčilovaly svými názory a chováním (podle mě dost naivním) ale taková dřív asi byla doba.

22.05.2016 3 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Docela příjemná oddychovka, ale co si budeme namlouvat, podle mě trochu nereálná. Kdyby bylo hl. hrdince aspoň o dva roky víc, myslím, že by celá kniha byla zajímavější.
Celkově se mi vubec nelíbilo jakým způsobem rodiče děti vychovávali. Myslím že to by už mohlo být i na hraně zákona.
Příběh je vcelku originální, ale znovu bych si knihu už asi nepřecetla. Pro mě trochu zklamaní.

30.11.2015 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Přečetla sem prvních 50 stránek a ničím mě nezaujala...Pro mě opravdu velke zklamání protože autorka patří mezi moje nejoblíbenější spisovatelky.Možná,že dále bude kniha už zajímavější ale opravdu se mi k ni nechce vůbec vracet. Navíc děj mi přijde trochu složitý, moc sem nepochopila o co tam vlastně jde. Takže dávám pouze 2 hvězdy ale jen kvůli tomu, že mám J.Moyes moc ráda.

06.07.2015 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Dobrá kniha :) Velmi napínava.Co bych ale vytkla byl ten závěr.Čekala jsem trochu více zvratů.Nic mě na tom konci nepřekvapilo a to mě trochu mrzelo.Ale jinak kniha se četla moc dobře a moc se těším na film !!! :)

27.10.2014 4 z 5