MisakCZE MisakCZE komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Asi půl roku jsem čekal, až se kniha v knihovně uvolní. Po jejím přečtení už chápu proč je téměř neustále vypůjčená.
Parádní detektivka s nadprůměrně inteligentním detektivem Hunterem, který se skvěle a vtipně doplňuje se svým novým parťákem.
Děj je napínavý, pozitivně komplikovaný, gradující s pro mě překvapujícím závěrem.

18.11.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Je až k neuvěření, že kniha vznikla před nějakými 70 lety a ne na náměty událostí, dějících se v posledních několika měsících na východě Evropy. Je to obrovsky nadčasové dílo, bohužel. Kéž bych mohl říct, že je to kniha o době poloviny minulého století. Přečíst doporučuji všem ... zejména sympatizantům východních vůdců a těm, kteří se jimi chtějí stát.

08.07.2022 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a mé pocity jsou dosti protichůdné.
Jako oddechovka dobrý, jako občasné odreagování od mnou preferovaných žánrů taky dobrý, ale podle renomé autora a komentářů jsem čekal mnohem víc, a to ve většině aspektů .. snad jen ten humor byl fajn.

25.02.2023 2 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá kniha, která nejde téměř odložit ... rozdělená do dvou částí ... současnost, kde Josie řeší případ nalezeného těla a minulost, ve které se dozvíte mnohé z dětství a dospívání náčelnice Quinnové, a právě tato část se nečte vůbec pěkně, je to dosti silná káva.
Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování ...

08.10.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Sympatická mladá policistka, která se liší od většiny současných populárních detektivů, řeší letitý případ mizejících dívek, a to celou dobu mimo službu.

Výborná prvotina autorky, velmi čtivé, napínavé, gradující ...

11.08.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět parádní jízda, netřeba se více rozepisovat.

12.01.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhý případ dvojice detektivů Huntera a Garcii, neméně dobrý, napínavý, brutální, předčasně neodhalitelný.

Vyšetřování se soustředí na možného sériového vraha ,zvaného Popravčí, motivovaného šikanou v době puberty. Do toho autor zaplete ještě dalšího sériáka, řečeného Řezník, spoustu podezřelých, lidské médium atd ...
No, o zábavu na zimní večery máte postaráno, děj se odehrává v předvánočním čase.

05.12.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter drží laťku stále proklatě vysoko ...

31.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nutno přiznat, že knížku jsem si vybral zejména kvůli její kontroverzní obálce.

Dílo samotné je velmi povrchní, hlubší děj prakticky neexistuje, snahou autorky je hlavně šokovat.

Vůbec mi nesedl styl psaní /nebo možná překlad?/, kdy se neustále mluví o hlavní postavě jako o něm. On řekl, on se podíval, on to a on ono .... iritující a často v kontextu s ostatními postavami matoucí.

Po celou dobu čtení jsem byl znechucen jako už dlouho ne. Otázkou je, proč mi toto "vyjadřování se" o lidech tolik vadí, ale o zvířatech ne? To je určitě k zamyšlení ...

31.03.2023 1 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velmi zajímavé čtení, docela neodložitelné.

Děj je vyprávěn dvěma osobami, mlčící pacientkou prostřednictvím jejího deníku a psychoterapeutem, který se ji snaží rozmluvit.
Právě tento muž se, na můj vkus až příliš, mění spíše v detektiva a snaží se odhalit vše ohledně vraždy manžela oné mlčící pacientky. Což mě maličko zklamalo, chtěl jsem a očekával, že to bude více o psychologii než detektivní thriller.
Ale jako celek knížka funguje a určitě nebudete litovat, že jste po ní sáhli.

Konec bych jako šokující nenazval, asi od poloviny čtení jsem měl nějaký tip a tak to také skončilo.
Na zážitku z knihy to však vliv nemělo ... 5/6.

17.02.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak tohle byla teda pořádná řezničina, i na Cartera.

Hunter nahání s pomocí parťáka a nové spolupracovnice sériového vraha, který po sobě zanechává groteskní skulptury z částí těl svých obětí.
Děj je strhující, gradující do překvapujícího finále.
SPOILER: S vrahem na konci nelze než souhlasit, pochopit ho a dokonce mu i zpětně fandit.

04.02.2023 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha byl můj šálek čaje.
Něco málo už mám v tomto žánru přečteno, ale tato detektivka s prvky hororu se svojí brutalitou a neotřelým způsobem násilí hlavního padoucha, řadí na místa nejvyšší v žebříčku z pohledu tohoto hlediska. Autor si servítky nebere a detailními popisy se až vyžívá, což není pro každého.
Hodně se mi líbilo i propletení děje irskými mýty a legendami, zase jsem díky tomu o něco chytřejší.
Pro někoho může být problém se v průběhu čtení orientoval v těch šílených irských jménech.

Jsem rád, že jsem tuto sérii objevil a hned se vrhám na další díl.

07.11.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jedním slovem ... strhující.

První část knihy je jakýmsi prequelem celé série a dozvíte se toho poměrně hodně o osobním životě komisaře JL.
Poté se rozjede napínavý gradující příběh o psychopatickém zabijákovi, který ještě neřekl poslední slovo. Nemalý díl k rozluštěná případu přidá opět i krásná Saga.

Další díly jsou povinností.

14.08.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Prvotinu autorky jsem četl jako v pořadí třetí po Těch druhých a Jámě, v mnohém se podobá právě Jámě (nebo Jáma jí?), dokonale mi sedí autorčino psaní v první osobě protknuté sarkasmem a ironií a taktéž parádní je jak přirozeně vyobrazila alter ego hlavní postavy, spousta z vás se v některých větách určitě uvidí:) Děj rozdělen do dvou časových linií, krásně vystupňovaný, pár hodně nepříjemných scén a nejvíc vás odpálí poslední tři strany ... knihu doporučuji všech, kteří občas mluví jinak než myslí a zároveň si rádi v dětství kreslili na ulici skákací panáky

01.06.2022 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Na úvod je nutno dodat, abyste tuto knihu nečetli, pokud nemáte načtený díl předešlý. Je to přímé pokračování.
Musím konstatovat, že toto byl asi nejlepší kousek z celé série.
Děj se výhradně točil okolo Molandera a nahánění vraha "X", osobní životy aktérů, stejně jako linie okolo Theodora byli upozaděny, ne však zcela ignorovány.
Bylo to napínavé, čtivé, neodložitelné, nepřekombinované, logicky uzavřené.
S přílišnou brutalitou, kterou zde někteří zmiňují, nesouhlasím. Za mě to bylo v mezích žánru, kdo čte Cartera či Mastertona, asi se mnou bude souhlasit.

Teď už nezbývá než zatlouct "Poslední hřebík", nevím jak vy, ale já jdu pro kladivo ...

16.01.2024 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další povedený díl,
ani tentokrát to nemá Josie ve svém soukromém životě jednoduché, a opět se její osobní problémy mísí s pracovními povinnostmi.

Problémy ve vztahu, mrtvá tchýně, nepříjemná švagrová, vraždy, vypálené domy, staré případy pohřešovaných, v posteli s ex a mnohé další ... toto dokáže ustát pouze Josie Quinnová.

26.08.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tato kniha je zcela odlišná od všech předešlých v sérii, ze známých postav tu vystupuje pouze Robert Hunter.

Ten, tentokrát v dočasných službách FBI, vede téměř celou dobu jakýsi výslech s pachatelem a odkrývá tak jeho zvěrstva.
Jako bonus se dočtete spoustu informací z Robertova dřívějšího života.

Carter vás mistrně provede myslí zvráceného psychopata, zamýšlí se nad otázkou jestli čiré zlo je v člověku od narození nebo se v něm dá vypěstovat. A je v tom vůbec rozdíl?

28.03.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Snad se nikdo neurazí, ale pro mě byla tato česká krimi až příliš staromódní, připomínala mi Agathu Christie. Což jistě někdo ocení, já ale ne.

Hlavní postavu zde nenajdete, stejný čas je věnován mnoha osobám. Děj není nikterak komplikovaný, podezřelá je snad každá zmíněná osoba. Na druhou stranu, právě toto dělá knihu předčasně neodhatelnou a viníka se dozvíte až několik stran před koncem.

Musím přiznat, že se mi momentálně moc nechce sahat po další knize od této spisovatelky.

08.01.2023 1 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Poslední hřebík zatlučen.
Skvělé zakončení fantastické série, dávám plný počet hvězd jak za tuto knihu, tak za celou sérii.

Tentokrát se neřeší sériový vrah apod., děj je zaměřen výhradně na utahování smyček kolem Kima, ony smyčky jsou tři /Dunja, Fabian, Hesk/ a na sobě zcela nezávislé, ikdyž se pomalu a jistě sbíhají v jeden pevný uzel, který už nepůjde povolit ... ikdyž znáte Sleiznera ...

Nikdy jsem nečetl tak perfektně napsanou postavu jako je Kim Sleizner, jeho odpornost je dotažena do nejmenšího detailu.

Při čtení posledních odstavců jsem měl husí kůži /u čtení knížky poprvé/ a stalo se mi něco podobného jako Fabianovi na lůžku v sanitce.

PS: Něco mi říká, že se s Fabianem v budoucnosti ještě setkáme .... nebo možná v to jen doufám

12.02.2024 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět neuvěřitelně čtivé, Linna je zpět na místě kam patří a posouvá vyšetřování záchvatového vraha tím správným směrem.

09.08.2023 4 z 5