MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Naprosto dokonalá knížka. Dostala mě na kolena. Příběh je nádherně vykreslený, postavy dokonale popsané. Je mi to neskutečně líto, ale zároveň jsem ho i chápala. Myslím, že souhlasím s většinou komentářů, takže to tady asi nemá cenu zbytečně vypisovat. Skvělé!

28.12.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejlepší příběh. Nádherný, vtipný, romantický, nečekaný. Určitě si to přečtu ještě jednou. Konec jsem asi nečekala.

29.07.2015 5 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Dobrá knížka. Příjemně se čte. Pro lidi, co jezdí na tábor je to naprosto skvělé. Až na to, že americké tábory jsou trošičku jiné. Osobně jsem byla ráda, že jsem se setkala zpět se Sam, Courtney, Colem, Hitchem, Pam nebo Bobrem. Dost mě překvapilo, že vztah Sam a Colea se dostal zpět do kamarádské úrovně. No ale zpět k Harper. Její povaha mě neskutečně vytáčela. Na takové lidi mám alergii. Proto jsem byla ráda, že se poměrně od základů změnila. Margo jsem měla ráda, ale Kate bych nejradši zakopala. Trochu bych čekala větší rozvedení věci s Ethanem. Lina, neskutečně sympatická osoba. Krom Jeany mi všechny ostatní holky z oddílu splynuly do jednoho.
Myslím, že stojí za přečtení.

25.09.2016 4 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

SPOILER!
Fakt skvělá knížka. Zase jsem narazila na jednu, co mě dokázala rozbrečet. Děj byl opět nádherně napsaný, měl spád a nikdy jsem se nenudila. Ze začátku jsem Kazima neměla vůbec ráda. Zmínka o Vandě z Náhradního prince byla suprová a konečně se jí to nějak vymstilo. Zajimavé jak se i takoví dokaři dokáží polepšit. Kazima jsem začala mít ráda asi od scény v kuchyni. Pochopila jsem, že to myslí vážně. Pak když to Simoně s Romanem přestalo klapat, jsem ji litovala. Vím, jak se musela cítit s lidmi, se kterými si nemá vůbec, co říct. Když Kamila zjistila, že je těhotná, dostalo mě to. No a při poslední scéně s Kazimem? To mě dostalo, strašně jsem si přála, aby byli spolu. I za cenu toho, že se bude Kamila dál utápět v depresích. Jo, je to asi hodně necitlivé. Konečný ctitel? Tuto scénu bych opravdu vynechala. Ať se tam sakra neplete ještě někdo další! Myslím si, že tato knížka by stála za pokračování. Je tam spousta věcí neukončeno a je toho opravdu hodně na to, abych si to mohla domyslet. Tak ze prvé asi Kamila. Její dítě a to, jak se zachoval Kazim. Pak Stela by mě taky docela zajímala. V neposlední řadě i Andy, jestlipak se vzdala svých předsevzetí o užívání a starších klucích? A hlavně bych ráda věděla jak to dopadlo se Simčou.

24.08.2016 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knížka se i přes hodně stránek a popisu četla naprosto skvěle. Autorka umí psát záživně, i přesto, že zápletka není kdoví jak složitá.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Neskutečně silný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Jenifer byla neskutečně sympatická. V dějových liniích jsem se sice občas ztrácela, asi si to budu muset přečíst ještě jednou (ne, že by mi to vadilo), ale i tak.

16.02.2017 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Pro mě naprosto super knížka. Dokázala mě jak rozesmát, donutit se sladce usmívat (cítila jsem se skoro jako Less) tak i rozbrečet. Hodně originální příběh. Ráda nakouknu do renesanční Florencie aniž bych musela trpět věčně starou mluvu. Jelikož jsem četla druhý díl před tímto, byl konec v pořádku, ale myslím, že kdybych nevěděla, jak to bude pokračovat, asi bych se zbláznila. Příběh se četl moc dobře, Lorenza jsem si oblíbila a celkově postavy mi byly sympatické. Za mě tato knížka rozhodně stojí za přečtení.

10.09.2016 4 z 5

Jako popelka Jako popelka Zuzana Francková

Byla to nádherná knížka s až neuvěřitelně šťastným koncem. Že by pohádkové konce pořád existovaly? Jediné, co bych mohla této knížce vytknout je to, že nebyla psaná na kapitoly a dokonce ani na odstavce.

10.03.2015 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Naprosto skvělá knížka. Nechybělo jí napětí, romantika, akce, poutavost, drama. Dopisy na lednici z roku 2019 naprosto skvělé, tihle dva měli nejdokonalejší vztah. Kapitoly nebyly dlouhé, knížka se četla rychle. Občas jsem se trochu ztrácela v té historické stránce věci, ale to se dá přežít. Epilog mě teda mírně znepokojil a moc se těším na pokračování.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka i příběh byl hezký. Napínavý děj, zajímavá souvislost. Ale asi nejsem úplně vášnivý čtenář detektivek. Je totiž jasné, že se to vyřeší (ano, bylo by blbý číst detektivku, která neskončí rozuzlením) a že to bude ten, který byl celou dobu v ústraní.

06.09.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha. Označení kapitol mě neskutečně nadchlo. Byla jsem strašně zvědavá, co se stane. Nemůžu si pomoct, ale pořád jsem žila v domnění, jako by hlavním postavám bylo tak 12 a ne o tolik víc. Nevím, čím to.

02.06.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Za mě super. Na Selekci to nemá, ale i Eadlyn byla v tomto díle skvělá. S její volbou manžela jsem naprosto spokojena, ale některé zvraty mě fakt dostaly. Bohužel se nedokážu smířit s představou, že Maxon, Aspen, Lucy a další jsou dospělí.

28.05.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherná, čtivá, sladká pohádka. Osobně jsem asi spíš team Aspen, ale Maxona určitě neodsuzuji, naopak, pokud bude Amerika šťastná, budu i já. Překvapilo mě, že vyhodily Ashly. Jinak Celesta…. Asi no comment. Marlee jsem si zamilovala. Skvělé! Určitě zfilmovat!

16.02.2017 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Oceňuji originální téma, ale popis toho, co se dělo při "léčbě" by nebyl od věci

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Sladké. Sladké jako třtinový cukr. Příběh je každému asi po přečtení anotace jasný, ale proč si jen tak neudělat hezký večer s jednoduchým románem, který je čtivě napsaný. Ta nerozhodnost postav po celou knížku je sice místy otravný, ale na konci prostě nádherné, miloučké, romantické.

03.08.2017 4 z 5

Sázka na lásku Sázka na lásku Petra Martišková

Nemám ráda nové věci. Nerada si dávám v restauraci jídla, u kterých nevím co čekat, protože se bojím, že mi to nesedne. A hodně podobně to mám i s knížkami. Nemám ráda prvotiny nebo autory, které jsem do té doby neznala. Ale v tomto případě jsem udělala výjimku a rozhodně toho nelituji. Knížka se hodně rychle četla a děj byl originální a zajímavý. SPOILER Přestože to dopadne dobře, není to takový ten sladký román z červené knihovny a já ho můžu jedině doporučit.

19.11.2016 4 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Naprosto úchvatná knížka. Patří mezi špičky od Lenky. Čtenářům jednak přinese ponaučení (speciálně mladým dívkám, dlouhovlasým, modrookým blondýnkám :D) a navíc se skvěle čte. Četla jsem ji podruhé, takže jsem věděla, jak to skončí, přesto se slzy neudržely. Postavy jsou neuvěřitelně propracované, každá má vlastní charakter a to se mi hodně líbí. Také dávám plus za to, že autorka moc nerozebírala scény, kdy se Hanka topila v depresích. Myslím, že kdyby to tam bylo omílané stále dokola, leckoho by to nebavilo.

04.09.2016 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

: Tato Lanczovka je opět nádherně napsaná, čtivá a skvěle se hodí na létu. Příběh není těžký, ale přesto je poutavý a vy stejně nevíte, jak to celé dopadne. Postavy jsou nádherně popsané, Markétka byla hodně dobrá postava, byla jsem ráda, že e nakonec Karolína spřátelila s Evou. Nejvíc mě dostával Alfréd. Jeho hlášky v tu pravou dobu prostě neměly chybu!

22.08.2016 4 z 5

Fronta na lásku Fronta na lásku Blanka Faltová

Strašně hezké a originální téma. Zachycovalo to opravdu dnešní realitu a občas jsem cítila vlhké oči. Autorka to moc dobře vystihla akorát by to chtělo ještě něco, co by mne donutilo knížku přečíst jedním dechem a cítit se v kůži Sabiny.

25.04.2016 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Všechno, úplně všechno – skvělý název, který sedí. Nikdy jsem se nesetkala s žádnou knihou, jež by název tak pasoval. Je to prostě úžasná knížka, skvěle popsané pocity i to, jak se člověk cítí. Byl to absolutně nečekaný až překvapivý konec. Myslím, že by mohl být trochu víc rozebraný. Nejvíc mě zdrtilo, že jsem najednou bez jakéhokoli připravení otočila stránku a tam byl K O N E C!
Absolutně skvělá knížka.

Jednu hvězdičku ubírám, tu si nechávám pro své srdcovky.

15.01.2016 4 z 5