MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Neskutečná krása! Knížka měla spád a byla nejlepší z celé série. Jsem sice zvyklá číst takové lehké romanťárny, kdy nezáleží na detailech, takže si myslím, že mi spousty věcí uniklo a mám je pomíchané. Takže bych prosila někoho, aby mi do zpráv napsal, zda to opravdu bylo tak, jak si myslím:
SPOILER!!! Luce na začátku byla zamilovaná do Lucifera, ale pak zjistila, že chce moc a zvolila si Daniela. A s ním nevolili ani Trůn ani peklo. Pak tedy nastal Pád a na ně byla uvalena kletba, že kdykoli se Luce dostane k vysvětlení, kdo vlastně je, zemře. Takhle teda prožili někol životů. Pak ale přišla Lucinda Priceová, která ?tím že nebyla pokřtěna? měla šanci to zjistit. A toto všechno zjistila.
Pak teda dokončil Lucifer Pád a oni se ocitly “na samém začátku“, kdy opět zvolili lásku.

Což mi teda připomíná konec, ze kterého jsem byla překvapená. Je pravda, že kdyby to končilo happy endem, že Luce by byla anděl a navždy by spolu žili bez jakýchkoli reinkarnací, tak by to bylo trochu moc přeslazené. Ale toto? Celý čtyři díly se honí za tím, aby zjistila, kdo vlastně je a nakonec skončí, jako smrtelnice se ztracenou pamětí? To jako nemohli všichni žít pokojně v Trůnu a být šťastni? Jojo, asi bych se tady mohla rozčilovat hodně dlouho a tato knížka ve mně zachovala opravdu silný požitek. V každém případě si to budu muset ještě někdy jednou přečíst, abych to pochopila. Kdybych tu plácala myšlenky, byly by jak páté přes deváté, protože to prostě nechápu.

16.01.2017 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Pro mě asi nejlepší. Orientovala jsem se a byla jsem spokojena. Absence ostatních postav jsem přežila. Bylo zajímavé nahlédnout do různých Lucind (nevím, jak to vyskloňovat) a světových období. Přestože jsem ten minulý fandila Milesovi, teď se vše změnilo a Daniel byl opět na scéně. Na poslední díl se těším.

31.12.2016 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Mně se knížka dost líbila. Byla lepší než Pád (v něm jsem se na konci absolutně neorientovala). Trochu jsem začínala fandit Milesovi, ale bylo to spíš proto, že Daniel tam moc nebyl, a když byl, tak se hádali (Haha, jak manželé po třiceti letech). Také můžu říct, že na konci jsem se teda dost zasmála. Ta ironie byla hodě vtipná.

31.12.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Naprosto dokonalá knížka. Dostala mě na kolena. Příběh je nádherně vykreslený, postavy dokonale popsané. Je mi to neskutečně líto, ale zároveň jsem ho i chápala. Myslím, že souhlasím s většinou komentářů, takže to tady asi nemá cenu zbytečně vypisovat. Skvělé!

28.12.2016 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Doteď jsem četla spíše romány, takže si takhle zpětně uvědomuji, že budu muset při čtení knížek směřujících ke sci-fi změnit styl čtení. Když jsem si psala děj, polovinu věcí jsem nevěděla a to mi bylo jasný, už když jsem to dočítala, protože na konci mělo vše strašně rychlý spád a já se v tom opravdu každou chvilku přestávala orientovat. Přesto je knížka dobrá a mně se líbí. O andělech je to moje první knížka, takže nemám s čím porovnávat a nemůžu říct, že by byla nějak neoriginální. Co mně to trochu připomínalo, tak sérii Nesmrtelní, ale to bude spíš jen proto, že to jsou jedny z mála takovýchto žánrů. Ale myslím, že pokračování se dočká mé četby už jen proto, že mně fakt zajímají některé odpovědi.

11.12.2016 4 z 5

Sázka na lásku Sázka na lásku Petra Martišková

Nemám ráda nové věci. Nerada si dávám v restauraci jídla, u kterých nevím co čekat, protože se bojím, že mi to nesedne. A hodně podobně to mám i s knížkami. Nemám ráda prvotiny nebo autory, které jsem do té doby neznala. Ale v tomto případě jsem udělala výjimku a rozhodně toho nelituji. Knížka se hodně rychle četla a děj byl originální a zajímavý. SPOILER Přestože to dopadne dobře, není to takový ten sladký román z červené knihovny a já ho můžu jedině doporučit.

19.11.2016 4 z 5

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Pohodová letní knížka s nádechem dobrého konce. Občas jsem se docela zasmála. Iva se sice na začátku zdála opravdu jako namyšlená fiflena, ale postupně byla v pohodě. Nejvíc to asi spadlo, kdy sundala make-up. Přestože se tam Roman objevil jen na krátko, byl mi hodně sympatický.

17.11.2016 4 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Taková příjemná oddechovka na podzimní večery. Dita mi byla strašně moc sympatická a v lecčem bych s ní souhlasila. Bavila mě svými historkami a tím vším. Dalibor mi nebyl sympatický ž od začátku, kdy se pořád vyptával, kde byla, co tam dělala atd… Pam mě zklamala a ze Zóji jsem nakonec byla překvapená. No a Radkovi jsem fandila celou dobu. Ano, je to sice dokař, ale je to typ, který si dokáže získat srdce i nezávislých pozorovatelů.

27.10.2016 4 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Na začátek samozřejmě čtivá knížka, od které se nejde odtrhnout. Dan mi byl sympatický a Sára taky, rozhodně jsem v ní neviděla zlatokopku. Prostě jen měla výjimečný život. Šokoval mě teda názor jejího otčíma. Celá knížka byla vlastně jako na houpačce a slzy mi tekly asi poslední třetinu. SPOILER!! Bylo jasné, když chvíli před koncem se vše zdálo úplně skvělé, že zákonitě musí přijít nějaká pohroma. Je pravda, že kdyby knížka skončila happy endem, nikoho by to nebavilo a ani u mě by to nedostalo tolik oblíbenosti. Co se konce týče, zajímalo by mě, jak to Ríša zjistil. A vlastně bych druhý díl chtěla, abych se dozvěděla, jak to bylo dál (v reálu jsou oba šťastní a mají své rodiny). Je to takové až moc otevřené. Ještě bych přidala takový 70 stran a byla bych spokojená :D

23.10.2016 5 z 5

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

Zajímavá knížka. Je to zase něco jiného, nakouknout pod pokličku vysokoškoláků. SPOILER!!! Bylo fajn, že to nebyla nějaká osudová láska. Sice jsem fandila Štěpánovi, ale jelikož se řídím heslem, hlavně, aby byla hlavní hrdinka šťastná… jediné, co mi to zkazilo, je víra v to, že holka s klukem můžou být jen kamarádi. Ale nevzdávám to a hledám.

23.10.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Strašně hezká, originální, čtivá knížka. Autorka mě uchvátila už letní sérií a ani toto nebylo k zahození. Je těžké si vybrat na čí straně stát. A přiznávám, že jsem fandila Joshovi, ale pro mě je prioritou, aby byla hrdinka šťastná. Dojala mě scéna s Margot, její příběh byl také velmi zajímavý. Vypadala jako silná osobnost a ona ve skutečnosti…

10.10.2016 4 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Taková nevýrazná ale za to zajímavá knížka. Johana se někdy chovala dost naivně. Za to Eliška mi byla hodně sympatická. Dominika snad nemá cenu komentovat. Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo třeba s rodiči.

01.10.2016 3 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Dobrá knížka. Příjemně se čte. Pro lidi, co jezdí na tábor je to naprosto skvělé. Až na to, že americké tábory jsou trošičku jiné. Osobně jsem byla ráda, že jsem se setkala zpět se Sam, Courtney, Colem, Hitchem, Pam nebo Bobrem. Dost mě překvapilo, že vztah Sam a Colea se dostal zpět do kamarádské úrovně. No ale zpět k Harper. Její povaha mě neskutečně vytáčela. Na takové lidi mám alergii. Proto jsem byla ráda, že se poměrně od základů změnila. Margo jsem měla ráda, ale Kate bych nejradši zakopala. Trochu bych čekala větší rozvedení věci s Ethanem. Lina, neskutečně sympatická osoba. Krom Jeany mi všechny ostatní holky z oddílu splynuly do jednoho.
Myslím, že stojí za přečtení.

25.09.2016 4 z 5

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

Jak už je to u Lenky zvykem, knížka se dobře čte, přestože děj není nijak výstřední, dokáže upoutat. Hodně mě zaujal příběh Pavly, to jednoznačně. Určitě bych o ní četla radši, i když chápu, že to by nebyla zrovna optimistický příběh na celou knížku. Ale tím, že děj nebyl ničím zajímavý, volím střední cestu.

25.09.2016 3 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Naprostá bomba! Čtivé, vtipné a smutné zároveň. U mě rozhodně knížka, která zaujímá přední pozice žebříčku nejlepších knih. Půlku knihy jsem měla knedlík v krku a několik stránek jsem probrečela. Tím, že Nelu už znám, jsem to s ní mohla prožívat opravdu od samého začátku. Nela je neskutečně sympatická, Ondra u mě vede, Tomáše mi tentokrát přišlo trochu líto, přesto zůstávám u názoru „Hlavně ať je hlavní hrdinka šťastná“, Lenka mě dost překvapila, Míšu jsem litovala, Olina s Marcelou nepřekvapily. Toť asi výčet postav. Za mě rozhodně NAPROSTO SKVĚLÁ KNÍŽKA!!!

16.09.2016 5 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Jedním slovem? Pecka! Přestože jsem knížku četla podruhé, věděla jsem, jak to skončí, přesto mi očko nezůstalo suché. Když jsem ji četla poprvé, vím, že jsem bulela bez zastavení, protože jsem nevěděla, že je pokračování. To mě trochu uklidnilo. Ale teďka, i když jsem to věděla, opět mě to dostalo. Nela mi byla strašně sympatická a celou dobu u mě Ondra vedl. Teďka mě tak napadá, že chudáci čtenáři, kteří to četli ještě před tím, než Postel plná růží vyšla. Já bych se z toho zbláznila. Jinak už asi něco konkrétního. Knížka absolutně čtivá, propracovaná, nebyla chvíle, kdy bych se u ní nudila. Nela mi byla neskutečně sympatická. Stejně jako Ondra. Trochu bych tam možná přidala o Lence, vlastně od doby, co začaly prázdniny, jsem o ní neslyšela. To už by asi mohlo stačit, jdu se vrhnout na PPR :D

13.09.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Pro mě naprosto super knížka. Dokázala mě jak rozesmát, donutit se sladce usmívat (cítila jsem se skoro jako Less) tak i rozbrečet. Hodně originální příběh. Ráda nakouknu do renesanční Florencie aniž bych musela trpět věčně starou mluvu. Jelikož jsem četla druhý díl před tímto, byl konec v pořádku, ale myslím, že kdybych nevěděla, jak to bude pokračovat, asi bych se zbláznila. Příběh se četl moc dobře, Lorenza jsem si oblíbila a celkově postavy mi byly sympatické. Za mě tato knížka rozhodně stojí za přečtení.

10.09.2016 4 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Naprosto úchvatná knížka. Patří mezi špičky od Lenky. Čtenářům jednak přinese ponaučení (speciálně mladým dívkám, dlouhovlasým, modrookým blondýnkám :D) a navíc se skvěle čte. Četla jsem ji podruhé, takže jsem věděla, jak to skončí, přesto se slzy neudržely. Postavy jsou neuvěřitelně propracované, každá má vlastní charakter a to se mi hodně líbí. Také dávám plus za to, že autorka moc nerozebírala scény, kdy se Hanka topila v depresích. Myslím, že kdyby to tam bylo omílané stále dokola, leckoho by to nebavilo.

04.09.2016 5 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Podle mého názoru jedna ze slabších knih. Jasně byla čtivá, ale děj nebyl nijak zajímavý. Když jsem si sama pro sebe děj shrnula, vlastně jsem tam celou dobu popisovala Richarda a láska k Tomovi? Nedá se pořádně nijak rozepsat. Dalo by se to považovat na takovou tu letní oddechovku k bazénu.

26.08.2016 2 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

SPOILER!
Fakt skvělá knížka. Zase jsem narazila na jednu, co mě dokázala rozbrečet. Děj byl opět nádherně napsaný, měl spád a nikdy jsem se nenudila. Ze začátku jsem Kazima neměla vůbec ráda. Zmínka o Vandě z Náhradního prince byla suprová a konečně se jí to nějak vymstilo. Zajimavé jak se i takoví dokaři dokáží polepšit. Kazima jsem začala mít ráda asi od scény v kuchyni. Pochopila jsem, že to myslí vážně. Pak když to Simoně s Romanem přestalo klapat, jsem ji litovala. Vím, jak se musela cítit s lidmi, se kterými si nemá vůbec, co říct. Když Kamila zjistila, že je těhotná, dostalo mě to. No a při poslední scéně s Kazimem? To mě dostalo, strašně jsem si přála, aby byli spolu. I za cenu toho, že se bude Kamila dál utápět v depresích. Jo, je to asi hodně necitlivé. Konečný ctitel? Tuto scénu bych opravdu vynechala. Ať se tam sakra neplete ještě někdo další! Myslím si, že tato knížka by stála za pokračování. Je tam spousta věcí neukončeno a je toho opravdu hodně na to, abych si to mohla domyslet. Tak ze prvé asi Kamila. Její dítě a to, jak se zachoval Kazim. Pak Stela by mě taky docela zajímala. V neposlední řadě i Andy, jestlipak se vzdala svých předsevzetí o užívání a starších klucích? A hlavně bych ráda věděla jak to dopadlo se Simčou.

24.08.2016 4 z 5