Super koťata

Katka Stejskalová je obyčejná holka. Devátá třída se blíží k závěru, jistota školních lavic končí a Katka se má rozhodnout, co bude dál. Jenomže - neví. A také si moc nevěří. Pak se všechno nějak zamotá. Táta s mámou jsou samé tajnosti, kamarádka Pavla se začne stranit kolektivu, je tu spolužák Marek, výstřední Vanesa, lukostřelec Majk a kluk od benzínky, Lukáš. Román o starostech a radostech třech kamarádek, Katky, Pavly a Vanesy. Patnáctileté slečny končí povinnou školní docházku a navíc jim život uchystal krom drobných trápení i skutečně dramatickou zkoušku. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119/super-kotata.jpg 3.4228
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Esmeralda168

V patnácti mě tahle knížka úplně nadchla a i dnes musím říct - na to, že je to "jenom" dívčí román, je to kniha ze skutečného života, kde sice nechybí první láska a romantika, ale neomílá se pořád dokolečka "miluji-nemiluji", ale řeší se i rodinné problémy, přátelství i jeden dost závažný problém, a je to i poučné.

Lilinecka

Knihu jsem začala číst pouze kvůli čtenářské výzvě. Moc se mi do ní nechtělo- hlavně kvůli obálce, která působí strašným dojmem. Ve výsledku čtení nebylo zase tak strašné, prostě klasická česká zamilovaná knížka. Určitě bych si ji sama od sebe nepřečetla, ale nakonec toho ani nelituji.

EvikU.

Ano, knihu jsem přečetla už dávno. Takže si moc nepamatuju tuhle konkrétní, ale jedno vím. Že nebyla ani jedna kniha od této autorky, která by se mi nelíbila.

PeťkaW.

Bohužel, nedá se svítit - jedna z nejslabších knih, které jsem od této autorky kdysi dávno četla. Vadila mi především její snaha, působit za každou cenu "světově". Ať už kvůli použitým jménům, které dnes jsou sice běžná, ale v té době působily mezi zbytkem "domácích" jmen jako pěst na oko, nebo kvůli ději, který se taky v určitých směrech snaží napodobit americké seriály pro teenagery.

MíšaK.
25.09.2016

Jak už je to u Lenky zvykem, knížka se dobře čte, přestože děj není nijak výstřední, dokáže upoutat. Hodně mě zaujal příběh Pavly, to jednoznačně. Určitě bych o ní četla radši, i když chápu, že to by nebyla zrovna optimistický příběh na celou knížku. Ale tím, že děj nebyl ničím zajímavý, volím střední cestu.

pavlinkaa
28.06.2016

Tak tohle bylo hodně ze života.......

Ann98
21.06.2016

Díky této knize jsem se vrátila o 2 roky zpět, kdy i já jsem prožívala to samé (přijímačky na střední školu, loučení s lidmi, kteří se hodně zapsali do mé paměti, ...). Nechápu Pavlinu matku, proč ho za zneužívání vlastní dcery neudala!

Mi-šu-le
20.02.2015

Moje první kniha od Lenky Lanczové, je super. Tenkrát jsem ji četla jedním dechem,

1v8na
07.08.2014

tenhle příběh se mi líbil a hodně mi toho dal. Je hodně poučný. Ostatně jako snad všechny knihy od Lenky.

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :)

Movie33
05.03.2013

Lancová byla pro mě jako puberťačku skvělé čtení, knihy od ní jsem četla jedním dechem. Tahle patří mezi nejoblíbenější spolu s Mokrou Loukou.

Alexxandra
08.07.2012

Je to dost dobrá knížka je tam docela dost násilí a je zábavná.Jedna z nejlepších knih od Lenky kterou jsem četla.

Kathenka

je mi 11 let a za celej život sem přečetla 13 knížek a musím říct že tahleta byla ze všech nejlepšíí !! Knížka je dobrá pro holky co zažívaj první lásky a sou v pubertě.....