Super koťata

Katka Stejskalová je obyčejná holka. Devátá třída se blíží k závěru, jistota školních lavic končí a Katka se má rozhodnout, co bude dál. Jenomže - neví. A také si moc nevěří. Pak se všechno nějak zamotá. Táta s mámou jsou samé tajnosti, kamarádka Pavla se začne stranit kolektivu, je tu spolužák Marek, výstřední Vanesa, lukostřelec Majk a kluk od benzínky, Lukáš. Román o starostech a radostech třech kamarádek, Katky, Pavly a Vanesy. Patnáctileté slečny končí povinnou školní docházku a navíc jim život uchystal krom drobných trápení i skutečně dramatickou zkoušku. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119/super-kotata.jpg 3.5330

Kniha Super koťata

andrea7191
09.09.2021

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, které v té době nemělo konkurenci. To, že byly všechny knihy "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

Amneris
11.08.2021

Příběh tří kamarádek, které končí základní školu a prožívají veselé i smutné okamžiky. Katka mi byla velmi sympatická, hlavně jsem ráda za ten konec, i když byl opět otevřený... Jako čtení na letní dny naprosto ideální knížka.

nikikostadinova
17.08.2020

(+ SPOILER) Jako letní čtení se to dá. Příběh je rozmanitý, jazyk čitelný.

SPOILER
Jen teda Vanessu jsem nemusela. Je fajn, že na všem vidí pozitivní. Je pro ní dobře, že si myslí, že vše je řešitelné (začarovaný kruh Pavly). Ale nakonec mohla být svědkem toho, že některé věci nejsou tak jednoduché jak by si přála. Že vše nebude podle ní. Navíc oporou Pavle byla jak pro nás Anglie a Francie v roce 1938.

Doubravka1975
12.08.2020

Pěkný příběh tří spolužaček, která končí základní školu. Moc pěkný konec, protože jsem myslela, že maminka má úplně jiné tajemství...
Pavly mi bylo moc líto. Smutné....

Aknel26
21.08.2019

Výborná knížka pro holky, které s dívčími románky začínají. Láska tu není tak podstatná, mnohem větší důraz je kladený na to, zaznamenat, jak se ze školačky stává slečna, jak se hledá a poznává svět. Musí se taky srovnat s tím, co potkalo její kamarádku – a co se bohužel stává i ve skutečnosti. Jen v tom „tajemství“ rodičů byla Katka trochu naivní.

Knihomolka582
15.07.2019

Knížka se mi moc líbila. Příběhem jsem byla úplně pohlcena a děj se mi moc líbil.

Pejuška
08.04.2019

Po dlouhé době jsem zase zabrousila do knih od Lenky Lanczové a musím říct, že mě dokáží pohltit stejně jako před časem. Úžasně poutavá knížka. Vím, že jsem ji zkoušela číst již jednou, ale nedočetla jsem ji, protože mi to nešlo přes to domácí zneužívání, ale čas pokročil a knížka je pokořena :)

Vendula39
04.01.2019

Super knížka ve které se dějí dost zajímavé věci.