Postel plná růží

Postel plná růží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2135/mid_postel-plna-ruzi-VDg-2135.jpg 4 483 42

Bratři Koubkovi série

< 2. díl

V románu POSTEL PLNÁ RŮŽÍ se znovu setkáváme s Nelou Fišerovou,hlavní hrdinkou příběhu HOŘKÁ CHUŤ LÁSKY, její kamarádkou, ustrašenoua nesamostatnou Lenkou, spolubydlícími na privátě, se všemi kamarády spolužačkami ze střední školy sociálních věcí, a nechybí tu ani Tomáš s Ondřejem, dva krásní a správní kluci, které by chtěla každá holka, bráchové na pohled k nerozeznání si podobní a přesto každý úplně jiný. Osmnáctiletá Nela se díky nim ocitá v nezáviděníhodné životní situaci a neřeší jen problémy s blížící se maturitou a láskou, ale s celou svou budoucností.... celý text

Nelasp
05.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Druhé pokračování příběhu Nely, která se ocitla v dost prekérní situaci- těhotná v posledním ročníku školy, otec nejistý (docela nevýhoda toho, že spala s dvojčaty). Klasická Lanczovka, četlo se to samo. Nejvíc se mi líbilo, jak se k tomuto postavili rodiče "otců" a že její vlastní otec se kvůli ní nakonec postavil maceše.

Květinka008
20.02.2023 3 z 5

Pro mě slabší Lanzcová. O tom, že existuje první díl, jsem se dozvěděla až zde z komentářů, ale číst rovnou Postel plnou růží nevadilo. Musím říct, že mě napadaly dvě věci:
1) že zub času je znát na aktuálnosti děje... přece jen těhotných osmnáctek v dnešní době tolik není a určitě by současná odpovídající generace vše neřešila takto
2) že jak v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe bylo deset pravidel pro detektivy, u Lanczové by se dalo vysledovat nejmíň pět podobných bodů schématu (některých) jejích knih... téma bratrů + jedné dívky mezi nimi, nefunkční nebo neúplné rodiny hlavní hrdinky, hlavní hrdinka jako schopná dívka stojící v mladém věku na vlastních nohách, nějaká ta patologie, aktuální trend (v té době jistě squatteři a dredy)... Tady tedy "porušila" bod smyšleného městečka Račic a okolí a děj se odehrává v reálném Brně a Třebíči - to mě třeba zaujalo.

nikolma254
02.06.2022 5 z 5

Jsem jediná, kdo fandil Tomášovi? :D Doufám, že ne. Ondra je taky super, ale Tomáš se mi prostě zamlouval chvilkami asi o něco víc :) I když se v prvním díle teda choval jako sobecký pitomec, o tom žádná! Každopádně kniha klasicky velmi čtivá, situace s bratry Koubkovými velmi napínavá a ten zvrat!!! Jednoznačně doporučuju!

Aranel15
11.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Nela mě celou knihu tak neskutečně štvala, že jsem ji několikrát vzteky zahodila. Celou dobu jsem si však přála, aby se do Tomáše nakonec přece jen zamilovala a nebyla pouze sobecká.

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Pokračování příběhu Nely a dvou bratrů Koubkových. Musím říct, že i druhý díl se skvěle četl a moc jsem doufala, že nakonec bude s Ondrou, ačkoli byl i Tomáš moc fajn oproti prvnímu dílu. Tuto sérii řadím k jedné z nejoblíbenějších od Lenky Lanczové.

Pejuška
21.02.2021 5 z 5

Tak mám dočteno, a jedním slovem musím říci PARÁDA. Knížka mě neskutečně bavila, a je mi líto, že jsem ji dočetla a nemá další pokračování. Docela by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo s Tomášem a tak. Konec byl totiž překvapivý. Obdivuju Nelu za její přístup k životu, za její sílu po smrti maminky. Co se týče Lenky, tam bylo potřeba zemětřesení jak z její strany, tak i ze strany rodičů. Může býti ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Tato série se mi hodně zažila pod kůži :)

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Tato kniha je absolutně nejlepší, co jsem od autorky četla.. skvělé pokračování knihy Hořká chuť lásky..

Lucissia
06.05.2020 4 z 5

Dobře se četla, odpočinula jsem si při ní, ale zapadne mezi jinými lanczovkami. :-)

Petra17
18.10.2019 5 z 5

Duo bratrů nelze nemilovat. Po tomto pokračování jsem sahala s nadšením že si Nelu ješte chvíli užiju a zažiju zase romantický příběh jak má být

sonina1
29.09.2019 3 z 5

Veškerý zajímavý děj se děl až v druhé polovině knihy.. Překvapilo mě, že v 2 díle jsem více sympatizovala s Tomášem. Trošku jsem si myslela, že Nela nabídne Míše nebo Lence svoje místo v bytě, ale nestalo se:D jinak jsem rada za 2 díl, knížka mě bavila a až na některé pasáže se hezky četla :)

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Takový trochu kýč, červená knihovna. Je to absurdní, ale přestože Nelin příběh byl plný zvratů a osudových rozhodnutí, víc mě zaujala její kamarádka Lenka.

Pája699
29.05.2019 5 z 5

moje srdeční záležitost....netřeba slov...kniha naprosto úžasná!!

Leona91
09.03.2019 5 z 5

Příběh Nely byl velmi silný. Celkově se mi série hodně líbila. Já sama bych však dala přednost Tomášovi, ke kterému jsem v tomto díle začala citit mnohem více sympatií než k jeho bratru.

Terisek99
18.12.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla. Dobrý příběh od začátku do konce. Doporučuji si přečíst.

todilka
06.12.2018 4 z 5

Jedna z nejlepších od L. Lanczové :-) podle mého tedy hrdinka přemýšlí, jak kdyby jí bylo o deset let víc, i když v době, kdy bylo sladkých sedmnáct i autorce, se dospívalo mnohem dříve, než nyní...kontrast s dnešními sedmnáctiletými dívkami je až neskutečný...
Autorka ale nikdy nezklame, pokud chce číst jednoduchý, svižný a čtivý příběh o lásce a trápení a kráse, kterou přináší...

LeeLoo32
26.10.2018 5 z 5

Vzpomínám si, když jsem knihu četla poprvé, jak jsem s Nelou její starosti prožívala, ale občas mě štvala svym chováním, ale tak to asi má být. Hrozně pěkný příběh s happyendem! Ondra se k Nele prostě hodil více než Tomáš a jsem ráda že jim to vyšlo!

munka
28.07.2018 4 z 5

Po prečítaní knihy Hořká chuť lásky sa patrilo prečítať aj jej pokračovanie. Bola som zvedavá, ako to nakoniec dopadne. Pekný romantický príbeh. Vzťahy medzi hlavnými postavami zamotané, záver však nesklamal. Prekvapila má však postava Lenky. Od "puťky" až k extrému. Neľutujem, že som si túto knihu prečítala.

koki.veru
23.03.2018 5 z 5

Druhý díl této krátké série byl snad ještě lepší, než ten první. Super příběh ze života, krásný romantický příběh. Akorát mi bylo líto Tomáše, a byl pro mě asi v tomto díle nejlepší postavou.

Disinka
27.01.2018 5 z 5

Krasny divci roman, s krasnym koncem

Fragola
25.01.2018 5 z 5

Tuhle knížku, jak Hořká chuť lásky, tak postel plná růží, jsem jako teenager milovala nejlepší knížka od Lanczové.