Hořká chuť lásky

Hořká chuť lásky

Sympatická sedmnáctiletá Nela Fišerová prožívá každodenní radosti i starosti dnešních středoškoláků. Studium na střední škole sociálních věcí se jí docela líbí, se spolubydlícími na privátě vychází v pohodě a shání si brigádu, aby nemusela trávit celé letní prázdniny doma s tátou a jeho novou rodinou. Osud se prozatím k Nele zachoval dost macešsky - maminka ji zemřela, když byla Nela ještě malá, tatínek se znovu oženil, a doma pro ni najednou jakoby nebylo místo. O to naléhavěji pociťuje potřebu lásky. Celkem poklidný běh událostí změní seznámení s vysokoškolákem Tomášem. Tomáš je hezký, milý, oblíbený... Mohl by to být ON, kdyby Nela postupem času nezjistila, že není všechno zlato, co se třpytí, a milý Tomáš není až tak dokonalý vysněný princ. Tím spíš, když jede jako pomocnince o kuchyně letního tábora, kde vedoucím party skautů je mimo jiné i Ondra, Tomášův bratr. Ondřej má všechno, co Nele u Tomáše chybělo. Má však i něco navíc......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2142/bratri-koubkovi-hork.jpg 4.1363

Bratři Koubkovi (1.)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Lucissia

Odpočinkové letní čtení a vzpomínka na střední. :-)

koki.veru

Příjemná oddechovka. Ráda se k této spisovatelce vracím a přečtu si občas nějakou knížku, abych se trochu odreagovala a zavzpomínala na první lásky a pubertu :D Bratři Koubkovi mě moc bavili, proto sahám okamžitě i po druhém díle.

munka

Prvá kniha od tejto autorky a milo ma prekvapila. Pekný príbeh zo života, ktorý som veľmi rýchlo prečítala. Ak by nebolo Výzvy 2018 asi by som ju nečítala. Teším sa na pokračovanie a určite si ešte nejakú knihu od paní Lanczovej prečítam.

Amneris

Již v pubertě jsem tuhle knihu četla a hned mě upoutala. Neskutečná zápletka se dvěma bratry, kteří jsou stejní a přesto každý jiný. Nela mi byla sympatická hned, stejně tak i Ondra. Kniha je psaná velice čtivě, přečetla jsem ji jedním dechem, stejně jako předešlé knihy od paní Lanczové. Rozhodně ji řadíme k nejoblíbenějším

Kristy21
22.10.2017

Krásný příběh o sympatické studentce a 2 bratrech, ovšem každý z nich je jiný. Výborná zápletka, nepředvídatelný děj.
Za mě rozhodně nejlepší knížka společně s Postel plná růží, které jsem od paní Lanczové četla. Jsem velice spokojená.

Ajinka126
30.07.2017

Moje středoškoleské čtení. Docela zajímavá zápletka. Konečně byla láska a její strasti ústředním tématem. Většinou se to vždy jen tak "přihodilo".

martas006
29.05.2017

Moc hezké, společně s Postel plná růží to nejlepší, co jsem zatím od Lanczové četla.

EvikU.
07.04.2017

Krásná, čtivá kniha. Prostě ze života. A o tom to je. Ten chce toho a ten zas toho, ...

pavlinkaa
01.03.2017

Další kniha která mě moc bavila, Nela je opravdu sympatická holka. Bohužel to nemůžu říct o Ondrovi. Nějak si mé sympatie nezískal. Druhý díl jsem nečetla a s chutí se do něj hned začtu, jsem zvědavá, jak to dopadne. :)

tomcruisee
25.01.2017

Krasna knizka!! Proste jako ze zivota, takove mam nejradsi! Nevim co jineho dodat!

KSarlota
08.12.2016

To je moje srdcovka

marta14
30.10.2016

Prostě super!

MíšaK.
13.09.2016

Jedním slovem? Pecka! Přestože jsem knížku četla podruhé, věděla jsem, jak to skončí, přesto mi očko nezůstalo suché. Když jsem ji četla poprvé, vím, že jsem bulela bez zastavení, protože jsem nevěděla, že je pokračování. To mě trochu uklidnilo. Ale teďka, i když jsem to věděla, opět mě to dostalo. Nela mi byla strašně sympatická a celou dobu u mě Ondra vedl. Teďka mě tak napadá, že chudáci čtenáři, kteří to četli ještě před tím, než Postel plná růží vyšla. Já bych se z toho zbláznila. Jinak už asi něco konkrétního. Knížka absolutně čtivá, propracovaná, nebyla chvíle, kdy bych se u ní nudila. Nela mi byla neskutečně sympatická. Stejně jako Ondra. Trochu bych tam možná přidala o Lence, vlastně od doby, co začaly prázdniny, jsem o ní neslyšela. To už by asi mohlo stačit, jdu se vrhnout na PPR :D

amanek
12.08.2016

Krásně jsem si zavzpomínala na pubertální léta, kdy jsem knížky od Lanczové četla. Romantika pro dívky, pro mě už to bylo trošku úsměvné, ale čte se to hezky.

Mišule_11
10.07.2016

Knížka byla dobrá jako mnoho dalších knih od této autorky! :-) Nedivím se Nele, že nevěděla, kterého z bratrů! :D Ale Tomáš se kvůli ní změnil a to je, co říct..! :-)

Ann98
09.07.2016

Kniha se dá popsat jedním jediným slovem - SKVĚLÁ. Člověk se s hlavní hrdinkou sžije, vžije se do její situace a přemýšlí,co by dělal na jejím místě ... pak je velmi těžké se od ní odloučit. Nela mi připadala dospělejší než hrdinky z dalších knih. Moc jsem jí s Ondrou držela palce. Když jsem došla k části, kdy stojí Nela za dveřmi nemocničního pokoje, poslouchá rozhovor Ondry s Denisou a uvědomuje si, že jeho žena ho opravdu miluje (možná stejně jako ona), začaly mi po tvářích stékat slzy.

Julinka88
19.02.2016

Tuhle knizku mam hrozne rada! Hlavni hrdinka Nela me okamzite prirostla k srdci. Rada se k ni vracim. J.

Sabka123
20.07.2015

Myslím si, že tato kniha byla velmi dobrá. Trochu už jsem věděla, jak to skončí, protože jsem předtím četla Třináctou komnatu, kde se Nela jednou objevila. Ale i tak pěkný příběh, jako vždycky :-)

TessaJean
31.01.2015

Mám jí přečtenou už podruhé a jsem strašně ráda, že autorka napsala i pokračování s názvem Postel plná růží. Oba tyto díly byly asi tím nejlepším, co jsem zatím od autorky četla.:)))))

Mruskulka
29.01.2015

Takhle knížka se autorce opravdu povedla. Určitě si jí časem přečtu znova.

1v8na
27.08.2014

Skvělý, báječný, vynikající. Ze začátku mi Nela nebyla moc sympatická, ale příběh se vystupňoval. už se těším na druhý díl.

Bet
25.10.2013

Tato kniha se mi opravdu líbila, přečetla jsem jí za večer. Je fakt super hlavně konec nemohla jsem dospat a pustit se do druhého dílu :)

Petra17
26.08.2013

Jedna z nejlepších knih od Lanczové. Čte se jedním dechem a příběh zaujme. Kdybych nechtěla stihnout plno jiných knih, přečtu si jí s chutí znovu.

evasamankova
28.06.2013

Tato kniha i Postel plná růží je pro mě jednou z nej knih L. Lanczové. Hezký i hodně smutný příběh.

_sjuu_
27.05.2013

asi je to mým věkem (v 15ti bych na to měla asi jiný pohled), ale kniha mě nebavila, nedostala jsem se ani do čtvrtky a musela jsem ji dát pryč

erga
20.04.2013

Tenhle román se zařadil mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Rozhodování hlavní hrdinky mi přišlo kolikrát logické a jakoby z mé vlastní mysli. Doporučuji...

herotabe53
10.03.2013

Četla jsem ji asi před rokem, možná už je to dýl..a musím se k ní vrátit.

lennyd
14.08.2012

Nevím čím to je, ale když se Lenka Lanczová pustila do nějaké série (ať už tato o Nele, nebo o Monice, nebo o Radce) tak jsou knížky ještě o chlup čtivější než ty ostatní. Příběh Nely a bratrů Koubkových je vcelku originální, a člověk tak nějak musí Nele držet palce, aby toho pravého Koubka našla :)

Alexxandra
23.07.2012

Druhý díl jsem ještě nečetla,nemůžu ho v knihovně sehnat:DAle tenhle díl se mi moc líbil,určitě se ke knize ráda vrátím a už se nemůžu dočkat až si přečtu pokráčování

Bublinka.
16.10.2011

Přečetla jsem ji až po jejím pokračováním a hrozně ráda se k ní vracím. obě jsou pro mě ty dvě nejhezčí knihy od Lenky:)