Past na kočku

Současný příběh studentky střední pedagogické školy. Johana se potácí od jedné starosti ke druhé: její rodina nefunguje, otec je alkoholik, matka si chce ještě užít života, sestra se vdává a stěhuje se pryč. Moc radostí nepřinese ani vztah s obdivovaným Dominikem. Výsledkem je nechtěné těhotenství a podstoupení interrupce. Problémů má tedy až nad hlavu, ale dokáže se jim postavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2164/past-na-kocku-4hC-2164.jpg 3.5316
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend

Kniha Past na kočku

nikikostadinova
13.09.2020

aaaa pajduška. vrátila jsem se o pár let zpět. Jinak čekám, jestli se objeví kniha, kde hlavní hrdinka bude rozumná holka a ne takový tele.

Klopotkova
15.06.2020

Nejsmutnější pro mě byly Schody do nebe, potom tato knížka.

Aknel26
21.08.2019

Nejsmutnější lanczovka. Prostředí, ze kterého Johana pocházela, bylo ubíjející a možná i proto se dá pochopit její naivní přístup ke vztahu s Dominikem. Hned první den zjistila, jaký je to arogantní debil, a přece to v sobě potlačila a idealizovala si ho. Chtěla prostě uniknout z domova, poznat lásku, jaké se jí doma nedostávalo, s někým, kdo jí nepřipomínal otce. Hodně svérázná je i postava René, stejně jako vztah děvčat k antikoncepci. Příjemné bylo také shledání s Radkou a Pavlem. Moc ráda bych, kdyby se Johana objevila v některé nových knížek, zajímaly by mě její další osudy; zvlášť ta rodinná situace byla dost rázně ukončená.

Amneris
13.04.2019

Příběh je zajímavý a poučný, ale ten konec byl dost nedotažený. Bylo mi líto všech sourozenců kvůli věčně opilému tátovi a nezájmu jejich matky. Docela by mě zajímalo, jak to se všemi dopadlo. Rozhodně doporučuji přečíst.

JancaMia
27.07.2018

Hlavní hrdinka se potýká se spoustou problémů , disharmonická rodina, špatná finanční situace, neúspěch u druhého pohlaví , zamilování do nepravého a následná interupce ... jako -náctiletou v 90. letech by mě tohle hodně poučilo , teď jako okoločtyřicítka si říkám že čím starší Lanczová tím kvalitnější čtení ... ale stejně mezi nejoblíbenější patří mokrá louka, blbej fór, oranžové blues a lucky luk I. a II. a z novějších nebe plné hvězd a potížistka .

Terisek99
06.11.2017

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji si přečíst.

veronikahessy
30.10.2017

Knihu jsem četla někdy v 16 ti letech, ale jelikož jsem od této autorky přečetla hodně děl,moc mi v paměti neutkvěla.

Esmeralda168
17.08.2017

Pěkná a pro holky určitě i poučná kniha o tom, že i mladá holka to může mít doma hodně těžké a na své problémy zůstat sama.