Past na kočku

Past na kočku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2164/mid_past-na-kocku-4hC-2164.jpg 4 374 28

Současný příběh studentky střední pedagogické školy. Johana se potácí od jedné starosti ke druhé: její rodina nefunguje, otec je alkoholik, matka si chce ještě užít života, sestra se vdává a stěhuje se pryč. Moc radostí nepřinese ani vztah s obdivovaným Dominikem. Výsledkem je nechtěné těhotenství a podstoupení interrupce. Problémů má tedy až nad hlavu, ale dokáže se jim postavit.... celý text

Kristy.Seb
24.06.2023 4 z 5

Člověk by se asi měl radovat z maličkostí, když na větší úspěchy nemá kliku.

Život je jako kyvadlo, houpe se na obě strany, do plusu i minusu. Nikdy nezůstane vychýlený jen na jedné straně.

Ti, co jsou líbiví, většinou za moc nestojí. Vzácnější jsou ti se skrytou krásou, co ji mají uvnitř.

Přiznat chybu je mnohem těžší než zaslepeně trvat na svém názoru.

Opět zajímavý příběh z dospívání. Tady hlavní roly hrály vztahy v rodině, které se na dětech projevily v životě. A rozhodnutí matky....

Dietwithstyle
09.02.2023 4 z 5

Pro Lanczovou je typické, že svoje hlavní hrdinky moc nešetří, ale Johana to teda chudák schytala ze všech stran. Četla jsem již podruhé s odstupem několika let a pořád mě to bavilo. Kromě fajn příběhu si člověk i trochu zavzpomíná na dobu, kdy diskotéky začínaly v 7 večer a vstupné stálo 20 korun.

nikikostadinova
13.09.2020 3 z 5

aaaa pajduška. vrátila jsem se o pár let zpět. Jinak čekám, jestli se objeví kniha, kde hlavní hrdinka bude rozumná holka a ne takový tele.

Klopotkova
15.06.2020

Nejsmutnější pro mě byly Schody do nebe, potom tato knížka.

Aknel26
21.08.2019 4 z 5

Nejsmutnější lanczovka. Prostředí, ze kterého Johana pocházela, bylo ubíjející a možná i proto se dá pochopit její naivní přístup ke vztahu s Dominikem. Hned první den zjistila, jaký je to arogantní debil, a přece to v sobě potlačila a idealizovala si ho. Chtěla prostě uniknout z domova, poznat lásku, jaké se jí doma nedostávalo, s někým, kdo jí nepřipomínal otce. Hodně svérázná je i postava René, stejně jako vztah děvčat k antikoncepci. Příjemné bylo také shledání s Radkou a Pavlem. Moc ráda bych, kdyby se Johana objevila v některé nových knížek, zajímaly by mě její další osudy; zvlášť ta rodinná situace byla dost rázně ukončená.

Amneris
13.04.2019 4 z 5

Příběh je zajímavý a poučný, ale ten konec byl dost nedotažený. Bylo mi líto všech sourozenců kvůli věčně opilému tátovi a nezájmu jejich matky. Docela by mě zajímalo, jak to se všemi dopadlo. Rozhodně doporučuji přečíst.

JancaMia
27.07.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka se potýká se spoustou problémů , disharmonická rodina, špatná finanční situace, neúspěch u druhého pohlaví , zamilování do nepravého a následná interupce ... jako -náctiletou v 90. letech by mě tohle hodně poučilo , teď jako okoločtyřicítka si říkám že čím starší Lanczová tím kvalitnější čtení ... ale stejně mezi nejoblíbenější patří mokrá louka, blbej fór, oranžové blues a lucky luk I. a II. a z novějších nebe plné hvězd a potížistka .

Terisek99
06.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji si přečíst.

veronikahessy
30.10.2017 3 z 5

Knihu jsem četla někdy v 16 ti letech, ale jelikož jsem od této autorky přečetla hodně děl,moc mi v paměti neutkvěla.

Esmeralda168
17.08.2017 4 z 5

Pěkná a pro holky určitě i poučná kniha o tom, že i mladá holka to může mít doma hodně těžké a na své problémy zůstat sama.

edith79
09.04.2017 5 z 5

Pěkná, vtipná a zároveň smutná knížka. Chování hlavní hrdinky bylo vážně naivní, ale svým způsobem pochopitelné. Ne každý má v těžké chvíli o koho se opřít, komu se svěřit a tady to tak bohužel bylo, Johana byla na vše sama.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Kniha celkem dobrá. Nutno říct, jsou lepší knihy. Jsem od této autorky rozmlsaná. Ale jo dobrý je za 3*.

Makaja
20.10.2016 2 z 5

Z nouze jsem si v nemocnici přečetla, pro náctileté asi zajímavé a poučné, pro dospěláka spíš tak nějak nedotažené - na jednu stranu je Johana zocelená životem s otcem alkoholikem, jeví a projevuje se jako "dospělá a uvědomnělá", na druhou stranu se ve vztahu s Dominikem chová jako slepice. Rozuzlení je takové nemastné neslané, neuzavřené .... ale když odhlédnu od toho, že nejsem už holt dávno cílová skupina, asi by se mi to před lety i líbilo.

MíšaK.
01.10.2016 3 z 5

Taková nevýrazná ale za to zajímavá knížka. Johana se někdy chovala dost naivně. Za to Eliška mi byla hodně sympatická. Dominika snad nemá cenu komentovat. Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo třeba s rodiči.

pavlinkaa
21.06.2016 3 z 5

Dobré a poučné čtení :)

Ann98
13.06.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a dokonale jsem se do ní vžila. Johana to neměla lehký. Bylo mi líto jak Johany, tak i Elišky.

independentka
12.10.2015 3 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dočkala okamžiku, kdy hlavní hrdinka dostane rozum ... Kniha napsána dobře, akorát jsem nedokázala vcítit do hlavní hrdinky - nechápu, jak mohla být při jejích zkušenostech z rodinného zázemí tak naivní až hloupá. Navíc mi kniha přišla neukončená, jak poté žila u otce alkoholika bez matky, která se přestala starat?
Tuto knihu doporučuji dát k přečtení tak 13-tiletým slečnám, aby byly poučeny.

MíšaK.
10.03.2015 3 z 5

Podle vyprávění jsem od toho čekala více. Trochu mi přišel neuzavřený konec. Chápu ve vztahu ano, ale co s mámou, tátou . . . ?

KikiEli
05.10.2014 5 z 5

Četla jsem jí dávno a nějak jsem úplně zapomněla, o čem je. Nedávno jsem po ní opět sáhla a musela jsem své staré hodnocení změnit. To je tak zajímavý a silný příběh. Do teď jsem plná rozporuplných pocitů. Rozhodně silná kniha. A určitě jedna z těch povedenějších. Jen člověk prostě nesmí pokaždé chtít happyend.. :)

1v8na
01.08.2014 5 z 5

tahle kniha byla velmi poučná. velmi se mi líbila.