MirKop MirKop komentáře u knih

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Za mě super - trošku mě zarazilo tak nízké hodnocení. Bylo to čtivé, postupně se příběh rozvíjel do celkem nečekaného závěru.

Paul sice trošku nemastný neslaný, ale vše postupně gradovalo a celá pravda začala vyplouvat na povrch.

SPOILER:

Celá zápletka velmi dobře promyšlená, celé to na konci dávalo logiku a mazanost manipulativní Alice mělá jen málo k dokonalosti...palec nahoru, i když mi bylo Paula líto a také se přikláním, že si zasloužil osvobození, ač to byl trošku narcis no :-)

29.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Hodně dobré, a to i přes trošku nemastný začátek, kde jsem měl problém se trošku více začíst. Příběh hýčkané Andrey, pod jejíž slupkou nedostupnosti se skrývala nakonec obyčejná zamilovaná holka, která se nijak nevymykala běžným ženám, si mě dokázal získat.

Je to silná kriminálka, i když možná trošku tuctovější, nicméně 5 hvězd za super vyvrcholení a velmi zajímavé zvraty.

08.10.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jsem hodně rád, že nejsem sám, kdo si musel číst dozadu, nebo vůbec zpočátku nepochopil vývoj. Např. tak chaotický prolog jsem dlouho nečetl :-(

Jednoznačně souhlas s tím, že je to překombinované, prakticky v praxi neuskutečnitelné a nelogické a ten konec byl úplně mimo mísu.

Dávám 1 hvězdu za Baxterovou, která opět nezklamala a 1 za "Překvapení" v závěru, díky čemuž si prostě další závěrečnou část trilogie určitě přečtu ;-)

Hadrák mě ale bavil mnohem víc, tak snad to třetím počinem autor rozsekne

19.07.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přátelé, toto bylo hodně přitažené za vlasy, nemyslíte :-) Nechci být ke knize nijak zvlášť kritický, protože se četla dobře. Prolínální minulostí s přítomností, svižné dialogy, myšlení psychopata...Ano, domácí násilí, psychické i fyzické týrání a zejména manipulace je silné téma, ale zde to má 1 hlavní háček, v podobě SPOILERU:

Grace totiž nebyla hloupá, naivní a příliš důvěřivá žena s nízkým intelektem, která by se všemu dobrovolně podvolila jen na základě nějaké monstrózní submisivity. Ona se tomu podvolila kvůli obavám o osud Millie a to mi zde absolutně nehraje, protože už dlouho dopředu věděla, že je obě čeká mnohem horší osud, než přemístění do ústavu....Tj. nerozumím, proč i přes "x" možností útěku, něco neudělala, když věděla, že cílem je dostat ji i Millie nadobro pod zámek...Paradoxně tak svým dobrovolným věžením a ponižováním dopomáhala zpečetit jejich osud. Těch možností k útěku měla nespočet a ať mi nikdo neříká, že kdyby od něj na veřejnosti utekla, s klidnou hlavou popsala, co se ji děje, že by ji každý obratem poslal domů, ať nezlobí, když by s dotyčným opravdu domů jít nechtěla. To mi přijde až moc nereálné....KONEC SPOILERU

Jako debut ale celkem slušné, jen kdyby to nebylo takto překombinované....Závěr nebyl překvapující, spíše moc uspěchaný a tak nějak to na mě budilo dojem, že to chce autorka až moc rychle utnout...

02.05.2018 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Jako fanoušek Keplerovců jsem zklamaný natolik, že po 120ti stránkách odkládám na neurčito..už mě "xtá" kniha kolem Jurka Waltera prostě nebaví, je to už ohrané ...Jurek je jako klon Supermana s McGiverem a trošku tam cítím i lehký kemp u Spidermana.

Chápu, že Jurek hrál v životě Jonny velkou roli, ale už ho bylo dost.
Příběh přitažený za vlasy, moc na Sagu, moc i na Jonnu...policie pomalu jak stádo školáků, vrah s těžko uvěřitelnými schopnostmi a zase věčný Jurek v zákulisí...

09.01.2023

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

(SPOILER) Opět famózní Sager - propracovaná duchařina, zajímavý děj, skvělé vyústění v závěru.
Po Bartolomějské si odteď budu pamatovat i Baneberry Hall - Sager ty opulentní budovy, které popíše do těch mysteriózních detailů prostě umí - jak se tam jednou po dobu čtení "nastěhujete", už vás má v hrsti...

---SPOILER---

Pořád jsem doufal, že se nebude jednat jen o duchařinu a Riley přijde s nějakým "přirozeným" vyústěním a za mě to zvládl mistrovsky. Celé to dávalo logiku a té celkové duchařině, která celou knížku provází, to přidalo třešničku navíc

23.03.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak toto se za mě Robertovi moc nepovedlo, jinak jsem přečetl skoro všechny knížky s Erikou a vždy hodnotil velmi pozitivně. Kanibala a Mlhu s Kate jsem nečetl a přeskočil rovnou k Propasti smrti, a bohužel za mě utahané, velké množství jmen až jsem se v tom hrozně ztrácel ( podezřelí, oběti, lidi kolem Joanny, Kate, Tristana...) a pořád se to točí na stejných místech kam se naše dvojice detektivů stále vrací a vyšetřuje.

Dalo by se to smrsknout do 150ti stran a bylo by to možná lepší...opravdu mi přišlo, že se tam cca polovina knížky až zbytečně natahuje.

Moc mě to mrzí, Robertovy knížky mám jinak rád, měly vždy velký spád od startu do konce, ale u Propasti smrti mě to netáhlo. Je to možná i tím, že mi Erika seděla svou svérázností mnohem víc...

10.01.2022 2 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Po přečtení mutačního zašifrovaného řetězce Digitální pevnosti jsem vůbec netušil, že je to autorova prvotina. Za mě super knížka - ač jsem matematický antitalent, tak tady jsem se nějak s těmi všemi šiframi, kódy, superpočítači a mutačními řetězci zžil tak, že jsem si nepřipadal ani tak v nějakém surrealistickém světě, ale jako bych byl jeden z těch dešifrantů - natolik mě knížka pohltila.

Za mě 5 ⭐️ zasloužených

29.01.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Není to klasický Carter na kterého jsme zvyklí...je to jeho ostatně první knížka, která na nějakou z jeho série navazuje ( Zloba - proto určitě napřed přečíst ji, a pak se vrhnout na Nenávist ). Ač tentokrát víme po kom Hunter jde, kdo tahá za nitky - pořád to má náboj.

Věřím, že to nebyl poslední souboj Lucien vs Hunter, je to pořád takové otevřené a asi mi nebude vadit, když ještě někdy v budoucnu saranče a Jedi mezi chameleony změří síly...

23.03.2020 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Pomsta je pokrm, který nejlépe podáváme za studena..až na to, že naše Višnička ji podávala rovnou z mrazáku...

Kniha od začátku do konce super, opravdu se to dobře četlo, bylo to syrové, reálné a postupně to celé gradovalo, až mi chudáka Laury bylo docela líto.

1 hvězdu ubírám za ten konec - samotné finále se dalo trošku očekávat, ale vadil mi především extra nedotažený, zkrácený a nerozvinutý epilog. Člověk čte více než 400 stran detailních pocitů všech přítomných postav, a když je to celé zakončeno, tak se jejich následné životy utnou do 2 stránek.

Jinak hodnotím velmi kladně.

14.05.2018 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

(SPOILER) Unikátní příběh, jehož největší předností jsou ty paralely mezi 1959, 80 a 2018 - historie jednoho městečka a panského sídla, změny, které je postihly za desítky let, postavy, které najednou po mnoha desítkách letech ožijí a sehrají fenomenální přestavení. Opravdu jsem s Norou, Jess a Polly v té Tambille byl, představoval jsem si, jaké to musí být, odhalit jednotlivá zákoutí nejen Halcyonu, ale i městečka jako takového.

Díky knize jsem si uvědomil, jakou historii vlastně ukrývá každé město, ulice, les...kudy se někdo někdy procházel zahloubený do vlastních myšlenek, žijící život úplně jiný, než žijeme dnes my. Jaké to muselo být...žili tady rodiny s vlastními osudy, radostmi i slastmi a vše se vlastně prolíná do dnešních dnů..

Těžko to popsat...

---- (SPOILER) ----
Kdo je Polly ve skutečnosti, si asi dal mnohý z nás dohromady relativně brzy, stačilo kalkulovat její věk, mimino v košíku...jen mě vrtalo hlavou, jak se to celé událo..myslel jsem dokonce, že prsty v otravě má samotná Nora...nicméně nakonec Percy - mimino v růžích - pocit, že jej někdo sleduje - Nora obcházející své kolečko, uslyší pořvávat mimino, jde k němu ( Percy si ničeho nevšimne...), vezme ho...) To mi celé trošku přišlo přitažené za vlasy. Možná to šlo vymyslet nějak jinak...

Tak či onak, příběh to byl parádní, četlo se to skvěle a za mě NA JEDNIČKU!

01.02.2024 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

(SPOILER) Paris tyhle sousedské omotávky prostě umí. Přečetl jsem všechny její knížky a tato je bez debat to nejlepší. Ta kniha má spád, dobře se čte, každá kapitola nabízí zajímavé čtení a postupně celý příběh graduje, což udrží čtenáře ve střehu.

Oceňuji, že po rozuzlení celého příběhu autorka nespěchala hned s koncem, ale ještě několik stran vysvětlila všechny okolnosti, čímž to pak vše do sebe krásně zapadlo - za to velký palec nahoru.

V posledních letech mně vadí takový nešvar, že autoři 300-400 stran napínají, pak přijde vyústění a finále, a po pár stránkách čau konec a některé věci nejsou úplně osvětleny.

V této knize se tak ale nestalo.

--SPOILER--
Musím se "pochlubit", Thomase jsem začal podezírat relativně brzy - neseděla mi tam ta Helen, to jak se vždy objevil za dveřmi v uzavřeném a monitorovaném komplexu i hned ta první návštěva...jinak oceňuji mistrnost vyprávění z pohledu "terapeuta" , kdy až do té poslední kapitoly psaných očima dotyčného, nebylo možné odhalit, zda dění v "ordinaci" vypráví muž, nebo žena...a tím pádem jsme pořád nikdo nevěděli na 100%, zda tím terapeutem je muž, či žena a kdo nejpravděpodobněji za vším stojí
--KONEC SPOILERU--

18.10.2022 5 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Excelentní příběh vytříbený do posledního písmene.

Obával jsem se, že při více než 600 stránkách bude kniha občas někde nudit, ale nestalo se ani u jediné stránky. Mísí se tam několik různých příběhů od korporátních machinací Strattonu, přes rodinné nitky až po nečekané vzplanutí nového vztahu, na který se čím dál více vrhají stíny ze všech stran. Hlavní hrdina Nick neví, jakou díru dříve zadělat a do toho vyřešit ten primární problém, vraždu.

A do toho všeho i příběh vyšetřující Audrey, která sama bojuje s celou řadou démonů, bariér a předsudků.

Jsem rád, že ve finále měl příběh vítězů několik a vyzdvihuji, jak to Joseph Finder podal - nedalo se do samotného zavěru a následného epilogu předpokládat, jak to celé dopadne. O to více jsem si knížku užil.

Za mě 100% doporučení.

21.06.2021 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

I přes mnoho otazníků hodnotím knihu nakonec docela pozitivně, zejména díky TÉ PRAVÉ ( pořád jsem dumal, kdy se objeví ta "jiná", když čteme z pohledu brunetky pořád jako o "té druhé" ) a to mě velmi potěšilo a samo o sobě vykouzlilo další hvězdu navrch.

---MOŽNÝ SPOILER---

Co mi vadilo byla nepromyšlenost hlavní "herečky" - myslím, že na to, jak se uměla chameleonsky pohybovat a žít svůj nový život, bych očekával daleko důmyslnější zamaskování té vraždy. Nechat tam Alissu jentak ležet a prostě odjet...čekal bych, že se postará i o to, aby její tělo nikdo nenašel a ten plán by ji nakonec mohl na 99% vyjít...

---KONEC SPOILERU---

Hodně jsem fandil i Carterovi - souhlasím, že velký sympaťák a nakonec mě mrzí, že si to s Wilmottem nevyříkali, už jsem se těšil, jak mu z nemocničního lůžka pogratuluje k povýšení a uzná vlastní degradaci...i tak celkem dobré.

17.11.2020 4 z 5

Pššt Pššt Mel Sherratt

Kdybych si býval přečetl hodnocení ArwenAragorn a katky9574, tak bych po té knize nesáhl, protože jejich komentář přesně vystihuje to, o čem ta kniha je, úplně o ničem...

Tak nezáživnou detektivku, s tak jednoduchým rozuzlením, nudnými pasážemi a špatným konceptem od začátku do konce jsem JEŠTĚ NEČETL.

Taktéž se přidám ke kritikům tak vysokého hodnocení ( kór od mistrů spisovatelů jako Bryndza nebo Marsons - i na základě jejich hodnocení jsem po knize sáhl, ačkoliv mě úvodník moc nepřesvědčil )

Četl jsem to snad 8 let, a skoro přestal chuť po další detektivce sáhnout, jaká to byla slátanina :-(

A to se většinou snažím upnout alespoň na něco, abych snahu spisovatele úplně nepodkopnul, ale tady není na co.

23.06.2020 odpad!

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Propracovaný příběh z větší části vyprávěný očima 11-ti letého chlapce, což dává psycho-thrilleru netradiční nádech samo o sobě.

Tady si sedlo všechno jako zádel na hrnec, rozhodně doporučuji. Jen je škoda, že ke konci se ještě nedořešil dopad na intriky pomněnkového Austina a jeho family.... rád bych se býval ještě dočetl, jak jeho sebevědomí a olympiáda ve lži narazily na realitu...

10.05.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Moc jsem se těšil, ale nakonec velké zklamání. Bohužel se u mě potvrdilo pravidlo toho starého známého bonbónu, u něhož není důležitý obal, ale jak chutná...obal je super, marketing dokonalý, chytlavý prolog sliboval něco temného a nadpřirozeného, ale od té doby, co nastoupil MAAT a vše se začalo řešit ve stylu vědeckobourneovský Mission Impossible, mě to úplně přestalo bavit.

Určitě si člověk rozšíří obzory v oblasti DNA a biologie, některými zákony přírody jsem byl docela překvapen, ale k edukaci v tomto oboru bych vybíral naučnou literaturu o biologii, ne thriller.

A konec tomu nasadil korunu...:-(

01.11.2018 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

WOW! Lars & Keplerová překonávají sami sebe. Úplné mistrovské dílo. Chvílemi jsem byl zamotaný jak na centrifuze, ale za žádnou cenu jsem z ní nechtěl vyskočit.

Tipoval bych snad i svého psa, ale nikdy...až jsem si musel ty některé pasáže s Ericem a jeho "obdivovatelkou" pročíst znovu, protože mi to prostě nedalo ;-) LK umí naprosto dokonale popisovat a ještě více dramatizovat jednotlivé pasáže ( hlavně minuty před vraždou ), že se člověk bojí číst dál...

12.08.2016

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Četl jsem jako první knihu od Lucy Foley a musím říct, že pecka. Chce to jen přečkat úvodních cca 100 stran, kde se to celkem táhne, musí se zkrátka všichni dostat na ostrov a tam to postupně začne...přečteno za 2 dny, kniha má neuvěřitelný spád a za každou cenu chcete vědět, co je ten superman Will vlastně zač a kdo za tím vším stojí...

--SPOILER--
Zhruba v polovině knihy my Aofie i Freddy začali býti trošku "podezřelí" a i s ohledem na 50% slevu, rychlou reakci na poptávku organizace svatby, náhrobní kámen, který si tak dobře střežila, začalo vrtat hlavou, že ti 2 to neuspořádali jen tak náhodou...Freddyho jsem dokonce odhalil, že bude Samotářův kámoš, který je načapal ( Tlustoprd ) onehdy na škole, jak odnáší Samotáře...že je ale Aofie ve finále jeho sestra ( Samotáře ), nebo rozuzlení ohledně Olivie a následně i Alice, mi přišlo opravdu skvělé a vůbec bych to nečekal...za mě zkrátka bravo!
--KONEC SPOILERU--

12.09.2022 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Čtivé, napínavé, originální, někdy až Carterovsky brutální, ale na druhou stranu příliš spletité a zamotané. V těch názvech různých ústavů a nemocnic, míst i jmen jsem už byl úplně bezradný. Sotva jsem chytil nitku, už jsem zase byl úplně na jiném světadíle a musel si uspořádat různá další jména a místa, která pak hrála v tom konečném vyústění důležitou roli.

I tak ale dávám plný počet ️, protože ta kniha opravdu stojí za to.

27.07.2021 5 z 5