Mirin1349 Mirin1349 komentáře u knih

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Literatuře z období II. světové války jsem se doposud vyhýbala, možná tedy i kvůli nemožnosti srovnání hodnotím Holanďanku veskrze kladně. Prostředí nevěstince v koncentračním táboře je zajímavé téma, moc se mi líbily dva úhly pohledu ve vyprávění Marijke a Karla, nerušily mě ani argentinské pasáže. Naopak díky nim jsem si dohledala víc informací o Špinavé válce. Konec bych si představovala jiný, ale to hrdinové knížky asi taky.

18.04.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Ze čtení Kříďáka mám trochu rozporuplný pocit. Čekala jsem o malinko víc nadpřirozena, to je ale spíš můj problém, knížce to nevyčítám. Ač mám ráda prolínání dvou časových linií, tak při čtení kapitol ze současnosti jsem měla (pořád neumím pojmenovat proč) problém s vnímáním Eda jako dospělého člověka, připadal mi tak nějak dětský i v dospělosti. Na druhou stranu musím uznat, že knížka byla napínavá a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to řemeslně velmi dobře odvedená práce, u které ale postrádám něco navíc. Rozhodně se ale budu těšit na další knížku autorky, uvidíme, jestli se opět nechá inspirovat Kingem.

16.04.2019 4 z 5

Karlos Vémola - Lvi žerou první Karlos Vémola - Lvi žerou první Milan Švec

Kniha jedné z největších osobností současné MMA scény přibližuje Karlosovu cestu od dětských let až po současnost. Je psána formou rozhovoru, nechybí tam ani statistika Karlosových fightů a seznam jeho soupeřů. Karlos odpovídá velice otevřeně, zabrousí i do citlivých vod, přesto kniha nepůsobí bulvárním dojmem. Chronologicky dává dohromady jednotlivé informace, které známe z různých předešlých rozhovorů, ale zároveň je bohatě doplňuje o detaily, které zatím zveřejněny nikde nebyly. Otevřená zpověď, u které se rozhodně nudit nebudete.
Lvi žerou první.

15.04.2019 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Příběh kombinující zabijáckou počítačovou hru, umělou inteligenci, manipulaci s lidmi, přátelství, čestnost, morální dilema… Knížka byla neskutečně napínavá a přečetla jsem ji jedním dechem. Hezky nám taky servíruje nepopiratelný fakt, že moderní technologie a umělá inteligence jsou dobrý sluha ale zlý pán. Nemyslím, že bylo nějaké takové poselství primárním cílem autorky, mně osobně ale možná trochu přinutí přemýšlet, jestli za obrazovkami mobilu a PC netrávím víc času, než je potřeba.

12.04.2019 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Stephani Danelle Perry

Opět musím smeknout před autorkou. Příběh vás vtáhne a nepustí, dokud vás nevyplivne úplně vyšťavené zpátky na denní světlo. Plný počet dávám za naprosto skvělé převedení hry do psané podoby. Na druhou stranu si nejsem jistá, jak moc by dílo bodovalo u čtenáře, který herní sérii nezná. Každopádně už se těším na další díly, co na mě čekají v knihovně.

09.04.2019 5 z 5

Byla jsem z počátku hodně skeptická a knížce se dlouho vyhýbala, ostatně jako vždy, když je něco vyzdvihováno do nebes. Nakonec jsem jí dala šanci a rozhodně nelituji. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem a dá se říct, že jsem se začetla takřka po první straně. Prokládání minulosti a současnosti mám obecně ráda, člověk má v tomto případě i takový příjemný pocit, že přečetl vlastně dva příběhy naráz. Oceňuji také odkazy na reálné osoby světové politiky. Skoro bych si tipla, že Alan musí mít české předky, jinak by snad ani tak bravurně ze všech situací nemohl vykličkovat. Těším se na pokračování.

09.04.2019 5 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Ke knížce jsem se dostala zcela náhodou, není to žánr, který bych si sama koupila, nejsem cílová skupina literatury zaměřené výhradně pro ženy. Možná i právě proto budu víc shovívavá, než kdybych byla zapálenou čtenářskou dámské četby. Ze začátku mi vadil přístup hlavní hrdinky a hlavně její odevzdanost. Postupem času jsem ale autorčině stylu i samotné hrdince přišla na chuť. Nevadil mi závěr, otevřené konce mám ráda, dávají prostor pro fantazii. Od knížky jsem nic nečekala a musím přiznat, že to bylo příjemné zpestření.

22.03.2019 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje první setkání se sérií případů oddělení Q, které rozhodně nezůstane posledním, protože severské detektivky představují jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Líbí se mi osvěžující pohled, kdy sledujeme vyřešení případu za okolností, kdy jsou pachatelé známí už na začátku. Slabším náturám bych asi doporučila jiné čtení, přeci jen míra krutosti a nechutnosti může být pro někoho za hranou. Mě ale čtení moc bavilo, ze zvědavosti dám asi šanci i filmovému zpracování.

20.03.2019 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Při čtení prologu jsem byla trochu rozpačitá, netušila jsem, jakým směrem se bude vyprávění vyvíjet, obavy ale nebyly na místě. Příběh byl opět promyšlený do posledního detailu. Zápletka skvělá, ale nejvíc mě dostal úplný závěr. Kde je princ, tam je i král. Propojení jednotlivých knih ze série vše ještě povyšuje na vyšší úroveň. Rozhodně si ji jednou přečtu znovu.

16.03.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Stejně jako u druhého dílu mi i tady trvalo pár stránek, než jsem se začetla, ale nakonec jsem se opět nechala moc ráda vtáhnout do světa podivných. Hezké zakončení série.

03.03.2019 4 z 5

Agorafobie a panická porucha Agorafobie a panická porucha Ján Praško

Přála bych všem, aby knížku nikdy nepotřebovali. Pokud už ale po ní musíte sáhnout, ať už kvůli sobě nebo blízkému člověku, rozhodně v ní naleznete všechno potřebné. Troufám si říct, že u počátků příznaků vám knížka bude sama o sobě stačit, pokud věnujete dostatek času přiloženým cvičením a budete se snažit na sobě i nadále pracovat.

08.02.2019 5 z 5

100 hoaxů a omylů, které napálily vědce 100 hoaxů a omylů, které napálily vědce neznámý - neuveden

Knížka splnila to, co jsem od ní čekala. Populárně naučná publikace, která je pěkně graficky zpracovaná, přehledně rozčleněná a v jednotlivých kapitolách slučuje témata podobného charakteru. Nelze od ní očekávat hloubkové analýzy, články jsou většinou v rozsahu jedné až dvou stránek. Každý si najde oblast, která ho zajímá a o které by se rád dozvěděl více. Můžete si být jistí, že Vám přinese zajímavé informace podané dobře srozumitelnou formou a také zajistí nová témata k diskuzi s přáteli. :)

01.02.2019 4 z 5

Cesta na Mars Cesta na Mars Eric Idle

Nemůžu si pomoct a asi nebudu úplně objektivní, ale jako velká fanynka Monty Pythonů, prostě nemůžu hodnotit jinak. Sci-fi knížky jsem v minulosti příliš nevyhledávala, ale v pojetí Erica Idla se mi dostalo příjemné oddechovky.

01.02.2019 5 z 5

Revoltikon Revoltikon Bronislav Kovařík

Skvělá knížka mapující českou metalovou scénu, pro fanoušky povinná četba.

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Pro milovníky pejsků a zvlášť bulíků povinná četba. :) Vtipná knížka, která se četla jedním dechem. Těším se na pokračování.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák bylo moje první setkání s autorem. Velmi čtivá, napínavá, místy nechutná, mrazivá knížka.

Carrie Carrie Stephen King

Stephen King je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ale musím říct, že kniha Carrie pro mě nepatří do užšího výběru toho nejlepšího, co kdy napsal. Možná je to i z toho důvodu, že je všude propagovaná jako naprostý kult. Nicméně určitě stojí za přečtení, jen jsem od ní čekala malinko víc.

31.01.2019 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Nedojímám se u knížek často, ale u Tří kamarádů se mi to stalo. Nádherná, poutavá kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

Pravda Pravda Michael Palin

Krásná knížka, která nenásilně hraje na ekologickou strunu a příjemně mísí poutavý příběh s Michaelovou slabostí pro cestování. Přečteno jedním dechem a určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím.

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Herní i filmovou sérii Resident Evil naprosto zbožňuji, takže i koupě knížek byla nutnost. Musím říct, že mě knížka obzvlášť v první půlce svou atmosférou vrátila do děje hry a já si čtení neskutečně užívala. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem a těším se, že se vrhnu na další díly, které už mám koupené.