Mirek240 Mirek240 komentáře u knih

Věrnost až za hrob Věrnost až za hrob Caroline Graham

Paradni klasicka detektivka z uzasneho prostredi anglickeho venkova v podani straych znamych detektivu, kteri v knize pusobi zcela jinak nez v tv. A ten zaver byl fakt povedeny :)

29.10.2022 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Uprimne jsem mel problem se do knihy zacist, prvni polovina se tahla, ale postupne zacinala mit kniha stale rychlejsi tempo a nemohl jsem prestat cist dalsi a dalsi kapitoly, protoze jsem chtel vedet, jak to dopadne. Ale celkove mi v teto knize asi chybely Hebridy :)

08.10.2022 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Kratke povidky, nektere skvele, nektere me az tak nebavily. Atmosfera knihy, ta me ale uplne pohltila, snih v Londyne, anglicky venkov, horici krb a k tomu nekolik zapeklitych pripadu, ktere nasi hrdinove s vetsi ci mensi davkou dedukce vyresi…

02.09.2022 4 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

To byla tak uzasna knizka. Realne pribehy ceskoslovenskych sportovcu popsane krasnou cestinou. Uspechy, neuspechy, pady a vzestupy vas primo pohlti.

17.08.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opet vyborna kniha, me osobne bavila trosku min nez predchozi dil, ale ten byl pro me opravdu skvely. Kazdopadne solidni tempo, kratke kapitoly, zajimavy pribeh a rozuzleni jsem odhadnul jen zcasti :)

08.08.2022 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

K teto knize jsem se vratil po cca 20 letech od prvniho precteni a byla to spravna volba. Prijemne cteni, atmosfera doby, kdy se vlakem z Anglie jezdilo na Rivieru a k tomu vsemu puntickar Hercule Poirot :) sede bunky zarungovaly opet bravurne a ja stravil prijemne 4 vecery s marnym hledanim pachatele :)

25.07.2022 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Ta uzasna vesnice a skvely pribeh me zase uplne pohltily. Ano, nekdy mozna teochu rozvlacnejsi, ale vubec mi to nevadilo, naopak me ten poklidny styl k vesnicce naprosto sedi. Skvele vykreslene postavy se vsemi jejich dobrymi i spatnymi vlastnostmi, lidska moudrost a spetka vtipu byla pro me naprosto idealni. Navic se uzavrela jedna vedlejsi dejova linka, aby se rozehrala dalsi. Skvele, dekuju :)

18.07.2022 5 z 5

Velký samočinný větostroj a další povídky Velký samočinný větostroj a další povídky Roald Dahl

Moje prvni seznameni s autorem. Velmi zdarile, kratke povidky, bylo to fajn cteni na dva vecery :)

28.06.2022 4 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Tato kniha me naprosto dostala, hltal jsem kazde slovo od prvni stranky do posledni. Je to opravdu uzasny pribeh a pri cteni jsem se vratil do mych mladych let, kdy jsem hltal tenisove zapasy a jmena jako Sampras, Chang, Courier, Agassi na me vyskakovaly ze vsech koutu. Dnes jsem o ni rikal kolegum z prace a uz jsem musel pripravit seznam, kdo vsechno si jde knizku pujcit :) je to fakt skvela knizka

22.06.2022 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Ale ano, bylo to dobre, zamotany pribeh, melo to spad, zname i nove postavy, ale jako uplna topka to nebyla :)

07.06.2022 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Ta knizka je fakt dobra :) na zacatku sice trosku zdlouhavejsi, ale o to rychlejsi zaver. Samozrejme jsem hltal, jak to vlastne bylo, ale co musim opet vyzdvihnout, stejne jako u Konce leta, vykresleni mestecka, mistnich postav a atmosfery, kde osobni a rodinna pouta jsou to nejdulezitejsi. Za me velky palec nahoru.

23.04.2022 5 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Zacatek knihy vyborny, 4 dopisy, prekvapeny Poirot :) postupne se z celeho pribehu stavalo neco, co mi nedavalo uplne smysl a ten zaver byl proste tak vyfantazirovany, tolik domnenek a nahodnych tipu, no nevim, co k tomu napsat vic :)

12.03.2022 3 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Tak nejdrive jsem s Vernem procestoval svet za 80 dn, ted jsem si to zopakoval v ponorce na ceste dlouhe 20000 mil a budu pokracovat kdesi na tajuplnem ostrove :) musim rict, ze i v roce 2022 je kniha stale ctiva, Verne byl mistrovsky vizionar, jen tech popisu ryb mohlo byt trosku min. Zaroven jsem se pousmal nad tehdejsim jidelnickem, ktery by asi uz momentalne neobstal :) a postava kapitana Nema? Vysperkovana, tajemna, jen kdo to vlastne byl a je? No uvidme, snad se to jeste dozvim :)

17.02.2022 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Musim rict a nepise se mi to lehce, ze tato kniha me nezaujala, jedine, co me drzelo nad vodou bylo spojeni na filmovou adaptaci, kdy jsem si dokazal priradit k postave herecke vykony. Asi souhlasim s nekterymi nazory zde, ze skutecne pan Hrabal neni pro kazdeho, bohuzel ani pro me.

03.02.2022 2 z 5

Psáno krví Psáno krví Caroline Graham

Stary dobry anglicky venkov se vsemi svymi pozitivy i negativy. Na pozadi vrazdy sledujeme i nekolik dalsich pribehu, ktere zdanlive s pointou nesouvisi. Barnaby opet presne takovy jakeho ho nezname z TV :) a pachatel? Vlastne kdyz si to zpetne uvedomim, tak od zacatku to mohlo byt jasne, ale nebylo.. ctive, zajimave, s tempem a prece poklidne…

22.01.2022 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Peter May opet nezklamal. Zajimavy pribeh, zajimave prostredi, propojeni minulosti a soucasnosti a k tomu i dalsi geogragicke okenko v podobe kanadských ostrovu :)

08.01.2022 5 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Myslim, ze i v dnesni dobe ma Sherlock Holmes ctenari opravdu co nabidnout. Vyborne kratke romany z doby kdy se detektivni prace delala bez mobilu a internetu. Punc dodava dnes az romanticky popis starych casu. Velmi prijemne cteni, tesim se na dalsi pribehy.

25.12.2021 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Prave jsem knihu docetl, sedim a premyslim. Premyslim o zivote, o tom, co je podstatne. Dekuji za tuto knihu, je krasna. Clovek si uvedomi, ze neni potreba se az tak nekam hnat v teto uspechane dobe, ale je potreba zit a prozivat. Je evidentni, ze Ota Pavel reku a ryby miloval a tuto svoji lasku celou prenesl do teto uzasne knihy..

18.12.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak panecku toto byla jizda. Od prvni do posledni stranky. Fantasticka myslenka zapletky, rychly spad, kratke kapitoly, mrazeni v zadech vsech rodicu. Opravdu doporcuji, ale ted si na uklidneni prectu neco od Oty Pavla…

03.12.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kniha mela dobre tempo, nicmene me presto uplne nebavila. Uz pri Selfies jsem si kladl otazku, kam serie smeruje a bohuzel ani tento dil me uplne na tuto otazku neodpovedel. Namet byl zajimavy a kdyby tato kniha byla zpracovana jako samostatny thriller, tak reknu super, ale jelikoz uz jsem s Carlem a Asadem neco odzil, tak me tento dil asi opet spis zklamal. Tentokrat to ani Asaduv humor nezachranil, peotoze tam skoro zadny nebyl… ale uplne na rovinu rikam, ze pokud vyjde jeste nejaky dil, stejne si ho prectu :)

28.11.2021 3 z 5