Mirek240 Mirek240 komentáře u knih

Pohár od Pánaboha / Pohádka o Raškovi Pohár od Pánaboha / Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Asi ctvrta knizka od Oty Pavla, ale uprimne tato me bavila nejmin. Nektere povidky byly super, krasny jazyk, tvurci fantazie, ale jine jsem se musel nutit docist. Na tak utlou knizecku mi to trvalo dlouho

14.04.2024 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Napinava kniha, jejiz tempo bylo doslova vrazedne. Elitni skola, tajne spolky, nepsane dohody a vernost az za hrob. Od techto knih je opravdu tezke zvednout hlavu a delat neco jineho :)

31.03.2024 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Strhujici a desive jako asi kazda kniha od Keplera. Ano nerealne a nelogicke, ale stejne jsem cetl a cetl a chtel vedet, jak to dopadne. Jurek se tam objevuje uz skoro jak Julian u Miniera :) kazdopadne se tesim na dalsi dil, ktery urcite tento rok prijde :)

18.03.2024 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

A opet ta znama vesnice, ktera vas pohlti atmosferou a sveraznymi obyvateli. Co po tom, ze se tam porad nekdo vrazdi. Skvele cteni, postupne odhalovani pribehu a cim dal propletenejsi osobni vztahy hlavnich hrdinu. Cetl jsem dal a dal a opet jsem nadseny.

01.03.2024 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Minier je u me jak na houpacce, nektere knihy skvele, nektere zas az tak ne. Musim se priznat, ze Lov me opravdu bavil, aktualni temata, spad a tempo, zname i nove postavy. Realnost knihy moc neresim, chtel jsem se bavit a bavil jsem se.

20.02.2024 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Krasna kniha, cetl jsem vydani z roku 1957, takze ten nadech historie byl jeste intenzivnejsi. Pribeh vyborny, i kdyz nerealny a spise pro snilky. S panem Vernem jsme toho uz dost prozili - projeli svet za 80 dni, cestovali jsem 20000 mil pod morem, stravili nejakou dobu na Tajuplnem ostrove, proleteli jsme se 5 nedel v balonu, navstivili jsme tajemny hrad v karpatech, pricemz ted jsme si uzili 2 roky prazdnin. Ted by me rad seznamil s nejakymi zajimavymi lidmi, jsou to pry deti kapitana Granta. Tesim se :)

09.02.2024 5 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Pohodova kniha, panove Bouse, Bruzek, Mrazek a pochopitelne rada Vacatko nas provazeji atmosferou stare Prahy. Zajimave pribehy plne obycejnych lidskych pribehu autor lici krasnym jazykem. Vrele doporucuju :)

21.01.2024 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Velmi svizne cteni, kde osobu zaporneho hrdiny odhalite vcelku rychle, ale motiv uz ani tak ne, tak ctete a chcete vedet proc :) a jako bonus se dovite obrovske mnozstvi zajimavych informaci o Cine. Za me muze byt :)

07.01.2024 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Pro me velmi pozitivni prekvapeni, posledni dily me moc nebavily, ale tento byl opet vyborny. Kniha mela spad, stari dobri pratele tymu se spetkou velbloudiho humoru a velmi zajimava zapletka.

20.12.2023 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Prijemne cteni plne anglicke aťmosfery. Kratka knizka plna kratkych povidek, nektere me bavili vic, nektere min. Celkove jsem mel ale problem se do teto knizky zacist, opet mi nektere pribehy pripadaly povedome z jinych knih.

22.11.2023 3 z 5

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Tato kniha me neuveritelne pozitivne prekvapila. Uzasny dokument o ceste kolem sveta napsany pomoci dopisu. Krasna mista, zajimava setkani a k tomu vsemu prekvapivy humor a pochopitelne vsudypritomny major Bechler :) Je az neuveritelne, co vsechno se zmenilo za tech 100 let od teto vypravy. Co se ale nezmenilo je schopnost Agathy Christie prisroubovat ctenare k jejim pribehum.

11.11.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Vsechny knihy z teto serie jsou opravdu navykove. Hned od zacatku se neco deje, vice dejovych linek, ktere se postupne propojuji, kraticke kapitoly, ktere nechavaji ctenare ve strehu a nuti cist dal. Nicmene musim rict, ze tato kniha pro me neco postradala, mela vsechno, co jsem napsal vys, ale mozna tech linek bylo az moc a potom mi chybelo napeti. Ale stejne jsem cetl dal a dal :)

04.11.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nekolik povidek na stejne tema. A mozna to byl problem u me, ze uz na konci me tolik nebavily, protoze jsem tak nejak tusil, co se asi stane. Ale celkove to byla zajimava knizka, je super jak autor meni prostredi, socialni status, misto pribehu a zaroven tam porad ta zatlivost nekde je

28.10.2023 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Panecku, ac bych to po 100 stranach nerekl, tak toto byla jizda. Opravdu uzasna kniha, ktera vas necha nahlednout do duse uzasnehi inspektora Gamache, neco malo vas seznami s dejinami Kanady a vrati vas nazpet do te uzasne vesnicky, kdesi, kde by chtel bydlet kazdy z nas (kdyby se tam tolik nevrazdilo samozrejme). Krasna kniha, kde slo o mnoho vic, nez jen o dopadeni vraha..

15.10.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Absolutne pohodove cteni, dej zvolna ubihal, stale se neco delo, coz pridavalo nutkani cist dal a dal. Uplne jiny styl nez 4 rocni obdobi. Tato kniha se povedla a tak druhy dil je uz koupeny :)

21.09.2023 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Prijemne dvoudenni cteni, trosku jiny Verne, nez ktereho jsem doposud cetl. Musim rict, ze kniha me bavila, nicmene po tom, co jsem projel svet za 80 dni, stravil 20000 mil pod morem, 5 nedel v balonu, nejaky ten cas na tajuplnem ostrove a vychazkou na hrad v Karpatech je potreba trosku vypnout. Cekaji me asi 2 roky prazdnin :)

15.09.2023 5 z 5

Legenda H + Z - První cesta Legenda H + Z - První cesta Jiří Hanzelka

Opravdu poutava kniha, az se cloveku zda neuveritelne, jak vypadal svet vlastne jeste pred par lety. Musim se priznat, ze africkou cast jsem doslova hltal, americka byla pro me mene zajimava. Opravdu klobouk dolu, co panove prozili a s cim se museli potykat, krasny pribeh.

09.09.2023 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Precetl jsem toho od Petera Maye uz pomerne dost a musim rict, ze me touto knihou pozitivne prekvapil. Kniha je napsana perfektnim jazykem, pribeh ubiha rychle a je to uplne neco jineho nez na co jsem byl u autora zvykly. A vubec mi to nevadilo.

22.08.2023 5 z 5

Duch ve stroji Duch ve stroji Caroline Graham

Byl to velmi zajimavy pribeh s neuveritelne ďouhym uvodem a mnozstvim dejovych linek, ktere prichazely a odchazely a ja cekal, ze co se stane. Druha polovina knihy mela uz sve dobre tempo a cetla se sama i kdyz ten zaver me uplne nepresvedcil a spousta veci zustala neuzavrenych

13.08.2023 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tato serie se cte opravdu skoro sama. Pribeh opet mel sve nezadrzitelne tempo, zdanlive nesouvisejici pripady, tema, ktere je bohuzel aktualni, kraticke kapitoly. Me kniha opravdu bavila a to je to hlavni :)

26.07.2023 5 z 5