mirec88 mirec88 komentáře u knih

Čajka Čajka neznámý - neuveden

Túto knihu zrejme veľa ľudí nepozná. A je to škoda. Je to skvelo vystavaný konšpiračný thriller, v ktorom sa to len tak hemží akciou, výborne budovaným napätím a skvelo napísanými postavami. Čudujem sa, že to nevyšlo aj v češtine, keďže významná časť deja sa odohráva v Českej republike. Každopádne dej sa odohráva v dvoch časových líniách - v minulosti a v prítomnosti, v oboch sa mi veľmi páčila aj komunistická linka s ŠTB, KGB a... ale nebudem spoilerovať. Kniha sa čítala ľahko a rýchlo, bola čtivá a veľmi sa mi páčila.

05.05.2021 5 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha druhá Život a smrt barbara Conana: Kniha druhá Jason Aaron

Tak aj druhá časť Conanovho príbehu o jeho smrti a návrate bola skvelá, napínavá, miestami až hororová kde sa Conan stretne aj so samotným Cromom a nie je to veru stretnutie príjemné, ale Conan sa nebojí nikoho a ničoho, ani samotného boha Cimmerčanov. A to finále je proste úžasné. Komiksový Conan od Marvelu má proste tú správnu atmosféru.

27.04.2021 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zaujímavý psychologický thriller, pričom pri jeho čítaní vám nebude všetko jedno. Napätie stúpa a keď už si myslíte, že všetko je vyriešené, príde nečakaný záverečný zvrat a ja som koukal s otvorenými ústami. Fakt prekvapivé a nečakané. Prečo potom len 4 hviezdičky? Lebo som sa občas nudil keď ten vzájomný rodinný vzťah bol vykreslený až príliš na veľa stranách. Ale inak klobúk dole.

25.04.2021 4 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Nádherný komiks. Jeden z vizuálne a príbehovo najkrajších aké som kedy čítal. Nádherná fantasy surrealistická rozprávka, ktorá nenechá vašu fantáziu na pochybách. Comics Centrum ma zásobuje čím ďalej tým lepšími komiksami. Kresba je fakt úchvatná a oceňujem to, že je to vydané vo väčšom formáte ako kolosálne knihy, takže som si každú maľbu vyslovene užíval. Odporúčam každému milovníkovi komiksov aj pre tých, ktorých bežné superhrdinské komiksy nudia.

18.04.2021 5 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha první Život a smrt barbara Conana: Kniha první Jason Aaron

Po sérii od Dark Horse, od ktorej mám prečítaného celého Conana z Cimerie, ktorý započal moju lásku ku komiksovému Conanovi. Bol som troška na pochybách, či Conan od Marvelu bude taký dobrý ako ten pôvodný. Ale jednak preto, že chcem podporiť moje obľúbené vydavateľstvo Comics Centrum a aj preto, že nového Conana som si nemohol nechať ujsť, tak som si ho kúpil. Našťastie je to výborný komiks. Krvavý, nekompromisný, krutý, neľútostný a so skvelým fantasy svetom štýlu meč a mágia. Učarovalo mi to a som zvedavý ako sa príbeh skončí v druhej knihe.

01.04.2021 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Toto je špionážny thriller ako má byť. Skvelo prepracované postavy, ktoré budete úprimne milovať a protipóly úprimne nenávidieť. Plus všetky akčné scény mali opodstatnenie a samotný záver je len čerešničkou na torte. A vzťah Dominiky a Nata ako sa menil, vyvíjal a skončil, no proste paráda. Knihu som si naplno užili a teším sa na film.

28.03.2021 5 z 5

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Úžasný komiks. Skvelý od začiatku do konca. Výborne prepracované charaktery, silný príbeh, nádherná kresba a proste Alan Moore. No ten je záruka kvality. Odporúčam každému. Bude sa páčiť aj tým, ktorí bežné superhrdinské komiksy nemusia.

15.03.2021 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Tak toto bola pecka ako hrom. Tak ako veľmi nevyhľadávam horory v knižkách a filmoch, tak sa mi páčia o to viac v komiksoch. A toto bola pecka. Mrazivé, atmosférické a fakt som sa bál. Páči sa mi, že žiadna poviedka nemá ukončený koniec, ale necháva priestor čitateľovi na vlastnú fantáziu, čo bude ďalej. Určite odporúčam.

24.01.2021 5 z 5

Padlý syn: Smrt Captaina Ameriky Padlý syn: Smrt Captaina Ameriky Jeph Loeb

Smutné. To je základné a najvýstižnejšie slovo, ktoré vystihuje tento komiks. 5 štádií smútku bolo pekne rozdelených medzi jednotlivými postavami a každá kapitola bola čoraz smutnejšia a smutnejšia... Treba prečítať.

10.01.2021 5 z 5

Thor: Znovuzrození Thor: Znovuzrození Joseph Michael Straczynski

Výborný komiks, ktorého hodnotu zráža len to, že pokračovania, kde by sa príbeh viac rozbehol, sa v češtine asi nikdy nedočkáme. Holt UKK má aj svoje chyby...

07.01.2021 4 z 5

Stratené dievča Stratené dievča Gillian Flynn

Tak potom ako som videl pred pár rokmi film, ktorý som si už pamätal len matne, som si konečne prečítal knihu. A bola perfektná. Výborné psychologické zobrazenie obidvoch hlavných postáv, ich myslí, pohnútok a skutkov. Amy bola pekná sviňa za to čo si všetko vymyslela na manžela. Áno, aj on urobil zopár chýb, nechcem spoilerovať, ale to čo sa mu prihodilo, si isto nezaslúžil. Veľmi sa mi páčila táto kniha. Odporúčam.

07.01.2021 5 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 Greg Pak

Inteligentný Hulk? To som videl iba vo filme Avengers Endgame, ale vidím, že nápad bol už dávno v komikse. A bol veru tento komiks veľmi zaujímavý. Skvelý príbeh, úžasná kresba a vynikajúce vyvrcholenie o tom ako sa chceli zbaviť naši superhrdinovia Hulka, ale ten sa stal "spasiteľom" na neznámej planéte. A všetko sa skončí úplne inak ako by ste čakali.

Keďže som čítal oba diely na jeden záťah komentár a hodnotenie sú totožné.

22.12.2020 5 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 Greg Pak

Keďže som čítal oba diely na jeden záťah komentár a hodnotenie sú totožné.

22.12.2020 5 z 5

Drákula Drákula Roy Thomas

Vizuálna lahôdka. Je to síce navlas rovnaké ako film z roku 1992, ale dostalo ma to. Vrátane samozrejme kresby, ktorá je úchvatná a postavy sa až príliš nápadne pomáhajú tým filmovým. Kto má rád film, nesklame ho ani komiks a kto ho nevidel, tak má možnosť zhltnúť perfektný komiks ako úvod k filmu.

15.12.2020 5 z 5

Marvel Studios: Encyklopédia postáv Marvel Studios: Encyklopédia postáv Adam Bray

Alebo všetko, čo ste kedy o postavách filmového Marvelu chceli vedieť. Základné informácie o každej, hoc len vedľajšej postave, kde sa dozviete aj čo-to o zákulisí postáv. Pre fanúšikov Marvelu povinnosť. Ale na 5 to nie je.

15.12.2020 4 z 5

Arkwright integral Arkwright integral Bryan Talbot

Úžasný kolosálny komiks, ťažko pochopiteľný a určite je na viacero prečítaní, pri jednom totiž nepochopíte všetky súvislosti deja. Ale úplne si ma získal kresbou, textom, príbehom a tou nezameniteľnou atmosférou, ktorá je nadčasová. A obsahuje aj úžasné nielen obrazové, ale aj textové bonusy, sú veľmi zaujímavé a je ich fakt veľké množstvo. Comics Centrum sa opäť vytasilio.

13.12.2020 5 z 5

Pýtiine pokyny Pýtiine pokyny Erik Axl Sund

Perfektné zavŕšenie trilógie. Všetko dáva zmysel. Je to také nečakané, temné, smutné, šokujúce. Dostal som čo som čakal.

10.12.2020 5 z 5

Smrt Jean DeWolffové Smrt Jean DeWolffové Peter David

Tak toto bola bomba. Jeden z najlepších komiksov so Spidermanom aké som kedy čítal. Neuveriteľne silný a temný príbeh a nato, že to je retro, tak sa mnoho moderných príbehov môže schovať voči nemu. Je to neskutočne silný až dojemný príbeh na konci. Fakt taký koniec som nečakal. Tlieskam a odporúčam!!!

02.12.2020 5 z 5

Utrpení Utrpení Todd McFarlane

Dumm dumm dumm dumm... Zvuk, ktorý charakterizuje celé Utrpenie. A fakt to, čo tu Spidey pri Lizardovi a hlavnej záporáčke zažil, bolo preňho fakt utrpenie. Brutálny a temný príbeh mi sadol spolu s kresbou, ktorá bola fakt neskutočná. Utrpenie je skvelý komiks a ten bonusový s Morbiusom sa mi páčil o trošku menej, ale tiež bol skvelý. Nič mi nebráni tomuto dať plný počet. Vynikajúci komiks.

30.11.2020 5 z 5

Garfield váží slova Garfield váží slova Jim Davis

Skvelé stripy, humor aj filozofia, proste pecka.

29.11.2020 5 z 5