mirec88

Captain America: Zimní voják, část 2Captain America: Zimní voják, část 2Ed Brubaker

Vynikajúce zavŕšenie perfektného politického thrilleru, ktorý fakt stojí za prečítanie. Rýchlo sa číta, dej ide dopredu, je svieži, nekompromisný, drsný (ostatne je to Brubaker, takže drsnosť je namieste). Sfilmovanie tohto komiksu bol fakt dobrý nápad, je to jedna z najlepších marveloviek, aké natočili. Ale späť ku komiksu. Nečakajte extrémne akčné finále, ale kľudný posledný zošit, kde viac ide o myšlienku ako o akciu. A to sa mi páčilo, to kvitujem. Jednoznačne odporúčam.

Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup AlexandrůvXerxés: Pád domu Dareiova a vzestup AlexandrůvFrank Miller

No. Tento komiks je krásne nakreslené... nič. Bohužiaľ je to tak. Oproti 300 je to rapídny skok dole, scenár to v podstate nemá žiadny, dej takisto, skáče sa z jedného časového obdobia do druhého, ale tá kresba je nádherná. Fakt klobúk dole. Bohužiaľ po dočítaní som mal pocit absolútnej prázdnoty. Kde sa to môže rovnať s krásnou myšlienkou 300? Tu nie je myšlienka žiadna alebo som ju nenašiel. Tie dve hviezdy sú len za kresbu... Frank Miller v tomto sklamal.

Hledaný: Hal JordanHledaný: Hal JordanGeoff Johns

Nechápal som súvislostiam, bol to ťažký komiks na pochopenie, ale inak som sa bavil. Ani všetkých členov Ligy spravodlivosti som tu nepoznal, proste to bolo chabé. Druhá časť bola už tiež fajn, zaujímavá, ale tiež som nechápal, že kedy spolu chodili, za akých okolností a tak. Viac ako priemer to nebude.

Batman: Můj Temný princBatman: Můj Temný princEnrico Marini

Úžasný komiks. Veľmi zaujímavý dejovo, akciou, kresbou, samo Jokerom a Harley Quinn, ktorá má narodeniny a tu prichádza moment zápletky, čo neprezradím. Je tam ešte jedna zaujímavá vec, čo tu už na jednej strane bolo, ale v úplne inom zmysle slova. A ten záver? Tak tk bola bomba. Vôbec neviem, čo si mám o tom myslieť! Fakt vynikajúca jednohubka. A trocha mi ten komiks pripomenul aj film Temný rytier.

300300Frank Miller

Úplná bomba. Komiks, ktorý by si mal prečítať každý fanúšik dobrého komiksu a komiksu vôbec. Ja som ho už 3.x prečítal, tentokrát v novom vydaní a určite sa k nemu budem ešte vracať. Je to o odvahe, hrdinstve, sebaobetovaní, sláve, statočnosti a o sebaúcte. Je to úžasný historický príbeh, ktorý nikdy neomrzí. Film od Zacka Snydera odporúčam tiež. Výborné spracovanie.

DoomboyDoomboyTony Sandoval

Nádhera. Síce ja metal nepočúvam, ale toto si ma úplne získalo. Tony Sandoval vie písať krátke, ale krásne komiksy a takisto ako Vodný had aj tento komiks prečítate rýchlo, ale o to viac vo vás budú vrieť emócie, ktoré sa derú na povrch. Proste krásny umelecký komiks, ktorý má hlbokú myšlienku, ako človek miluje niekoho aj po smrti a čo všetko preňho spraví. Úžasné niečo. Odporúčam každému.

OdporOdporStephen King

Hodnotenie prvej polovice knihy jednoznačne 5 hviezdičiek. Toľko motívov, postáv, psychologického zobrazenia, postapokalyptická budúcnosť, epidémia super chrípky, ktorá v dnešnej covidovej dobe je mi veľmi blízka. Je to ťažšia kniha (ako váhou, tak aj myšlienkami) a číta sa nie najľahšie, no je fakt výborná. Musím ju zatiaľ, žiaľ vrátiť do knižnice. Svedectví je vynikajúca a hlboká kniha. Už sa teším na stretnutie s temným mužom a čo bude ďalej...

Talent na smrťTalent na smrťM. J. Arlidge

Tak to bol smutný koniec vynikajúcej Arlidgeovky. Fakt som bol trošku na pochybách, či bude od neho dobrá iná kniha ako séria s Helen Graceovou. Ale moje obavy boli našťastie prázdne. Opäť je to skvelo vystavaný detektívny thriller, ktorý sa mi veľmi páčil, ale neodporúčam ho slabším povahám. Je tu napríklad vyrezávanie jazyka a podobné chuťovky. Ja som si zgustol. Inak odporúčam každému.

Atlas mrakůAtlas mrakůDavid Mitchell

Bože môj, toto bola nuda... Dal som tomu šancu do strany 50 a u mňa je pravidlo, že keď ma do 50. strany nezaujme kniha, tak ju zavriem a už sa k nej nevrátim. O to viac ma to mrzí, že som sa na knihu vyslovene tešil, lebo film, ktorý som videl pred dosť rokmi sa mi páčil. Ešte dobre, že som si to len požičal z knižnice. Takže, ďakujem, neprosím.

Batgirl: Rok jednaBatgirl: Rok jednaCharles Dixon

Vynikajúci, zábavný, primerane akčný komiks a so štipkou humoru, naviac s perfektnými Batmanom a Robinom. Barbara Gordonová alias Batgirl je fakt skvelá postava, výborne napísaná a pekne nakreslená. Celých 9 zošitov bolo super, malo to hlavu a pätu a výborný koniec (vlastne začiatok :-) ). Komiks, ktorý odporúčam každému.

Metal: Temné noci 3: Temný vesmírMetal: Temné noci 3: Temný vesmírGrant Morrison

Tak na samotný záver Temných nocí Metalu som sa veľmi tešil a čakal som, že to bude jeden z najväčších komiksových zážitkov aké som kedy v živote mal, ale nemôžem sa ubrániť miernemu sklamaniu. Samotný komiks bol fajn, opäť hororový, temný, tu mu niet čo vytknúť. Ale samotný záver bol narýchlo zbúchaný, ani som sa nenazdal a bol koniec. Také, nijaké ukončenie. Mal som chuť kvôli tomu koncu dať komiksu 3 hviezdičky, ale keď si zoberiem ostatné časti a hlavne vynikajúci príspevok od Jeffa Lemira, ktorý napísal vynikajúco Hawkmana, tak by to bolo nefér. Ale určite odporúčam celú trilógiu, bola to pecka.

Metal: Temné noci 2:  Temní rytířiMetal: Temné noci 2: Temní rytířiDan Abnett

Tak druhý diel Metalu bola už totálna pecka. Dostali sme väčšinu odpovedí na nastolené otázky prvého dielu a predstavenie jednotlivých Batmanov z temného vesmíru bolo ukážkové. A to zrodenie Batmana, ktorý sa smeje bola strašidelná lahôdka. Tento hororový komiks je proste pecka. Nebolo mi všetko jedno, čo sa tam dialo a mal som aj riadne pocity strachu. Odporúčam a s chuťou sa chystám na tretí, záverečný diel.

Metal: Temné nociMetal: Temné nociScott Snyder

Výborný úvod do veľkolepého batmanovského príbehu, ktorý nadväzuje pekne na Snyderov run Batmana z New52, ktorý je výborný a všetko so všetkým súvisí. Tie temné verzie Batmana a celý ten temný vesmír je fakt strašidelný a hororový, najmä Batman, ktorý sa smeje je strach a hrôza. Samé pozitíva, poviete si. Tak prečo nie 5 hviezdičiek? Lebo je to len úvod a sem-tam som nechápal súvislosti a niektoré deje, bolo to dosť neprehľadné. Ale teším sa na ďalšie časti. Snáď budú menej chaotické.

SpasitelSpasitelAndy Weir

Toto bola proste pecka. Také dobré sci-fi som už dlho nečítal a bolo to jednoducho bombastické dobrodružstvo o záchrane sveta, ktoré mi dalo veľmi veľa a má pár úžasných myšlienok, ktoré nemôžem napísať, lebo by som spoileroval a to nechcem. Celý príbeh je prosto skvelý a po príchode nečakaného spojenca začne ešte iný úžasný príbeh gradovať. Každopádne odporúčam každému. Krásna kniha.

Cesta do pekelCesta do pekelMax Allan Collins

Úžasné. Neuveriteľne dobrý komiks, ktorý má vynikajúci dej, skvelú kresbu a skvelý mafiánsky príbeh. Film som videl už dávno, veľmi si ho nepamätám, ale viem, že bol dobrý. Komiks je o level vyššie. Max Allan Collins priniesol príbeh, ktorý je fakt úžasný, smutný, ale realistický, ktorý sa mohol a môže kľudne stať. Nikdy neviete kedy sa objaví Anděl...

PersepolisPersepolisMarjane Satrapi

Silný komiks. Veľmi dobre, s ľahkosťou nakreslený a napísaný komiks o ťažkom živote v Iráne. Nečakal som, že ma politický komiks tak zaujme, ale bola to sila. Je to úžasný životopis ťažko životom skúšanej ženy a každý by si ho mal prečítať a byť šťastný, že tu máme v našich dvoch štátoch slobodu. Odporúčam každému.

ChladChladPaul Tobin

Chlad... alebo skôr hlad? No závisí z akého uhla pohľadu sa na to pozriete. Tak poviem vám, že silnejší a strašidelnejší horor v komikse som nečítal (ak nerátam šialeniny od Džundžiho Itoa, ale to je manga). Fakt som sa bál čo sa stane s hrdinami, zaujímal sa aké tajomstvo skrýva Declan a ako veľmi bude hladný Jack Čipera a koľko prstov zase presekne Obrtlík. No kresba je fakt úžasná, nezameniteľná a fakt strašidelná. Ako tu už bolo spomenuté to ako vyzerajú psi je neskutočne strašidelné a fakt je to sila. Ono celá kresba je šialená (hlavne hladový svět) a fakt klobúk dole za taký šialený komiks. A tie dve písané poviedky v bonusoch boli tiež dobré. Pecka ako vyšitá. Odporúčam všetkým milovníkom hororov v komiksoch.

Cesta kostíCesta kostíRichard Douek

Napínavý horor, na ktorého konci nie ste o nič múdrejší ako na začiatku. Ostatne, autor v doslove aj píše, že jeho cieľom bolo položiť otázky, ktoré vo vás budú doznievať aj niekoľko dní po dočítaní. Ja som túto strašidelnú survivalovú jednohubku zhltol na ceste do Košíc a bola to riadne napínavá, brutálna jazda. Ale krátka. Inak fakt odporúčam, je to mäso.

DraculaDraculaBram Stoker

Klasika. Dobre sa to čítalo, objavilo sa dosť znepokojivých scén aj pocity strachu a som rád, že vydavateľstvo Europa vydalo tento skvost v kompletnej neskrátenej podobe. Oproti tomu starému prekladu je to úplne iný zážitok. Toto je povinná jazda pre všetkých fanúšikov dobrých kníh a klasických príbehov. Upírske horory sú jeden z mála typov hororov, ktoré čítam a bavia ma.

Batman: Rok jednaBatman: Rok jednaFrank Miller

Dobré, ale krátke. Mohlo to byť viac rozšírené, do väčšej hĺbky sa mohlo viac venovať príbehu, ale napriek tejto jedinej výtke sa mi to páčilo. Malo to grády, krásnu kresbu, úžasný scenár môjho obľúbeného Franka Millera, úžasné bonusy a celkovo som spokojný. Rovnomenný animovaný film taktiež bol super. Keby to nebolo také krátke, tak dám 5 hviezdičiek.

Captain America: Zimní voják, část 1Captain America: Zimní voják, část 1Ed Brubaker

Tak toto bol sľubný začiatok jedného epického príbehu, ktorého vyvrcholenie nás čaká v druhom dieli. Už tu nie je o napätie núdza, naviac je tu skvelý scenár Eda Brubakera a kresba Stevea Eptinga, ktoré sú famózne. Po rokoch som si to prečítal znova a je to fakt že bomba. Jeden z najlepších komiksov od Marvelu aké som čítal a úplne že najlepší komiks Captaina Americu. Odporúčam a onedlho sa chystám na druhý diel. Tento príbeh je novodobá klasika a páčil sa mi veľmi aj film, ktorý vznikol podľa tohto komiksu.

Batman: Květy zlaBatman: Květy zlaScott Snyder

Skvelé. Batman je späť - Bruce Wayne zomrel, aby sa mohol zrodiť starý, dobrý Batman. A zatočí s Mr. Bloomom ako sa patrí. K tomu má pomoc aj druhého Batmana Jima Gordona, ktorý... Ale nechcem spoilerovať, prečítajte si sami. Mne sa to veľmi páčilo. A bonusový príbeh z roku 200 je tiež výborný. Odporúčam jednoznačne.

Bez kůžeBez kůžeMads Peder Nordbo

Vynikajúca drsná a pochmúrna detektívka z prostredia drsného Grónska, kde sa po odporné vraždy, kde sa vyberajú vnútornosti a sťahuje sa z kože ako na bežiacom páse, nechodí ďaleko. Napínavý koniec, odhalenie vraha a prekvapivé twisty na konci ešte viac ma zaujali aj rôzne "rodinné" vzťahy. Na rad Bohužiaľ príde aj zneužívanie detí, čo je smutná, ale pravdivá téma. Odporúčam tým, čo majú radi kvalitné a drsnejšie krimi a neodporúčam slabším jedincom.

ZatmívačkaZatmívačkaEd Brubaker

Brubakera a Phillipsa proste milujem! To je kombinácia skvelej kvality, výborného scenáru a úžasnej kresby. Tá noirová atmosféra proste na vás dýcha z každého panelu a je to radosť len listovať, nieto ešte čítať a zahĺbiť sa do príbehu. Tlieskam. A tá atmosféra Hollywoodu 40. rokov si ma tiež získala. Až tak, že si v najbližších dňoch pozriem aj niektoré staré filmy, ktoré boli uvedené v esejách a takisto dokument, čo mám stiahnutý o starom Hollywoode. Určite odporúčam, je to pecka.

P.S. Veľmi pekne ďakujem za zapožičanie komiksu môjmu obľúbenému užívateľovi 1972Sixo :-)

Kozí ľudiaKozí ľudiaIvan Kučera

Takmer na 5 hviezdičiek. Prvá časť odohrávajúca sa počas 2. svetovej vojny bola hustá, silná káva s nervydrásajúcim hororom, s Nemcami, Hitlerom, diviakmi a samozrejme s Kozími ľuďmi. Bola vynikajúca, strašidelná a veľmi ma dostala, bola šokujúca. Jednoznačne 5 hviezdičiek. Čo sa týka druhej časti, tá začala dobre, až sa dostala do priemeru. Čo sa týka zvratu, ten sa mi páčil, bol až neuveriteľný a v konečnom dôsledku tragický a smutný, ale naviac mi tam vadilo priveľa nadávok aj to vyvrcholenie a samotný záver mi prišiel taký nemastný-neslaný. Takže 3 hviezdičky. Spriemerujem to a vyjdú mi pekné 4 hviezdičky. Ale neodporúčam veľmi citlivým jedincom a osobám, ktoré nemajú radi prílišnú brutalitu a scény znásilnenia. Ostatne je na to upozorňované v úvode.

Batman: SupertíhaBatman: SupertíhaBrian Azzarello

Po predchádzajúcom Konci hry musím a chcem dať vyššie hodnotenie, lebo sa mi to veľmi páčilo. To, že Batman je Jim Gordon je úsmevné, zábavné aj celé to okolo nového Batmana. Čo som rád je to čo sa stalo s Bruceom Waynom. Jednak to, že žije a aj to akým spôsobom Scott Snyder uchopil jeho postavu. Už sa teším na Květy zla a Epilog.

Noir: Detektivky v komiksuNoir: Detektivky v komiksu* antologie

Ako čakal som od toho oveľa viac. Jedna hviezdička je za Lemira, druhá za Azzarella a zvyšok nestojí takmer za nič. Je to takých 2,5 hviezdičiek ale na to aké som mal od toho očakávania sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. Sklamalo ma to. Kresba väčšinou fajn čiernobiela, čo sa mi páči, ale tú pachuť horkosti v ústach to nezmaže. Ono problém je asi aj v tom, že na ploche 10 strán, ktoré má v priemere jeden príbeh, sa nedá veľa toho rozvinúť. Ešte dobre, že som tento komiks mal z knižnice.

Čas smrtiČas smrtiAndreas Gruber

Tak toto bol kriminálny thriller ako hrom. Bol drsný, krutý, napínavý, o krv nie je núdza ani o odstrihnuté časti tela... Párkrát som sa fakt že zhnusil. Tak sa má písať správny thriller. Plus keď si zoberiete čo všetko zažil vrah, tak vám ho príde aj ľúto. Navyše chémia medzi hlavnou vyšetrovateľskou dvojicou je výborne vykreslená a Martin S. Sneijder je teda riadne číslo :-) no povedzte, stretli ste sa s nejakým vyšetrovateľom, ktorý fajčí trávu a ešte aj v pracovnej dobe? Fakt skvelé. A Sabine tiež skvelo prepracovaná. Odporúčame fanúšikom dobrých drsných thrillerov, ale neodporúčam ľuďom so slabšou psychikou a takým, ktorým vadia brutálne scény. Inak 5 hviezdičiek ako vyšitých

Catwoman: Selinina velká loupežCatwoman: Selinina velká loupežEd Brubaker

Tak toto bola doslova že bomba. Jednoznačne to bude určite hlavne pre milovníkov krimi a noiru. Kresba asi nebude sedieť každému, no mne neskutočne sadla a bola jednoducho atmosférická a všetky 3 príbehy sa mi páčili. Ako Selinina velká loupež, tak aj Po stopách Catwomen (ktoré písal môj obľúbený Ed Brubaker), taktiež Batman 1. Odporúčam všetkým milovníkom dobrých komiksov a dobrej literatúry.

Superman: Supermanova smrtSuperman: Supermanova smrtRoger Stern

Tak narozdiel od kritických komentárov, mňa si tento komiks získal. Veľmi sa mi páčil, hlavne tie celostránkové prípadne dvojstránkové výjavy boli super a hoci celý komiks je v podstate jedna veľká akčná jazda, tak mňa si to získalo a len kvôli tomu, že nie je bližšie objasnené konanie Doomsdaya a ani nie je vykreslený poriadne jeho koniec, respektíve koniec jeho vyčínania, tak dávam 4 hviezdičky. Samotná smrť Supermana bola fakt emocionálne silná, aj slzička mi kvapla. Retro úsmevné ako vždy, potešilo.