Poslední z nevinných přehled

Poslední z nevinných
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242348/bmid_posledni-z-nevinnych-63bb3a618fbd0.png 5 111 111

Criminal série

< 2. díl >

(Dotisk r. 2022 s jinou obálkou). CRIMINAL, nejoceňovanější kriminální komiks jedenadvacátého století, stvořený Edem Bubakerem a Seanem Phillipsem, konečně vychází ve své druhé luxusní vázané knize. Vítěz několika Eisnerových i Harveyho cen, včetně té za Nejlepší novou sérii za rok 2007 a pěti pro Nejlepšího scenáristu. Druhá kniha obsahuje tři samostatné příběhy – Zlou noc, Hříšníky a přelomový díl Poslední z nevinných – v jednom balení spolu s mnoha bonusy, články, kresbami, které vám dají nahlédnout do zákulisí vzniku, a komiksy, které ještě nikdy nebyly otištěny. „Brubaker používá známé vztahy mezi svým osazenstvem k reflexi toho, jak nátěr nostalgie svým cartoonovým zjednodušením zastírá drsnou minulost.“ New York Times Každý příběh má svého zločince. Jenže v noiru to bývá tak, že ne vždy je jasné, kdo tím zločincem vlastně je… Jacob Kurtz, kreslíř a bývalý padělatel, muž, který byl kdysi obviněný z vraždy vlastní manželky, a vůbec člověk s problematickou minulostí, se stává zajatcem ve svém vlastním domě – i zajatcem svých vlastních nevysvětlitelných reakcí. Připadá si, jako by se po něm natahovala nejasná, snově průhledná chapadla jeho vlastních dávných činů – a teprve ve chvíli, kdy ho pevně omotají a utáhnou se, Jacob zjistí, jak moc jsou skutečná. Tracy Lawless, válečný veterán a armádní dezertér, se v minulém CRIMINALu dostal do střetu s šéfem místního podsvětí – a kupodivu se mu povedlo při tom nezemřít. Ale happy end se nekoná: Tracy je totiž nucen odpracovávat si u Sebastiana Hydea dluh svého bratra… a jelikož je rozený Lawless, tak dokonce i taková zdánlivě jednoduchá funkce nemyslícího zabijáka se pro něj postupně stane něčím, čím dokáže zkomplikovat život sobě i všem okolo. Riley Richards, rodák z malého městečka Brookview, jemuž se díky šikovnému sňatku podařilo vyšplhat po sociálním žebříku mezi bohaté a mocné, vypadá na první pohled jako typický americký slušňák, který dostal všechno, po čem toužil: krásnou ženu, postavení, peníze… Jenže už druhý pohled odhalí, že to s tou krásnou ženou a penězi není tak horké, jak se zdá – a pokud se dopustíme i třetího, ještě pronikavějšího pohledu a podaří se nám proniknout za Rileyho charismatickou fasádu, spatříme, že se za ní plazí věci, které se k typickému americkému slušňákovi nehodí. Ani trochu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art
Originální název:

Criminal: The Deluxe Edition, Volume 2 , 2007


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední z nevinných. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (25)

mirec88
01.05.2024 5 z 5

Druhý diel noirového komiksového diela Criminal, ktorý je rovnako skvelý ako prvý diel a opäť prináša ďalšie príhody našich obľúbených antihrdinov, ktorí sa schádzajú a prepletajú v Podzemí, čo je zločinecký bar. Ed proste vie ako navodiť tú správnu drsnú atmosféru a priniesť príbehy, ktoré sa vám zaryjú pod kožu a prinútia vás uvažovať aj o sebe samom a o živote naokolo a aspoň mne to dalo to, že som uvažoval ako byť lepším človekom a ako by som ja reagoval v podobných situáciách. Určite budete aj vy takto uvažovať, keď sa vám komiks dostane hlbšie pod kožu. A ja sa zajtra vo voľný deň pustím do tretieho a posledného dielu Criminal, čo bude moja premiéra, keďže prvé dva diely som čítal už pred pár rokmi. Určite tento komiks odporučím.

nezbi
29.04.2024 5 z 5

Tohle mě přivedlo ke grafickým románům...jedním slovem: MASTERPIECE...doporučuju i lidem kteří si myslí že komiksy jsou jenom pro děti...


Norri
24.01.2023 5 z 5

Příběhy Eda Brubakera jsou dokonalé. Jsou chytré, uvěřitelné a neskutečným způsobem vás chytnou a táhnou vás do svého velkého finále. Jsou plné překvapení a nečekaných zvratů, takže si ani náhodou nemůžete být jistí tím, jak to dopadne. A že to jsou kolikrát drsné překvápka! Protagonisty prvních dvou příběhů už známe z první knihy. Ve třetím příběhu, který dal knize jméno, je hlavní hrdina nový. Ten příběh je jiný než všechny předchozí. Nebudu říkat jak, to bych vám zkazil překvapení. Snad jenom tolik, že není jiný jenom příběhově, ale částečně také výtvarně. Sean Philips prokládá svou standardně skvělou kresbu jinou, úplně odlišnou, kresbou, aby rozlišil přítomnost od vzpomínek. Je to osvěžující prvek, který se mi tu opravdu líbí, ale vice ho radši v dalších povídkách mít nemusím.

Bonusy jsou opět velmi obsáhlé a plné úžasných Philipsových obálek a ilustrací, komiksových drobků a Brubakerových textů.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (12)

Zvedni to, vím, že jsi doma. Ty jsi vždycky doma. (Zlá noc)


Nejsem jeden z těch lidí, co se rozplývají, jak prostě „milují město v noci“.(Zlá noc)


„Zajímavý“ je to nejhorší slovo, jaké kdo může použít, když hodnotí vaši práci. (Zlá noc)


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Poslední z nevinných v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených119x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených15x
v Knihotéce82x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech2x

Část díla

Autorovy další knížky

Ed Brubaker
americká, 1966
2013  91%Batman: Kameňák a další příběhy
2012  94%Každý je zločinec
2011  90%Captain America: Omnibus: Kniha první
2015  96%Poslední z nevinných
2020  91%Zatmívačka