Každý je zločinec přehled

Každý je zločinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139482/bmid_criminal-kazdy-je-zlocinec-TqS-139482.jpg 5 136 136

Criminal série

1. díl >

Každý je zločinec Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové příběhy s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých osudech, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí - a voleb, které jsou jedna horší než druhá. Poprvé a hned v reprezentativním vázaném vydání k nám přichází jedna z neoceňovanějších kriminálních sérií poslední dekády. S podporou Phillipsovy noirem nasáklé kresby Brubaker dokazuje, že je skutečným veršotepcem tohoto neomezeného žánru.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art
Originální název:

Criminal: The Deluxe Edition , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Každý je zločinec. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (29)

janina66
28.05.2024 5 z 5

Skvělé. Dokonalá ilustrace, děj i dialogy. Hrdinově většinou záporáci, kterým fandíte. Ne vždy to skončí, jak byste si přáli.

mirec88
29.04.2024 5 z 5

Moja séria komiksov od Eda Brubakera pokračuje jeho asi najslávnejším dielom Criminal 1, čo je pre mňa absolútna topka toho, čo Ed so Seanom stvorili. Tá noirová atmosféra, výborne vypointované príbehy, konce, ktoré sa dajú nazvať všelijak, len nie šťastné, prekvapivé zvraty a šokujúce zistenie, že v týchto príbehoch budete držať palce hlavným protagonistom, ktorí sú zločinci, zlí, špinaví, prolhaní, ale tak sympatický napísaní, že si ich zamilujete. Po prečítaní po niekoľkých rokoch sa mi Criminal páčil ešte viac ako pred pár rokmi, zrejme som bol vtedy nedozretý, ale neostáva mi nič iné ako tento masívny omnibus len a len s radosťou odporučiť a tešiť sa na ďalšie diely.


milan2310
10.04.2023 5 z 5

Komiksy jsem měl rád jako kluk. Vzpomínám, že jeden mi mamka v práci okopírovala na cyklostylu. Ještě teď cítím tu lihovou vůni, na jejíž šedi se zadrhávaly fixy, kterými jsem se to snažil trochu vybarvit. Přetržka přišla na konci základky u sešitů DC a/nebo Marvela, přitažených spolužákem z Maďarska.
Teď jsem prošel již třetí v krátké době. Maus i Azimut se mi líbily, ale Criminal mě fakt chytil. Díky tomu jsem se rozhodl i do budoucna prokládat svoji "normální" četbu komiksem. Snad budu mít ve výběru štěstí.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (43. týden)

25.10.2021


Citáty z knihy (14)

Ale já to vidím tak, že... jest-li se při týhle práci nebojíte, znamená to, že moc nepřemejšlíte. (Zbabělec)


Háček je v tom, že každá loupež, i ta skvěle naplánovaná, je jako domeček z karet. (Zbabělec)


Jediný, co jsem potřeboval, byl stroj času, abych se mohl vrátit a neopakovat ty samý chyby pořád dokola. Ale pravděpodobně bych udělal nějaký nový, který by byly ještě horší. (Zbabělec)


Více citátů z knihy najdete u autora.


Ocenění knihy (1)

2007 - Eisner Award (Best New Series)


Kniha Každý je zločinec v seznamech

v Přečtených151x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených19x
v Knihotéce82x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech1x

Část díla

Autorovy další knížky

Ed Brubaker
americká, 1966
2013  91%Batman: Kameňák a další příběhy
2012  94%Každý je zločinec
2011  90%Captain America: Omnibus: Kniha první
2015  96%Poslední z nevinných
2020  91%Zatmívačka