Grandville 2: Mon Amour

Odsouzený psychopatický vrah a fanatický extremista Edward „Vzteklý pes“ Mastock těsně unikne ostří gilotiny v londýnském Toweru a opět začíná terorizovat Britskou socialistickou republiku. Po jeho krvavých stopách vyráží jeho dlouholetý protivník a nemesis, inspektor Archie LeBrock. V rozporu s rozkazy Scotland Yardu chce ukončit Mastockovo hrůzné vražedné řádění jednou provždy. S pomocí svého přítele a kolegy detektiva Krysmyše LeBrock sleduje stopu do Paříže, jinak známé jako Grandville, největšího města ve světě ovládaném Francouzskou říší, a primárního cíle Mastockova sadistického terorismu. Dokáže LeBrock zastavit Vzteklého psa dřív, než stačí vykonat svou pomstu, nebo LeBrockova vlastní cesta za vykoupením přivede zpět démony z jeho minulosti? Jezevec je zpátky! Děj knihy Grandville Mon Amour se odehrává šest týdnů po událostech první knihy Grandville. Výtvarník a scenárista Bryan Talbot nám opět přináší alternativní secesní svět zaplněný inteligentními zvířaty, lidskou spodinou, robotickými automatony a pokročilou parní technologií, která pohání vše od drožek po ocelové létající stroje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330821/grandville-2-mon-amour-ndi-330821.jpg 4.227

Grandville (2.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

Kniha Grandville 2: Mon Amour

Kapis
28.07.2017

V tomto díle nebyla tak jasná analogie s naším světem, jako v případě prvního dílu a podvodu jménem 11. září, ale že by to nemělo nic společného se skutečností se mi věřit nechtělo. Napadlo mě, že to bude nějaká analogie na IRA a boj o nezávislost na Britech. Nejsem si zcela jist, ale opravdu jeden "vzteklý pes" Johnny Adair skončil za mřížemi v roce 1995 za řízení nejvýznamnější protestantské bojové skupiny Bojovníci za svobodu Ulsteru (UFF). Prej se s tím taky nemazlili a katolíků poslali do nebe požehnaně.

První díl se mi přece jenom líbil kapku více, ale tato série nemá chybu. Dokonalá kresba, plná promakaných detailů, pozadí a nečekaných nápadů mě na dlouhé minuty přikovala ke každému panelu. Opět tu máme konspiraci z nejvyšších kruhů a bombastické odhalení Inspektorem LeBrockem, který je pořádný rebel a správňák až pod jezevčí skálu! Jsem nadšený a příští rok bych si klidně zaplatil u CC oba zbývající díly, které jsou momentálně na světě. NÁDHERNÁ VĚC!!!

jarynek
16.07.2017

První díl jsem nečetl, tak nemohu srovnávat, ale tato kniha mne bavila. Pěkná kresba, zajímavý příběh (sice zápletka odhadnutelná), alternativní historie a výborný hlavní hrdina. Zvířecí podoba jednotlivých postav je skvělá.

Disease
05.05.2017

Bavilo mě to víc než první díl, tentokrát se odhaluje víc z alternativní minulosti.

martinstefko
05.04.2017

"Grandville 2: Mon Amour" je komiks, u kterého se budete bavit, je skvěle nakreslený a má i svou hloubku. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1408-grandville-2-mon-amour-70.html

DennisMoore
23.03.2017

O trochu slabší pokračování skvělého prvního dílu - škoda je hlavně toho poněkud podobného a zdaleka ne tak překvapivého a propracovaného příběhu. Ale z větší části jsem spokojený jako blecha a moc rád, že Grandville 2 konečně vyšlo. Už vyhlížím další!