Grandville 5: Force Majeure

V londýnských ulicích zuří neúprosná válka gangů a inspektor LeBrock se ocitá zcela osamocen na opačné straně zákona. Stal se totiž terčem ďábelského plánu, jehož cílem je zdiskreditovat nejen jeho samotného, ale také všechny jeho blízké. Mozkem celého komplotu není nikdo jiný než sám Tiberius Koenig, král zločinu a jeden z nejprohnanějších padouchů v celé historii detektivních příběhů. V posledním a zároveň nejdelším pátém díle série Grandville, předkládá mistrovský vypravěč a průkopník v oblasti grafických románů Bryan Talbot svým čtenářům nejen nebývale rafinovaný příběh o lásce, zradě, hrozbě a vytrvalosti, ale především akční detektivku plnou překvapivých zvratů. Pátý Grandville obsahuje kromě již tradiční směsi napětí a humoru také poctu klasické detektivce, jelikož se zde objevuje LeBrockův učitel Stamford Holmestřáb a konečně tak odhalíme jeho detektivní začátky. Kromě LeBrockových starých spojenců, seržanta Rodericka Krysmyše a temperamentní pařížské prostitutky Billie, která je toho času LeBrockovou snoubenkou, se na scéně objevuje další hráč. Do Londýna přijíždí Tasso, italský jezevec, který jako by LeBrockovi z oka vypadl, jen je o něco ošklivější a surovější. Ale je otázkou, zda stojí na straně dobra či zla. Začíná finální bitva, v níž LeBrock na první pohled nemá nejmenší šanci zvítězit. Podaří se mu přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400741/big_force-majeure-0V9-400741.jpg 4.729

Grandville 5.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Force Majeure, 2017

Kniha Grandville 5: Force Majeure

Disease
02.03.2020

Tak tentokrát žádné "důstojné zakončení série" :-( Hodnotím tedy spíš případ, který je fajn, ale chybí mi tu nějaká zmínka o alternativní historii a knedlících.

Mercatino
18.10.2019

Snad to není konec, protože takové kvalitky je tu málo. Proč ten komiks nemá alespoň 30 dílů. Chápu, že je to těžké dát dohromady, ale kdo si má od toho odvykat? Klidně bych četl jednoho antistresového Grandvilla jednou za den.

Zakončení bylo opravdu na úrovni a jak se dalo čekat LeBrock to zvládl jak se patří, ale byly chvíle, kdy mi jej bylo hodně líto.

Kapis
03.05.2019

Vědecko-romantická fantazie - v takové definici si můžete se svým dílem dělat co chcete a vymyslet si cokoli :) A jak se to povedlo!! Fantastické, grandiózní, krvavě-romantické finále v úžasné kresbě plné detailů. Já jsem z celé té série nadšený a jsem rád, že to u nás vyšlo komplet, CC jsem moc vděčný. Jen mi furt vrtá hlavou, že takový až skororevoluční levičák se dal kejši do holportu zrovna s Dortem a MdS;) Ale je třeba mít na paměti, že cesty Páně vedou dál než cesty lidské a ubírají se cestami nepředvídatelnými.

100%

martinstefko
23.04.2019

I když se konec může jevit jako lehce těžkopádný, nic to nemění na tom, že jsou zde skvělé scény, parádní a akce a že je zde nakonec i rozuzlení, kdy všechno sedne, jak má, všechno dává smysl, i když místy už jsme skoro v nuancích "Mission: Impossible". Ale proč ne, j zrovna nejsem ten typ, kterému by to nějak moc vadilo. Série "Grandville" se nám knihou "Grandville 5: Force Majeure" skvěle uzavřela a popravdě se Bryanovi ani nedivím, že už to zabalil. Jsem si jistý, že kreslit sérii tak dlouho – a muselo to být náročné, to je patrné na každém panelu – je vyčerpávající. Ale to úsilí stálo za to, série se uzavřela způsobem, který beru jako velmi vyhovující, navíc příběhem, který jde v rámci žánru a v rámci série až skoro ad absurdum. Ale bavil jsem se a v to jsou také doufal. Jsem docela zvědavý, jestli se od Bryana dočkáme ještě něčeho dalšího, tedy v češtině. Docela bych to uvítal. Stále mě nesmírně zajímá.

DennisMoore
16.04.2019

Grandville popáté, naposledy a zase úžasně. Jsem rád, že se Bryanu Talbotovi podařilo celou ságu tak krásně uzavřít, doopravdy v tom nejlepším, a že k tomu došlo v příběhu, který tentokrát stojí zase na trochu jiných základech - po klasické kriminálce, konspiračním thrilleru nebo bondovce totiž došlo na styl klasické "holmesovské" detektivky. Má to tempo, je to až ďábelsky promyšlené od první stránky po tu poslední a ačkoliv všechna překvapení nejsou tak úplně překvapivá (to je právě problém tohoto typu detektivek - když víte, že ji čtete, raději nevěříte ničemu), užil jsem si to všechno na sto procent.___P.S. Zajímavý nápad Comics Centra obalit poslední třetinu knihy "Protispoilerovou pečetí", akorát si tedy nejsem jistý, jestli tohle opatření nakonec nebylo trochu kontraproduktivní a neslibovalo nějaký velký (či větší) šok než jaký Bryan Talbot napsal a nakreslil.