mirec88 Online mirec88 komentáře u knih

Muž, ktorý hľadal svoj tieň Muž, ktorý hľadal svoj tieň David Lagercrantz

Opäť skvelá Lisbeth a Mikael. Páčil sa mi ich príbeh, či už pobyt vo väzení, alebo samotná zápletka a taktiež vzťah medzi Lisbrth a Mikaelom. Veľmi sa utužuje. Som zvedavý čo bude v poslednom dieli.

18.10.2020 4 z 5

Batman: Černá rukavice Batman: Černá rukavice Grant Morrison

Ďalšie úžasné príbehy Batmana ma potešili naplno. Klub hrdinov bol zaujímavý aj zápletka okolo toho a takisto ďalší príbeh, ktorý bol aj halucinogénny sa mi veľmi páčil. Retro komiks bol príjemne úsmevný. Jednoznačne päť hviezdičiek.

12.10.2020 5 z 5

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Priemerné po každej stránke. Neurazili, nenadchlo, ale na jedno prečítanie fajn. Ale čakal som viac.

12.10.2020 3 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Mňa si tento komiks získal. Skvelý origin zaujímavej postavy, výborná temná atmosféra a zaujímavý príbeh. Kresba mi tiež sadla, hoci trochu detskejšia, ale hodilo sa to k Robinovi. A záporáci hrôzu naháňajúci. Proste paráda.

11.10.2020 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha druhá Batman: Zrození démona: Kniha druhá Dennis O'Neil

Výborný príbeh o zrode Ras`al Ghula, ktorý ma veľmi zaujal a páčila sa mi taká rozprávková kresba, i keď to vôbec nebola rozprávka. Ale k plnému počtu mi niečo chýbalo, neviem presne čo. Ale bavilo ma to veľmi a nenudil som sa ani chvíľu.

10.10.2020 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Jednoducho nádhera. Alex Ross opäť nesklamal, maľuje fakt nádherne a príbeh je tiež super. Už sa teším na druhý diel.

10.10.2020 5 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Tak som si konečne prečítal prvý míľnik vo vesmíre (alebo vesmíroch) DC, ktorý sa mi veľmi páčil, ale nie na sto percent.

Najprv klady: príbeh bol oveľa lepší ako v podobnom štýle marvelovské Tajné války, hlavne preto, že tu nešlo len o vzájomné bitky medzi hrdinami a padouchmi, ale o niečo viac. Keďže mám rád retro, tak mi nevadila ani prílišná ukecanosť, aspoň som o to dlhšie komiks čítal. Skvelo boli vybratí aj superhrdinovia, hoci veľkú väčšinu som nepoznal. A čo sa mi najviac páčilo bolo to, že DC sa nebojí nechať zomrieť svoje postavy a tu fakt veľa postáv zomrelo a malo to naozajstný vplyv na ďalšie dianie v DC.

A teraz zápory: veľa ich nie je, v podstate len dve: vadila mi tá naťahovaná nesmrteľnosť Antimonitora, fakt tu sa zdalo, že všetko je v poriadku a je zničený x-krát, ale stále bol nejak oživený. A druhá vec čo sa mi nieže nepáčila, ale vadilo mi, že niektorým súvislostiam som nechápal, pretože nepoznám podrobnosti. Ale to nie je chyba komiksu, ale toho, že tieto staré komiksy u nás väčšina nie je preložených. Ale celkovo dobrý pocit prevláda a sú to silné 4 hviezdičky.

05.10.2020 4 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Pokračovanie je rovnako skvelé ako prvý diel na plný počet hviezdičiek. Úžasný dej, ktorý sa odohráva aj v pekle a pekne je to tam vyobrazené. Záver je síce podobný ako v prvom dieli, ale čo už.

02.10.2020 5 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Komiks, ktorý ma veľmi milo prekvapil, môj obľúbený Brian Azzarello sa tu pekne vyšvihol a skvelo mi predstavil úžasnú postavu, kde skôr ako o superhrdinskú akciu ide o bájnú mytológiu. A práve to a jej zasadenie do súčasného sveta sa mi páčilo najviac. Super a spolu s druhým dielom sú to pecky.

02.10.2020 5 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Žena v klietke je thriller po ktorom vám asi neostane všetko jedno. To čo si vytrpela spomínaná žena je neskutočné, otrasné a šokujúce. Napriek tomu, že som ako prvý videl film, tak sa mi kniha tiež veľmi páčila, hoci niektoré pasáže boli nudnejšie. Preto nemôžem dať plný počet. Ale otriaslo to mnou poriadne. Je to len pre silné povahy.

02.10.2020 4 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Neskutočne dobrý hororový komiks, kde Batman má oveľa temnejšie zákulisie ako je to bežné. Niektoré scény mi vyrazili dych. Tlieskam!!!

26.09.2020 5 z 5

Muž v ohni Muž v ohni A. J. Quinnell (p)

Skvelé, napínavé, akčné. Naviac na porovnanie s filmom viac než vhodné, ale film sa mi páčil viac. Mal šťastnejší koniec.

26.09.2020 4 z 5

Tri minúty Tri minúty Anders Roslund

Aj tento diel sa mi veľmi páčil, hoci kvalít prvého dielu nedosahuje. Ale kniha bola nadpriemerná, napínavá a akčná. Som zvedavý na tretí diel.

18.09.2020 4 z 5

Tri sekundy Tri sekundy Anders Roslund

Ďalší skvelý akčný thriller zo severských vôd. Akčná jazda od začiatku do konca a keď si myslíte, že viete ako to je, koniec vás poriadne prekvapí.

06.09.2020 5 z 5

Gaštanko Gaštanko Søren Sveistrup

Úplne ma pohltil tento krimi thriller a to čo sa tam dialo a spôsob akým je kniha napísaná je neskutočný. Je to jedna z najlepších krimi kníh aké som za posledné obdobie čítal a ten koniec a kto je vlastne vrah by som si ani vo sne nepredstavil. Rozhodne odporúčam, ale nie je to pre slabé nervy. Je tam dosť veľa krutých a krvavých scén. Ale je to pecka.

31.08.2020 5 z 5

Hra na mačku a myš Hra na mačku a myš M. J. Arlidge

Ach, Helen. Si fakt silná osobnosť. Pri tvojej odvahe a bojovnosti by hocikto iný mohol len blednúť závisťou. Dá sa povedať, že je to 2.časť knihy Keď čert nespí a Arlidge opäť nesklamal. Skvelé.

23.08.2020 5 z 5

Keď čert nespí Keď čert nespí M. J. Arlidge

Ďalší diel s vyšetrovateľkou Helen Graceovou bol opäť výborný. Keďže ďalší diel som čítal už skôr, tušil som ako sa kniha skončí a čím ďalej, tým viac kráčala k smutnému, ale nevyhnutnému finále. Zaujímavé bolo aj samotné vyšetrovanie a to, že sa to odohrávalo v prostredí BDSM. Odporúčam túto knihu, ale nie slabým povahám. Je to fakt mrazivý thriller.

23.08.2020 5 z 5

Spiaci obri Spiaci obri Sylvain Neuvel

Skvelo vystavaný sci-fi príbeh, ktorý má hlbšiu myšlienku ako bežné mimozemské príbehy. Taktiež sa mi páčilo to, že príbeh je písaný formou rozhovorov a som rád, že som si ho mohol prečítať, hoci škoda, že len prvý diel vyšiel v slovenčine. Tak si pokračovanie budem musieť zohnať v češtine.

20.08.2020 4 z 5

Moje meno je Nikto Moje meno je Nikto Matthew Richardson

Mne sa táto kniha páčila, bola napínavá, celý čas tajomná a hviezdičku uberám len za to, že som prišiel dosť skoro na to kto je Nikto. Ale inak bola super.

15.08.2020 4 z 5

Tajný deník Laury Palmerové Tajný deník Laury Palmerové Jennifer Lynch

Skvelé doplnenie skvelého seriálu. Nedáva síce odpovede na nastolené otázky seriálom, ale skvele doplňuje dej a rozširuje celý svet Twin Peaks. Fanúšikovia ako ja si určite prídu na svoje. Rozhodne odporúčam.

04.08.2020 5 z 5