Hra na mačku a myš

Hlavná vyšetrovateľka Helen Graceová sa celý život ukrývala – za policajný preukaz, za povesť jednej z najšikovnejších policajtiek v krajine, za dokonalú fasádu neomylnej profesionálky. Až kým sa po falošnom obvinení neocitla v radoch odsúdených. Dni v hollowayskom väzení sú krátke, noci dlhé. Za každým rohom číha smrteľné nebezpečenstvo. Trestankyne nemajú bývalé policajtky v láske, najmä ak nejednu z nich dostala za mreže práve Helen. Na tom sa nič nezmení, ani keď v cele nájdu zohavené telo. Helen vie, že musí vypátrať surového vraha, pretože inak môže byť ďalšia v poradí. Na mieste, kde nikto neverí v spravodlivosť, sa každý musí starať sám o seba....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384988/hra-na-macku-a-mys-lXq-384988.jpg 4.811

Helen Grace (6.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (SK)

Hide and Seek (2016)

Kniha Hra na mačku a myš

Dada077

Vyšetrovateľka Helen Graceová je obvinená z troch vrážd a po rozsudku uväznená v ženskej väznici, kde čelí násiliu a hrozbám od väzenkýň, ktoré sama za mreže dostala. A nielen im. Vo väznici vyčíňa sériový vrah, ktorý svoje obete – väzenkyne po smrti rituálne zohavuje. Ani obmedzené možnosti nezastavia Helen vo vyšetrovaní, no obludný väzenský kolotoč je nad jej možnosti. Vonku sa zase jej kolegyňa Charlie Brooksová snaží dokázať nevinu svojej parťáčky a naháňa Heleninho synovca, ktorý jediný mohol na svoju tetu hodiť tri vraždy, aby ju dostal navždy za mreže.
Výhodne krátke, ale k veci kapitoly a rýchly spád, aký Arlidge dáva svojim krimi príbehom ma prinútili, aby som knihu neodložila a prečítala ju za jediný deň.

MarianP
31.12.2018

Výborné, taká klasika od Arlidgea. Kniha po ktorej isto siahnete ak dočítate knihu "Keď čert nespí", čiže Hra na mačku a myš je ako taká "dvojka" k čertovi. Som rád, že túto kapitolu s Helen autor uzavrel. Ak by to bol koniec celej série, vôbec by mi to nevdilo, ale myslím, že autor prinesie niečo nové.

ivana1975
21.08.2018

Skvele ako vzdy. Helen je bojovnicka. Uz sa neviem dockat dalsieho pokracovania.