mirec88 mirec88 komentáře u knih

Avengers Avengers Stan Lee

Prvé číslo NHM nesklamalo. Čítať úplne prvé číslo Avengers, hoci ten príbeh bol fakt úsmevný, bolo niečo úžasné. A hlavný príbeh s Ultronom a samotnými Avengermi sa mi veľmi páčil. Super komiks.

01.06.2020 5 z 5

Power Man Power Man Chris Claremont

Luke Cage čo k nemu povedať? Ako predstavenie hrdinu fajn, páčil sa mi najmä prvý príbeh, pretože retro mám rád, tak aj toto sa mi páčilo. Tá zápletka s robotmi bola humorná a vzťah medzi Iron Fistom a Lukeom Cageom bol proste výborne napísaný. A čo sa týka druhého príbehu, ten už nebol taký dobrý, hlavne kresba mi nesadla, prišla mi veľmi zvláštna.

01.06.2020 4 z 5

Hulk Hulk Paul Jenkins

Tak tento komiks ma zaujal rôznymi Hulkami, ktorí boli proste boží a skvelí. Len ten záver bol taký nemastný-neslaný. Ale inak spokojnosť.

01.06.2020 4 z 5

Nebolo to už také vtipné ako prvý diel, ale na druhej strane bolo to aktuálnejšie, lebo sa to odohrávalo u súčasných politikov.

26.05.2020 3 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Vynikajúca oddychovka a jeden z najvtipnejších románov aké som kedy čítal. Smial som sa fakt nahlas :-) neskutočne mi sadol tento román a zmysel pre tento typ humoru.

26.05.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Sci-fi thriller, ktorý ma zaujal svojou hlavnou témou mnohovesmíru, paralelných vesmírov a k tomu skvelé napätie a výborné vysvetlenie danej problematiky pre laickú verejnosť. Úplne si ma táto kniha získala. Jednoznačne odporúčam.

25.05.2020 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Prvotina M.J.Arlidgeho bola trošku slabšia ako ostatné jeho diela, ale nedá sa povedať, že by sa mi nepáčila. Práve naopak. Silné 4 hviezdičky a námet spejúci k smutnému neodvratnému finále, ktoré prekvapí. Úžasná kniha, ale na 5 to ešte nie je.

20.05.2020 4 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne M. J. Arlidge

Kniha sa veľmi dobre čítala. Bola napínavá, nechutná, plná krvavých detailov, proste výborný thriller. Už len za ten nápad, vyrezávať obetiam srdcia, si to zaslúži uznanie. Krátke kapitoly má nútili stále čítať viac a viac a proste bolo to skvelé.

20.05.2020 5 z 5

Pekne spinkaj, bábika Pekne spinkaj, bábika M. J. Arlidge

Skvelý thriller. Arlidge píše veľmi dobre a všetky jeho knihy boli doteraz pre mňa výborné.

20.05.2020 5 z 5

Mys strachu Mys strachu John D. MacDonald

No, tu musím povedať, že film sa mi oveľa viac páčil ako kniha. Film bol napínavý a plný napätia, ba skoro až hororu, kým kniha mi prišla slabučká, bez napätia, dokonca som sa nútil ju dočítať. Veľmi dlho mi to trvalo na to aká je to tenká kniha. Aj finálne zúčtovanie s Maxom Cadym mi prišlo dosť biedne. Pár pasáží tam bolo fajn, ale ako celok podpriemerné.

06.05.2020 2 z 5

Profíci v akci Profíci v akci Skottie Young

Na jedno prečítanie sa to dalo. Ani neurazí, ani nenadchne. Najväčší problém vidím v tom, že je tu veľa kresličov v takom krátkom príbehu. A pravdupovediac mi kresba ani veľmi nesadla. Scenár jednotlivých príbehov bol už lepší. Hovorím, taký priemer.

28.04.2020 3 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Takmer dokonalé zakončenie série, ktorá si ma úplne získala. Skvelá manga, ktorú by si mal prečítať každý. A to platí pre celú sériu. Som zvedavý, či Crew vydá aj voľné pokračovanie. Určite si ho kúpim.

28.04.2020 4 z 5

Drsná škola Drsná škola Frank Miller

Ach, to bol zážitok. Skvelý komiks, ktorý do výšin vyzdvihuje hlavne kresba. Tá je neskutočná a hoci v tomto komikse nie je veľa textu, aj tak budete tento komiks dlho čítať, pretože si budete vychutnávať každý neskutočný detail týchto podrobných obrázkov, ktoré by inak ako na veľkej ploche v akej vyšla Drsná škola zanikli. Skutočne je to lahôdka nad lahôdky.

28.04.2020 5 z 5

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

Ja keď mám čítať horor, tak to teda dopadne. Horory nie sú moja šálka kávy, akurát sci-fi horory mám rád, tak som sa rozhodol prečítať aj toto. A bolo to také podpriemerné. Hlavné postavy ma vôbec nezaujali a bolo mi absolútne jedno, čo s nimi bude, takže aj ten záver bol taký o ničom. A to, čo s nimi tí mimozemšťania robili bolo dosť hnusné a kruté. Nezaujalo ma to.

27.04.2020 2 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Iný komiks ako je bežný superhrdinský. A práve kvôli tomu je super. Batman tu vystupuje v úlohe detektíva a veľmi mu pasuje takáto úloha. Zaujímavá kresba, ktorá asi nesadne každému, aj ja som si na ňu musel chvíľku zvykať, ale už po pár stranách som sa dal schytiť jej úžasnosťou. Už sa teším na druhý diel.

10.04.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nedostalo ma to až tak ako by som chcel. Čistý priemer.

08.04.2020 3 z 5

Maus – Príbeh toho, ktorý prežil Maus – Príbeh toho, ktorý prežil Art Spiegelman

Mrazivé a neskutočné... Treba prečítať...

08.04.2020 5 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Skvelý komiks ktorý má okrem nádhernej kresby aj úžasný scenár a pár ťažšie prekusnuteľných vecí. A ten záver... Je to komiks na základe skutočných udalostí a jednoznačne ho odporúčam.

08.04.2020 5 z 5

Učiteľ Učiteľ Lee Matthew Goldberg

Mne sa tento thriller páčil veľmi. Bol spletitý, v dobrom zvrátený a páčilo sa mi aj to ako bol vyrozprávaný. Jednoznačne bol fajn, aj koniec, myslím tým úplný záver, bol veľmi prekvapivý. Síce to nie je Fitzek, myslím, že to je autorova prvotina, ale je to aj tak super.

08.04.2020 4 z 5

Sexeso Sexeso Roman Horňák

Ďalšia skvelá kriminálka od výborného košického autora, ktorá mala neskutočný spád a záver bol super. Kniha o 4 mušketieroch bola proste skvelá.

31.03.2020 5 z 5