Sexeso

Sexeso https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344077/bmid_sexeso-GRE-344077.jpg 5 16 5

Zneuctenie ženy možno považovať za ťažký amorálny delikt, voči ktorému neexistuje žiadne ospravedlnenie. Vnútorný svet tej-ktorej ženy sa rozbije na malé kúsky. Čo cíti? Čo prežíva? Bezsenné noci, strach, obavy, nedôveru, stratu sebaúcty, výčitky, neznesiteľnú bolesť v duši. Hrôza čo i len pomyslieť... No ešte horšie je, ak takýto skutok zostane nepotrestaný. A čo je úplne zlé, ak za takýmto odsúdeniahodným skutkom stojí predstaviteľ štátnej moci. Ktosi, kto by mal všemožne zákon chrániť, ctiť si ho a nie ho znevažovať, či šliapať po ňom v jeho najzákladnejších princípoch. Samotný sudca Ústavného súdu...V dnešnej dobe sa akosi stáva pravidlom, že ryba smrdí od hlavy.... celý text

PitoR
10.07.2023 5 z 5

Hovädo z Ústavného súdu!
"Na každého hajzla sa nájde ešte väčší hajzel."

Mám za sebou šiestu knihu v poradí od slovenského autora, povolaním detektíva, píšuceho pod pseudonymom. Ten skutočné prípady z praxe zasadzuje do prostredia východoslovenskej metropoly Košice, takže aj s ohľadom na moje neďaleké rodisko to pre mňa má pridanú hodnotu.

Príbeh "Sexeso" sa odohráva v najvyšších kruhoch, dokonca sú v ňom zapletení sudcovia Ústavného súdu. A mnohí si myslia, že môžu všetko. Žijeme v šialenej dobe...

"Mal toľko titulov, že už nebolo miesta, kam by si ich vpisoval. Myslím si, že mu z toho všetkého preskočilo. To predsa nie je normálne sedieť celý život v knihách a zbierať tituly jak hrobár zlaté zuby."

Nebudem to naťahovať, toto bola opäť jedna parádna jazda Romana Horňáka a ja skladám z hlavy pomyselný klobúk. U mňa maximálna spokojnosť. Dovolím si tvrdiť, že tento pán si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť, akej sa mu dostáva.

"Skurvená demokracia! Zdochneš pod mostom, nikto si ťa ani len nevšimne..."

Vknihách
27.10.2022

Ďalšia kniha od autora mi len potvrdila moje predchádzajúce domnienky. A to,že spisovateľ je to perfektný.
Prológ ma zaviedol pri les k telu ženy, ktorú rozožrali mravce, pretože bola potretá medom a priviazaná k stromu. Horňák sa nebabre a nechutne opisuje ako červené mravce doštípali obeť a odkiaľ zo všadiaľ jej mravce vyliezali. Ale… dumem,dumem, nespomínam si, či sme s Romanom(vyšetrovateľom) a Viki zistili, kto bola obeť. Pretože…
… ešte v prológu sa opísala ďalšia vražda. Obeť bola hneď identifikovaná a pátralo sa po páchateľovi.
Mňa však zaujala vražda “šantiacej”dvojice. Prečo boli zavraždení takým prešpekulovaným spôsobom, kto to urobil?
Autor píše naozaj dobre. Ide priamo na vec, neplytvá slovami na zbytočnosti. Jeho humor, ktorý používa najmä v dialógoch Romana s kolegami aj pri vyšetrovaní, je natoľko odľahčujúci, že vám nebude vadiť ani podrobný opis odseknutého penisu nájdeného vo vagíne mŕtvej ženy… dá sa to, ak nad tým premýšľate. Stačí si prečítať Sexeso ;)
Postupy vyšetrovania, hľadanie svedkov a pojítok v prípade, Romanova nebojácnosť a arogancia voči vplyvným ľuďom, pribúdajúce obete… toto ma baví. V príbehu sú priam neskutočné zvraty, ktoré nebudete čakať a aj keď odhadnete páchateľa, nič to, autor vám aj tak vyrazí dych… všetkým tým okolo toho. Ja vám Romana Horňáka môžem len odporučiť. Už lámem manžela,ktorý je zarytý nečitateľ. Zatiaľ odoláva, ale verím, že Horňák je presne ten typ autora, ktorý sadne väčšine, lebo v jeho knihách sa vždy niečo deje. Od začiatku až do konca.
PS: aj žena z mraveniska nakoniec mala svoju identitu odhalenú… moja nepozornosť, ospravedlňujem sa
PPS: aj toto bolo riadne premyslené do detailov… proste wau!

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Zlo plodí zlo, hovorí sa....
Ďalšia skvelá detektívka z pera Romana Horňáka - Sexeso, ktorá ma bavila od začiatku až do konca. Tento krát sa začítate do príbehu v ktorom sa vyšetruje niekoľko vrážd. Hauzner uznávaný sudca spolu so svojimi tromi kamarátmi a kolegami zo súdu, tzv. "štyria mušketieri" žijú dvojitý život. Opantaný mocou, skazení bohatstvom, zneužívajúc právomoci verejného činiteľa sa považujú za polobohov a nič im nie je sväté... až kým jedného rána nájdu Hauznera s prostitútkou zavraždených v dome. Komu pretiekol pohár trpezlivosti? Zlo plodí zlo, hovorí sa.... Život je sviňa, prežívajú silní, ale za akú cenu.

mirec88
31.03.2020 5 z 5

Ďalšia skvelá kriminálka od výborného košického autora, ktorá mala neskutočný spád a záver bol super. Kniha o 4 mušketieroch bola proste skvelá.

Zusaninka
13.07.2017 5 z 5

Krimi román z pera slovenského detektíva píšuceho pod pseudonymom Roman Horňák – Sexeso, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Napínavý príbeh od prvej strany, pri čítaní som sa teda ani chvíľku nenudila. Skupina vyšetrovateľov je veľmi sympatická zohratá partia, riešia nielen jednu vraždu, ale hneď niekoľko, nechýba sarkazmus a chvalabohu žiadne nudné opisy prostredia v nej nie sú. Ako už napovedá názov, určitú podstatnú rolu zohráva sex ale aj posadnutosť mocou, honba za peniazmi a pomsta. Ocitnete sa v prostredí sudcov, právnikov, trestancov ale aj eskortných spoločníčok. Ja som do poslednej chvíle netušila kto je vrahom a to ma nútilo otáčať stránku za stránkou. Môžem len odporúčať, mňa napriek tomu že detektívky vôbec nečítam, bavila a prečítala som ju za dva večery :-)

detektivní a krimi romány krimi

Roman Horňák
slovenská