Odvaha

Wonder Woman by udělala cokoliv, aby zachránila život (a duši) lidem, kteří jsou jí drazí. Teď si kvůli tomu musí projít peklem. A zpět. Doslova. Její všemocný otec Zeus se stále pohřešuje a Wonder Woman se ocitá uprostřed předobrazu všech rodinných klání: mezi jejími božskými příbuznými se rozpoutala bitva o olympský trůn. Přítelkyně Zola – velmi smrtelná a (za což vděčí Diovi) velmi těhotná – je jen jednou z mnoha obětí, odvlečených do stínové říše náležící Hádovi, vládci podsvětí. Pokud chce Diana vůbec doufat, že Zolu ještě osvobodí, musí se vyrovnat s nejtemnějším tajemstvím Amazonek… vyzbrojit se zbraněmi ukutými ve výhni bohů… uzavřít spojenectví s vrtkavými božstvy, jejichž motivace je přinejlepším nejasná… a vydat se do samotného pekla, v němž se každý Hádův vrtoch stává hrůznou skutečností. Navíc musí být připravena podstoupit i oběť nejvyšší. Ten šílený a pomstychtivý bůh chce totiž mnohem víc než pouhou její duši…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319387/wonder-woman-2-odvaha-Ehc-319387.jpg 4.244

Wonder Woman 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, BB art

Guts, 2013

Kniha Odvaha

Kate18

Wonder Woman se snaží dostat do podsvětí, aby zachránila svou těhotnou přítelkyni Zolu. Pomáhá ji v tom Erós, Hermes a další bohové a bastardi Dia. S Hermesem, poslem, není problém se do podsvětí dostat, horší bude dostat se zpátky, hlavně když Hádes chystá podlou past. Navíc se do věci zapojí spousta dalších bohů, přeci jen, pořád jde o Diuv trůn na Olympu.

mirec88
02.10.2020

Pokračovanie je rovnako skvelé ako prvý diel na plný počet hviezdičiek. Úžasný dej, ktorý sa odohráva aj v pekle a pekne je to tam vyobrazené. Záver je síce podobný ako v prvom dieli, ale čo už.

ladyKristyn
27.07.2019

Pokračování z 1.dílu bylo opět suprové.

jarynek
22.12.2018

Druhý díl pokračuje ve stopách prvního, ale už není potřeba se rozjíždět, ale je možno od začátku jet na plný plyn. Jen jsem si při čtení říkal, že WW je tam trochu rušivý a zbytečný element a že pokud by se celý příběh odehrával pouze v kulisách starořeckých bohů, že by to vůbec nevadilo. Líbila se i kresba - postavy jako Hefaistos, Svár, Válka, Hádes jsou nakresleny opravdu originálně, nemluvě o Dianiných svatebních šatech. Za mne spokojenost.

hellena1523
19.08.2018

Sázka na jistotu. S každou další knihou jsem víc a víc nadšená ze zapojení řeckého panteonu. Velká spokojenost.

Lenka.Vílka
08.06.2018

Po dočtení druhého dílu jsem ráda, že jsem prvnímu dala jenom čtyři hvězdy. Protože potom bych nevěděla, jak hodnotit tohle. První díl mě moc nevystřelil. Byl to jenom takový úvod, ale dvojka? Masakr od začátku do konce. V podstatě je celý děj v anotaci a zakončení dojde hned úplně každému, ale i tak jsem se moc bavila. (Vzhledem k celkovému počtu dílu série to má i dobré tempo.) Ale to, na co anotace čtenáře nepřipraví, je zpracování. Už první návštěva Diany v pekle byla krutá. Klobouk dolů panu kreslíři. Jasně, to napadlo autora scénáře, ale jeden bez druhého by to nedali. Kdo četl, ví co myslím. Dvojka je pořádná jízda, která končí na poslední stránce, ale bude pokračovat v třetím díle. Se kterým teda otálet nebudu, a pustím se do něj hned, co vyjde.

B-artX
14.01.2018

Zábavnější než jednička. Docela jsem se bavil a těším se na další díl. Moc se mi líbilo provázání s Řeckými bohy a celkovou mytologií.

trudoš
11.12.2017

Brian Azzarello se snaží novou Wonder Woman místo akční genderové řezačky hodit do poeticky sandmanovské roviny, což mu vychází právě tak napůl. Ale v tom dobrém slova smyslu, protože mu funguje jak zurbanizovaná řecká mytologie, tak lákavé bojové sekvence. A já se přiznám, že jsem tomu s druhým albem naprosto propadl. Až bych bez ostychu řekl, že to pro mě začíná být tím nejlepším z celé New 52, opomenu-li Snyderova Batmana a Glassův Sebevražedný oddíl.
Jen bohužel, tam kde v kriminálkách dokáže Azzarello vydupat něco z ničeho pomocí rafinovaných point, tady se pohybuje v trochu očekávaných liniích. Přesto neustále udržuje napětí formou nečekaných zvratů, které průběžně mění poměr na miskách vah mezi hrdiny a padouchy. Jednotlivé postavy jsou pak zábavné i originální, jen jich je pro samotný příběh zbytečně moc. Skoro by se hodilo nějaké základní info o tom, kdo je kdo. Zápletka je ovšem sevřenější a motivace jasnější, takže očekávání dalšího dílu je z mé strany o to neodbytnější.