mirec88 mirec88 komentáře u knih

Dievča, ktoré musí zomrieť Dievča, ktoré musí zomrieť David Lagercrantz

Výborné finále série, ktoré skvelo ukončilo príbehy Lisbeth a Mikaela. Páčil sa mi príbeh okolo šerpa, aj dejová linka so sestrou Lisbeth a som spokojný. K tomu už netreba nič viac dodávať. Kniha je čtivá, sú tu krátke kapitoly a záver bol poriadne napínavý. Fakt dôstojne a skvelé ukončenie.

05.09.2021 5 z 5

The Invincible Iron Man: Pět nočních můr The Invincible Iron Man: Pět nočních můr Matt Fraction

Ako celé to je na dve hviezdičky, príbeh ma takmer vôbec nezaujal, kresba bola odporná, Tony Stark a vôbec všetci vyzerali divne, čo ma však potešilo a vytiahlo to na 3. hviezdu bol posledný 7. zošit, ktorý sa mi veľmi páčil. Keby bol taký celý komiks so Spidermanom, tak by to bol ukážkový komiks. Takto... je mi ľúto...

29.08.2021 3 z 5

Simpsonovi: Komiksový nářez Simpsonovi: Komiksový nářez Bill Morrison

Zábavné a niektoré narážky veľmi trefné. Ale nesmial som sa nonstop, tak na 5 hviezdičiek to nemá.

28.08.2021 4 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Tak to bola jazda! Skvelý thriller, ktorý od Fitzeka čakám a tentoraz aj od Kliescha, čo je pre mňa nový autor. A vzhľadom na to, že u nás nič iné zatiaľ nevyšlo, tak isto aj pre mnohých iných. A táto spolupráca vyšla ba výbornú. Zvratov tu bolo ako je zvykom u Fitzeka dosť, ale nie tak veľa ako v iných jeho knihách. V podstate až na konci bolo viacero zvratov, ktoré vám predchádzajúce dianie prinesú do úplne iného svetla. Paráda a odporúčam.

27.08.2021 5 z 5

Tajná invaze Tajná invaze Brian Michael Bendis

Tento komiks sa mi napriek priemernému hodnoteniu veľmi páčil. Odohráva sa po Občianskej vojne a pekne to rozširuje celé univerzum a je to skvelo napísané aj nakreslené. Zápletka so Skrullmi bola výborná a takéto príbehy, kde človek nevie kto je kto ma bavia, takéto pravé sci-fi je pre mňa. Všetky postavy boli pekne vykreslené, najviac ma bavili Spiderman, Wolverine, Iron man a Mr. Fantastic. Odporúčam.

22.08.2021 5 z 5

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

(SPOILER) Tak. Nezvyknem spoilerovať, ale pri tomto komikse mi to nedá. Celý komiks bol úžasný, aj nadprirodzená linka s Jokerom ma bavila aj to ako Batman bojoval s Ligou spravodlivosti bolo super, ale za čo strhujem dve hviezdy je absolútny koniec, kde Batman podľa všetkého zomrel. A toto bol posledný klinec do rakvy. To je príliš temné a smutné aj na mňa. Plakal som, lebo Batman je moja najobľúbenejšia komiksová postava vôbec a nechcem aby zomrela. Snyder ma týmto veľmi sklamal. Viem, že je tu Rebirth, ktorý ma čaká a tam Batman žije, ale proste som z tohto veľmi rozčarovaný, sklamaný a smutný.

18.08.2021 3 z 5

Lov na Pabla Escobara Lov na Pabla Escobara Steve Murphy

Tak som rád, že sa mi nakoniec podarilo prečítať túto skvelú knihu. Viacero vecí mi vyrazilo dych, pri boji s narkobarónom im išlo viackrát o život a bolo to takmer dokonalé. Niečo mi k plnému počtu chýbalo, ale páčilo sa mi poďakovanie, že ďakujú aj Bohu. To je veľmi pekné. Kniha ma fakt zaujala a bola veľmi čtivá.

18.08.2021 4 z 5

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Konečne! Toto slovo som vyslovil hneď ako som sa dozvedel, že Crew vydá Akiru. A po roku je to tu. Tak som sa potešil keď som si ho objednával a keď mi prišiel domov. Pár dní som počkal s jeho čítaním, lebo som mal na pláne niečo iné a úplne som sa ponoril do príbehu. Samozrejme, najprv som videl ako dieťa skvelý film, ktorý asi videl úplne každý ako dieťa a kto nie, okamžite to napravte. Ale táto manga je iné kafe, oveľa viac rozširujúca, vedľajšie linky sú napínavé, najmä tá s tou pilulkou ma zaujala, akčné scény nedajú vydýchnuť a tých 360 strán prečítate ľavou zadnou. Už sa teším na ďalšie diely. Len pevne verím, že nebude Crew ďalšie diely vydávať raz ročne, lebo 5 rokov na dovŕšenie príbehu sa mi nechce čakať. Snáď Japonci budú už prívetivejší a dovolia im skôr vydať pokračovania :-)

Ešte chcem pochváliť tú obrovskú námahu, ktorú vydavateľstvo vydalo a to vydanie vyzerá fakt ako v 80. rokoch. Skvelé a odporúčam každému.

12.08.2021 5 z 5

Děti bohů Děti bohů James Robinson

Úžasné. Nečakal som od tohto komiksu nič a to čo som dostal mi vyrazilo dych. Celý komiks bol bravúrne napísaný so skvelými postavami a úžasným príbehom, ktorý ma veľmi zaujal. A dôjde v tomto komikse aj na smrti. A tak to vyzerá, že trvalé. Keď sú aj ostatné časti Rebirthu s WW také skvelé, tak ich určite chcem. K tomuto komiksu som sa totiž dostal len náhodou. A stálo to za to.

08.08.2021 5 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

Bravúrne pokračovanie skvelého prvého dielu, kde titulná femme fatale očarí ďalšieho pána na holenie, ktorý sa opäť do nej bezhlavo zamiluje a skončí ako skončí, nuž sami si prečítajte... Noir spojený s hororom sa mi páči čím ďalej tým viac a ja sa idem obzerať po ďalších častiach. Veľmi ma zaujíma ako to bude pokračovať.

04.08.2021 5 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Ed Brubaker a Sean Phillips ma zaujali už v Criminale, kde svojou noirovou atmosférou a drsnou a špinavou kresbou, si ma úplne získali. A v tomto komikse sa opäť stretli, aby mi priniesli ďalšiu dávku noiru, ale tentoraz aj s dávkou poriadneho mrazivého hororu. Musím povedať, že sa mi to páčilo a dostal som to, po čom som túžil. Ešte druhú knihu mám požičanú z knižnice a vyzerá to tak, že si niekde budem musieť kúpiť komplet :-)

03.08.2021 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Silný krimi thriller, ku ktorému viem napísať komentár až 1 deň po jeho prečítaní. Veľmi veľmi dlho som o tom uvažoval a nemal som pokojný spánok. No bola to sila celý príbeh a okrem prekvapenia a neuveriteľného odhalenia, kto je vrahom a všetkého okolo toho mi úplný záver posledných pár riadkov ešte viac vyrazilo dych. Nechcem spoilerovať, ale toto je ako debut neuveriteľná pecka. Už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorskej dvojice a radím to medzi najlepšie krimi aké som kedy čítal.

02.08.2021 5 z 5

Podivné nebe nad východním Berlínem Podivné nebe nad východním Berlínem Jeff Loveness

Ťažký komiks. Určite nie je pre každého. Ja zvyčajne mám rád také experimentálnejšie a nezvyčajné komiksy, ale tento mi nejak nesadol. Neviem ani kresba sa mi nejak nepáčila a príbeh, nuž... čakal som viac. Keď Comics Centrum dá nejaké prekvapenie, zvyčajne je to pecka. Teraz prvýkrát som dostal príbeh, ktorý ani nebol zlý, ani výnimočný. V podstate priemer. Pre mňa. Nevravím, niekomu sa môže páčiť nejak viac extra, ale mňa to na to aké som mal očakávania, sklamalo.

27.07.2021 3 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

No je to čím ďalej zaujímavejšie, pekne sa to zamotáva a jediné za čo strhujem hviezdičku je kresba, ktorá oproti prvému dielu išla rapídne dole. Každopádne všetko okolo Alexa, viazača duší a toho egyptského artefaktu je fakt skvelo vymyslené a vykreslené. Teším sa na Angela.

24.07.2021 4 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Watchmen. Synonymum komiksu, ktorý je o superhrdinoch, ale inak. Sú to všetci (až na jedného) obyčajní ľudia z mäsa a kostí, ktorí nosia superhrdinské kostýmy a práve s tým majú dobré, ale v tomto prípade najmä zlé vlastnosti, ktoré vyplávajú na povrch naprieč celým komiksom. Mnoho vecí ma šokovalo, niektoré som si pamätal z filmu, ktorý som videl, ale už veľmi dávno. Každopádne ide o jeden z najťažšie stráviteľných komiksov na svete, lebo sa vôbec nejedná o ľahké fajnové, oddychové čítanie. Toto by som dal prečítať každému kto sa mi ešte opováži tvrdiť, že komiksy sú len pre deti. A ten záver, fakt fenomenálne a celá posledná kapitola bola fakt nečakaná. A keď ste zvyknutí zo superhrdinských komiksov Marvelu a DC, že hlavné postavy neumierajú, tak tento komiks vás vyvedie z omylu. Odporúčam každému.

21.07.2021 5 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Na úvod upozorním, že som seriálom neovplyvnený. Ako teenagera ma to nejak neovplyvnilo, v tej dobe ma upíri veľmi nebrali a horory len sem-tam. Teraz sa to veľmi nezmenilo, akurát si rád pozriem/prečítam tri typy hororov - sci-fi horory, zombie horory a upírske horory. A od Kinga prečítam všetko, ale to je výnimka. A v komikse si rád prečítam každý druh okrem satanských hororov. Takže toľko k môjmu hororovému pozadiu.

A teraz k Buffy. Veľmi príjemný komiks, s peknou kresbou, zaujímavým príbehom a dobre zvolenými postavami, ktoré sú dobre prekreslené. Páčilo sa mi to ako tu niekto písal ako pilotný diel seriálu a som zvedavý, ako to bude pokračovať ďalej. Druhý diel mám taktiež, tak uvidíme ako sa to vyvŕbi. Comics Centrum ako vždy prinieslo pecku.

13.07.2021 4 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Dobré pokračovanie, ale také mierne chaotické, celkovo jemný nadpriemer, ale to odhalenie na konci si vyslúžilo silnú štvrtú hviezdičku. Celkovo sa mi to čítalo dobre, niektoré zvraty boli už cez čiaru, ale som spokojný. Teším sa na vyvrcholenie. A teším sa na film.

13.07.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Nerozumiem veľmi tunajším slabším hodnoteniam. Mne sa Smršť veľmi páčila a nemám dôvod dať slabé hodnotenie. Od Kariku som čítal už 3 knihy a všetky sa mi páčili. Zatiaľ nie mafiánske, zatiaľ len horory, ale všetky si ma získali. Síce som ostatné čítal pred mojím pôsobením na DK.cz, ale viem, že boli super. Ale aby som sa vrátil ku Smršti. Kniha si ma získala svojou atmosférou, chémiou medzi hlavnými hrdinami nečakanými zvratmi, úmrtiami a od kľudného začiatku po desivý záver bola celá proste super. A pri tej desivej starene som mal zimomriavky. Skvelá kniha a odporúčam.

03.07.2021 5 z 5

Thunderbolts: Víra v monstra Thunderbolts: Víra v monstra Warren Ellis

Veľmi zaujímavý komiks, ktorý je dostatočne temný (Bullseye) a šikovne vymieňa strany, kde sa z neregistrovaných superhrdinov stávajú zločinci a zo zločincov vykonávatelia poriadku. Naviac dôjde aj na zopár zaujímavých zranení/úmrtí, čo nebudem spoilerovať. Páči sa mi aj to, že UKK dáva ďalší kúsok do skladačky sveta po Občianskej vojne.

27.06.2021 4 z 5

Hulk proti světu Hulk proti světu Greg Pak

Tak vyvrcholenie "trilógie" o Hulkovi bolo takmer dokonalé. Dychberúca kresba, výborné súboje, dlhé zošity a dvojstránkové nádherné kresby so skvelým scenárom sú zárukou výbornej zábavy a rýchlo odsýpajúcim komiksom. Pokiaľ nepríde záver. Ten bol ušitý horúcou ihlou a nehodil sa k celkovej atmosfére celého dlhého príbehu o Hulkovi. Vyložene ma záver sklamal, ale čo už. Každopádne ma to bavilo a bude aj vás.

25.06.2021 4 z 5