The Invincible Iron Man: Pět nočních můr

The Invincible Iron Man: Pět nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274885/mid_the-invincible-iron-man-pet-nocnich-pek-274885.jpg 4 54 10

Největší nepřítel Tonyho Starka, šílený magnát Obadiah Stane, zemřel při pokusu zničit Tonyho dědictví. Nyní přichází na scénu Obadiahův syn Ezekiel, který přísahal pomstít otcovu smrt. Zatímco otec chtěl Tonyho Starka porazit pomocí neohrabané zbroje zvané Železář, Ezekiel využívá hrdinovy designy, aby vytvořil něco lepšího - Iron Mana 2.0. V postavě Ezekiela Stanea, který je stejně bezohledný a desetkrát chytřejší než jeho otec, ožívají najednou všechny nejhorší noční můry Tonyho Starka.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Invincible Iron Man: The Five Nightmares , 2009

ludek.n
21.12.2022 5 z 5

Iron Man versus Ezekiel Stane a sedm sešitů maximálně podmanivé zábavy. Scénárista Matt Fraction stvořil inteligentní, dramatický a komplexní příběh, kterému pak kreslíř Salvador Larroca vtiskl tak dechberoucí vizualizaci, že mě panové doslova a do písmene posadili na prdel a na nějaké dvě, tři hodinky mi zabránili se pořádně nadechnout. Několikrát jsem se dokonce vracel, jen abych si ještě jednou užil ty nádherné panely. Fractionovo vyprávění je lineární a potenciálně nezáludné, s úžasnou dynamikou a nádhernou gradací. Celé to drží skvostně pohromadě a každá jednotlivost tu dává smysl. Dějová linka je stejnou měrou dobrodružná a úderná, jako přemýšlivá a hloubavá. Matt Fraction klade otázky, na něž není lehké odpovědět, ale staví se k nim čelem a s plnou zodpovědností dosáhnout úspěchu, ať už se nám výsledek líbí nebo nelíbí. Přitom se nenechal zlákat, aby do akce zapojil i další superhrdiny a stvořil týmové obludárium. Možná právě proto se mi Pět nočních můr Tonyho Starka tolik líbilo, že není megalomanské. Připočtu-li tu úchvatnou, graciézní, čistou a do všech detailů propracovanou grafiku Salvadora Larrocy, nemohu jinak, než dát maximální hodnocení. Fantastické a nezapomenutelné!

ArkAngel
14.07.2022 3 z 5

Iron Man má nástupce a je to syn jednoho z jeho nepřátel. Pět nočních můr přichází s tím, že geniální Stark, který jako jediný porazí Mr. Fantastica v šachách, patří do starého železa a jeho nový soupeř prodává po světě novou technologii. Stane je rozhodně zajímavý protivník, ale zápletka jako taková je dost fádní. Tony alespoň pomalu opouští divoký život a sbližuje se s Pepper, což tvůrci udělali proto, aby se přiblížili filmům, které již tou dobou byly v kinech.

mirec88
29.08.2021 3 z 5

Ako celé to je na dve hviezdičky, príbeh ma takmer vôbec nezaujal, kresba bola odporná, Tony Stark a vôbec všetci vyzerali divne, čo ma však potešilo a vytiahlo to na 3. hviezdu bol posledný 7. zošit, ktorý sa mi veľmi páčil. Keby bol taký celý komiks so Spidermanom, tak by to bol ukážkový komiks. Takto... je mi ľúto...

Atlantis
07.01.2021 3 z 5

Nebyl jsem nadšený. Iron Man jako takový mne příliš nebaví a dost mi vadila Larrocova kresba, kdy lidé často vypadají jako voskoví. Příběhu se nedá upřít, že ubíhá relativně svižně i inteligentně, ale samotný závěr byl odfláknutý. Schválně si v hlavě řekněte, jak by se dal odrovnat Iron Man a jeho zbroj a přesně tohle se stane i tady. Jedna šleha a čau, hotovo. Za mne průměr.

trudoš
07.01.2021 5 z 5

Takhle má vypadat superhrdinský komiks. Žádné komické pláštěnky či načančané masky, ale lidské bytosti, které kostým nosí pouze do „práce“ a ne i v soukromí. K tomu si připočtěte bestiálního padoucha, který nemá v úmyslu nic menšího než povraždit půlku světa, hrdinu co není tak úplně Mirek Dušín, takže se občas musí krotit, aby všechny neposlal do háje a akcí nadupaný děj, jež se sice drží ve vyjetých kolejích, ale přesto je napínavý, nápaditý a skvěle vygradovaný. Finální crossover Irona Mana se Spider-Manem je pak vysloveně třešničkou na dortu.
Matt Fraction potěšil moje srdce fanouška, třebas jen pro tu maličkost, že v podstatě nemusíte znát z historie Marvelu nic, abyste se v příběhu orientovali. Což ovšem neznamená, že tu návaznosti nejsou, ale odkazy spíš zaujmou kvůli provázanosti, než že by bylo vysloveně nutné je chápat v rámci aktuálního vývoje událostí. No a Salvador Larrocat coby výtvarník dává příběhu přesně ten punc mainstreamového kýče, jaký k němu neodmyslitelně patří.

KillHurt
08.05.2019 4 z 5

Velmi osobní příběh velmi mocného muže, který se musí vyrovnat se všemi svými démony a můrami z minulosti, ale i z budoucnosti. Kresba je originální a líbivá. Příběh samotný je velmi silný a osobní. Vše dotváří pozadí jednoho z nejlepších superhrdinů.

milan1935
15.09.2018 4 z 5

Iron man je docela zajímavě udělaný komiks. Iron man nám tady říká proč nechce aby někdo používal jeho brnění. Jako je to dobrý nápad, ale přijde mi, že to mohlo trošku lepší, ale neříkám, že je to špatný. Ten příběh je dobře myšlený. Kresba je taková někdy počítačová. Pokud máte Iron mana rádi a chcete ho trochu víc poznat tak si to přečtěte.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Jako pokračování Extremis je to slabé, jako samostatný příběh nikoli. Kresba byla celkem originální. V rámci mainstreamového komiksu jde o nadstandard a já prostě Starka žeru... Co mi dělalo problém byl fakt že je Tony ředitelem S.H.I.E.L.D.U. a ne Fury. Ale to má asi někde své vysvětlení...

Disease
19.12.2016 3 z 5

Příjemná čitelná záležitost, ale nic víc.

martinstefko
28.12.2015 3 z 5

Těšil jsem se na "Pět nočních můr", ale teď už vím, že je to jen komiks, který kolem mě proplyne. Přečetl jsem si, ano, na chvíli mě to zabavilo. Abych si čtení skutečně užíval? To opravdu ne. Fraction tady rozhodně neprokázal své schopnosti, co by vypravěč, spíše jen poukázal na to, že komiksový mainstream je prostě v krizi nápadů, jen na to každý kašle. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/273-ukk-58-invincible-iron-man-pet.html

Matt Fraction
americká, 1975