Smrt je mi v patách přehled

Smrt je mi v patách
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351587/bmid_fatale-1-smrt-je-mi-v-patach-SMC-351587.jpg 4 119 119

Fatale série

1. díl >

V naší současnosti poodhaluje Nicholas Lash roušku tajemství, které ho zavede na tu nejtemnější představitelnou pouť za svůdnou nestárnoucí ženou, která je na útěku už od třicátých let. A v San Francisku let padesátých se reportér Hank Raines střetává s tou samou dámou a zabředne do děsivého střetu mezi zkorumpovaným policistou a mužem, který je už víc netvorem než člověkem. Ale kdo je Josephine a co vlastně skrývá? A kolik mužů pro ni zemře a ochotně zabije?... celý text

Detektivky, krimi Horory Komiksy
Vydáno: , BB art
Originální název:

Death Chases Me , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt je mi v patách. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (25)

Denny456
30.05.2024 4 z 5

Zatím mám za sebou tenhle první dílek, ale naštěstí jsem si z knihovny půjčil všechny :) No Brubaker mě více baví v detektivkách. Tady je více fantastických hororových prvků, což mě to trochu shazuje. No jsem zvědav, co přinesou další díly.

Kapis
19.10.2023 5 z 5

Tak tohle je dokonalé. Precizně vystavěný a promyšlený příběh, řádně zamotaný, s prolínajícími se časovými linkami, kdy jednomu člověku se říká více způsoby, aby to nebylo tak jednoduché. Možná až lehce samoúčelně brutální, ale k nadzemskému (nebo podzemskému?) zlu to vlastně docela sedí - co jiného by náleželo k počínání démonického kultu, než krvavé rituály, obětování a párání lidských těl zaživa. K tomu pořádná dávka temnoty, tísnivá atmosféra plíživého strachu a hrůzy, skvěle vystavěné dialogy a parádní neuhlazená noirová kresba Seana Phillipse (i když Rissovy dokonalosti nedosahuje), povedl se hlavně tedy p. Bishop, když se proměňuje. Líbí se mi styl vyprávění ve třetí osobě. Zkrátka dokonalý koktejl, který mne hned pohltil a podmanil si mne. Jsem rád, že jsem se čtením počkal, až je série vydaná komplet a nemusím vyhlížet vydání dalších dílů. Parádní!


Ivan Kučera
01.03.2023 4 z 5

Toto sa nevďačne hodnotí. Predsa len je to len výsek z veľkého celku, proste jeden epos rozdelený na päť častí. Ale už prvá je riadna jazda, takže si to 4* s prižmúreným chápadlom azda predsa len zaslúži. Brubaker a noir, to je ako spišské párky a plnotučná horčica. Tentokrát Ed svoj milovaný žáner skombinoval s iným, ktorý by sme uňho možno až tak nečakali a to s... hororom! Čo ako hororový fanúšik samozrejme prijímam s nadšením a nečakaným, ale o to príjemnejším prekvapením. Hoc to tak nemusí na prvý pohľad vyzerať, noir a horor je báječný mix, hodia sa k sebe ako, nuž, spišské párky k plnotučnej horčici. Hoci som si myslel, že Brubaker sa v jednotke len jemne naštartuje a zaradí jednotku, maximálne dvojku a najveľkolepejšie veci si pre nás ponechá až do finále ságy, nakoniec potvrdil, že fakt patrí k najlepším žijúcim komiksovým scenáristom a je to pecka už počas prvého dejstva. Ed sa s tým (s ničím) zbytočne nebabre a už v prvej časti príbehu rozpútava solídne žánrové orgie, ktoré uspokoja každého fanúšika ako noir, tak hororu. Áno, je to klasicky brubakerovsky ukecané, ale je samozrejme niečo iné, keď píše dialógy Brubaker a niečo diametrálne odlišné, ako keď píše dialógy niekto, kto ich písať nevie. Atmosféra skvelá, hutná a hustá. V zobrazovaní násilia Fatale zachádza ďaleko, nájde sa prirodzene i nejaká tá erotika a ste zvedaví, čo sa zo zamotaného scenára vyliahne, hoci sa toho možno aj obávate, lebo je vám jasné, že nič pekné, čo vás pohladí po duši. A keďže to robil Sean Phillips (Criminal, Zombie z Marvelu) a farbil Dave Stewart (ktorý má s HPL bohaté skúsenosti vďaka spolupráci s Mikeom Mignolom), tak je to samozrejme fantasticky vyzerá. Takže áno, toto si určite len 3* nezaslúži. Ale faktom je, že v mužských postavách som sa nejeden raz strácal. Rovnako tak časové skoky môžu na niekoho pôsobiť mätúco.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (9)

Začalo to na pohřbu.


Byl to hezký obřad. Myslím, že by se mu líbil.


Toho dne se můj život zbláznil.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Smrt je mi v patách v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených138x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených8x
v Knihotéce61x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech3x