Drákula

První vydání komiksové adaptace kultovního filmu Drákula Francise Forda Coppoly vyšlo již v roce 1992, tedy současně s premiérou filmu. Původní filmový scénář, převyprávěný legendárním Royem Thomasem a v té době vycházející hvězdou – Mikem Mignolou (který se na filmu podílel jako jeden z výtvarníků), se dočkal nadšeného přijetí veřejností. Neustále rostoucí věhlas tohoto zpracování byl ještě umocněn tím, že po dlouhou dobu nebyl vydán žádný dotisk. Tento komiks je tedy jedinou možností, jak vidět Coppolovo pojetí Drákuly v jeho pravděpodobně nejpůvodnější podobě, a zároveň také možností se seznámit s posledním velkým projektem Mikea Mignoly před stvořením Hellboye....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400747/big_drakula-Dfq-400747.jpg 4.359
Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

Bram Stoker's Dracula, 1992

Kniha Drákula

666Jitka
24.05.2021

Úžasný komiks Drákula, o kterém by se dalo říct, že je takovým velmi povedeným průvodcem k světově známému filmu F.F.Coppoly, který natočil podle románu Brama Stokera. Grafické zpracování komiksu mě potěšilo, kresba otce komiksového HellBoye Mika Mignoly se mi líbí, k tématu skvěle sedí, atmosféra je hezky ponurá. Další pěkný přírůstek do mé upírské sbírky mi udělal radost.

Arkagas
13.05.2021

Je k tomu vůbec potřeba něco dodávat? Toto je vizuální předloha mého nejoblíbenějšího filmu, kde Drákulu ztvárnil Gary Oldman. Jak film, tak tento komiks jsou prostě dokonalé. Správně temné, s krvavými přechody. Tohle je prostě grafická lahoda. Text znalce filmu nepřekvapí, stejně jako znalce Draculy děj, ale pokud se tohle dostane do rukou někomu, kdo Draculu nikdy nečetl, ani neviděl, troufám si říct, že to v něm musí - prostě musí probudit jakousi lásku k tomuto dílu. Dokonalost, potřebuju nutně doma v Draculovské poličce.

lordchaos
23.03.2021

Kdo má rád Coppolův film, bude se mu líbit i Mignolův komiks. Akorát si nejsem zcela jist, zda výsostně ocení i uctívači Stmívání.

Norri
02.01.2021

Abych si knihu patřičně užil a mohl srovnávat, pustil jsem si po letech Coppolův film. Ten má úžasnou atmosféru a zejména v práci se stíny je velmi hravý. Angažmá Mignoly coby výtvarníka je na něm rozhodně znát. Jenže číst knihu hned po shlédnutí filmu není úplně dobrý nápad. Kniha je totiž, bohůmžel, doslovná adaptace filmu a scénář si tak těžko udrží vaši pozornost. Do komiksových panelů jsou převedeny i prvky, které nemají v komiksu odůvodnění a nebo bez znalosti filmu nedávají smysl. Místy byl komiksový scénář příliš zkratkovitý. Těžko si umím představit, jak bych tento komiks bez znalosti filmu vnímal. Až budu mít v budoucnu chuť dát si Drákulu znovu, pak raději zvolím Coppolův film než adaptaci Roye Thomase a Mikea Mignoly.

mirec88
15.12.2020

Vizuálna lahôdka. Je to síce navlas rovnaké ako film z roku 1992, ale dostalo ma to. Vrátane samozrejme kresby, ktorá je úchvatná a postavy sa až príliš nápadne pomáhajú tým filmovým. Kto má rád film, nesklame ho ani komiks a kto ho nevidel, tak má možnosť zhltnúť perfektný komiks ako úvod k filmu.

jarynek
31.10.2020

Tato adaptace by si zasloužila dvojitý rozsah. Mignola se svou temnou kresbou se k příběhu skvěle hodí a těžko v komiksovém světě hledat někoho jiného, kdo by dokázal hororovou atmosféru hraběte Drákuly lépe vystihnout. Bohužel z důvodu rozsahu knihy je děj občas vyprávěn trošku zkratkovitě, některé části příběhu jsou jen naznačeny v pár okýnkách. Příliš se spoléhá, že každý, kdo komiks čte, zná předlohu či ještě spíše film. Ale možná jsem jen myšlenkově líný a chtěl bych mít vše podáno na velkém talíři až k ústům s pořádně velkými špičáky:).

3DD!3
19.03.2020

Mignola si před vytvořením Hellboye splnil sen a nakreslil Draculu. Obrazy jsou fantastické, jinotajné, znepokojivé a ve spojení s původním scénářem, který je malinko drastičtější než film samotný na mě dýchla ta správná atmosféra gotická atmosféra, které je v dnešní době nedostatku.

Anushka1
14.03.2020

Pro obdivovatele Coppolovi verze Drákuly nutnost přečíst. Krásně zpracované. Úplně se mi vybavovaly scény z filmu, který miluju.