Život a smrt barbara Conana: Kniha první

Z věku nepředstavitelných divů přichází... Conan, černovlasý Cimeřan, podmračený, s mečem v ruce. Zloděj, drancíř a zabiják, jenž poznal hluboký zármutek i bezuzdné veselí a který neváhal svýma bosýma nohama v prostých sandálech rozdrtit i ty nejmocnější trůny světa. Conan došel při svém putování až k nejzazším okrajům známých světů: byl bojovníkem v Zamoře či zvědem v piktské divočině, od narození v Cimerii až k aquilonskému trůnu. Ačkoliv si svou cestu životem statečně proklestil pomocí bojových dovedností, bez ustání k sobě přitahoval pozornost temných sil! A bylo jich jen málo, které by byly záludnější nežli zlotřilá Karmínová čarodějka. Legendární barbar stvořený Robertem E. Howardem znovu ožívá ve zbrusu novém příběhu, jenž navždy změní osud válečníka Conana... a také krále Conana!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456713/zivot-a-smrt-barbara-conana-kniha-p-JrX-456713.jpg 4.527

Barbar Conan 1.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

The Life and Death of Conan Book One, 2019

Kniha Život a smrt barbara Conana: Kniha první

jarynek

Aaronovi věci pro Marvel mne povětšinou moc nechytly, ale Conan je hodně světlou výjimkou. Sice jde pouze o samostatné, nepatrně propojené, povídky (resp. námět nadhozený v jedné povídce je pak lehce doplňován v dalších povídkách), které jsou rozprostřeny po celém kontinentu, a u nichž jsem si snad u každé na konci říkal, že je škoda, že daný námět nebyl rozvinut ve větším rozsahu, ale jinak jsou využity tradiční Conanovi atributy (tedy spíše boje, meč a magie než krásné ženy, které by ho obklopovaly). Vyprávění má spád a kresba celkem dobře dokresluje tu pravou atmosféru. Už se těším na zbytek ze života a smrti tohoto nesmretelného hrdiny.

mirec88

Po sérii od Dark Horse, od ktorej mám prečítaného celého Conana z Cimerie, ktorý započal moju lásku ku komiksovému Conanovi. Bol som troška na pochybách, či Conan od Marvelu bude taký dobrý ako ten pôvodný. Ale jednak preto, že chcem podporiť moje obľúbené vydavateľstvo Comics Centrum a aj preto, že nového Conana som si nemohol nechať ujsť, tak som si ho kúpil. Našťastie je to výborný komiks. Krvavý, nekompromisný, krutý, neľútostný a so skvelým fantasy svetom štýlu meč a mágia. Učarovalo mi to a som zvedavý ako sa príbeh skončí v druhej knihe.

het2

Naprosto úžasná kresba, ale bohužel v součtu naprosto průměrné, místy až hloupoučké (ale bez onoho brakového kouzla), příběhy. Snaha navázat na Barbara Conana od Roye Thomase prostě nevyšla. Nemá to kouzlo a tenhle Conan nemá jiskru. Lehce nad průměrem je úvodní "Karmínová čarodějka" a "Ten, který přežil". Možná ještě "Zvíře v kleci". Asi bych udělal líp, kdybych si tohle jen prohlížel, protože nakreslené je to fakt skvěle...jinak nic. Ale co, o to víc jsem rád, že mám v knihovně 15 svazků sebraných "Chronicles of Conan" (bohužel pár posledních se mi stále nedaří sehnat).

Nevimm
05.12.2020

Příběhově nic nového, ale....Conan

3DD!3
13.11.2020

Aaron se drží Howardova stylu a doplňuje již stávající dobrodružství a láká na takzvaný poslední příběh o Conanově smrti, kterým uvozuje jednotlivé ždibečky ze života prohnaného dobrodruha. Kresba Mahmuda Asrara, není vůbec špatná, ale jakmile na scénu nastoupí Gerardo Zaffino zamrzí, že sérii nedostal on. Ponurý příběh o šílenství a nemoci zvané civilizace nemohl dostat lepší vizuální stránku. Doufám, že ani druhá kniha nezklame.

memphisz
09.11.2020

Přiznám se - je to můj první komiks s Conanem, takže nemám s čím srovnávat, ale kdysi jsem četl nějaké knižní příběhy. Čekal jsem tedy určitou atmosféru a tu jsem taky dostal! Všechny příběhy (co sešit, to jeden příběh, propojen určitou společnou nitkou) jsou dostatečně zajímavé a Aaron jimi nenásilně představuje jednotlivé kouty Conanova světa. Četlo se to skvěle, Aaronovi prostě tyhle brutalitky jdou!

Norri
08.11.2020

Zpočátku jsem si k tomuhle Conanovi nemohl najít cestu, ale nakonec jsem docela spokojený. Jak se scénářem, tak s kresbou. Mám akorát pocit, že některé povídky byly příliš uspěchané a některé části ani nejsou povídkami, ale spíše shrnutím určité části Conanova života. Má to však i své silné momenty.

trudoš
07.11.2020

„Král Conan nastolil v království mír. A ten mír ho zabíjel.“
Člověk to nesmí moc porovnávat s komiksy, jaké v posledních letech vydával Dark Horse a už vůbec ne s tím, s čím prostřednictvím Glénatu přišli Evropané. Smysl nové série, která se po letech vrátila do stáje Marvelu, je totiž navázat na atmosféru příběhů, které pro ně v sedmdesátých letech psal Roy Thomas. A dát jim trochu modernější háv. V tomhle ohledu splňuje Jason Aaron zadání na jedničku, stejně jako Mahmud Asrar coby výtvarník hlavní dějové linie.
Není to však Jason Aaron, kterého mám rád – buď mu postava barbara Conana tak úplně nesedla, nebo jej omezoval kánon, který kolem hrdiny vznikl, ale tentokrát nepředvádí nic, co by mělo jeho specifický rukopis. Nevadí mi přitom epizodní koncept vyprávění, pouze se ukazuje, že krátké historky nedávají autorovi příliš prostoru pro víc, než nějaké to máchnutí meče a rozbití lebky. Jako sbírka povídek je to fajn, ovšem pro rozjezd nové řady bych si představoval něco údernějšího.