MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

(SPOILER) Dle anotace jsem neměla velká očekávání. Několik let o tuto knihu můj pohled zavadil pokaždé když jsem šla do knihovny a vždy jsem dala přednost jiným knihám. No a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem příjemně překvapena. Pohlcujicí styl autorčina psaní ani zde nechyběl. Nad surovým popisem nešťastné mladé duše mi srdce plakalo. Marta je spíš taková antihrdinka, telátko a lůzr. Pořád se ale vkládá do mé hlavy a já nad ní přemýšlím. Lidé jsou různí, každý vnímá životní eskapády jinak. Jestli to umí někdo naservirovat tak, že se třeba ani vzdáleně neztotožníte s postavou (jejím chovaním,myšlením,reakcemi)ale přesto cítíte jakési porozumění a pochopení je to právě paní Soukupová.

30.12.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Očekávala jsem klišé a má představa byla naplněna. Půlka knihy byla i docela zábavná, pak už se vše táhlo a táhlo a když už to vypadalo na posun v ději (konečně) přišlo mnoho a mnoho stran s popisem sexu. Možná ocení mladiství jakožto sexuální příručku. Životní styl akademiků a prostředí univerzity bylo zajímavé a neotřelé.

19.12.2023 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Posloucháno jako audiokniha. Čtení paní Plodkové bylo pro mě naprosto fenomenální. U druhé předčítající herečky jsem naopak měla problém se snahou měnit hlas na mužský. To bylo velmi iritující. Kniha Poslední paní Parrishová je strhující psychologická jízda. Je to taková manipulační hra "kdo z koho". Tak kdo je nejmazanější? Jackson? Amber nebo Daphne? Každou chvíli někdo jiný :) Je to jako jízda na horské dráze. Velice zábavné. Kromě zábavy přináší i mnoho emocí a psychického vypětí, ale nemůžete přestat...dokud není konec.

18.12.2023 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Nevšední hluboký zážitek. Kniha je nejen silným a bolestným příběhem, ale i sondou do duše vietnamského národa. Při popisu událostí z kruté historie Vietnamu, vyprávěným prostřednictvím členů rodiny Tran, pronikáme i do myšlení, které je od našeho přirozeně odlišné a o to více fascinující. DOKONALÉ ČTENÍ. Autorka psala knihu 7 let v jazyce, který není její mateřský. Tleskám, jásám, doporučuji.

04.12.2023 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Čtyři hvězdy za strhující čtění. Nad přehnaností, nereálností a překombinovaností přivírám očko, protože se to četlo velice dobře. V knize se sešlo tolik osob s nepředvídatelným vzorcem chování, že rozuzlení uhodnout nešlo. Právě proto je to asi tak zábavné. Zajímavá je i těhotná hlavní hrdinka, které můžeme jen závidět neskutečnou fyzickou kondici v pozdním těhotenství. Chvílemi jsem protáčela oči, ale třeba to tak někdo má :) Nevím :)

27.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Strhující thriller, který vtáhne a nepustí. Nic není, jak se na první pohled zdá. Bavilo mě všechno. V poslední kapitole přehnané, ale tak zajímavé a k zamyšlení, že odpouštím. Mám moc ráda knihy, kdy čtete, bavíte se, relaxujete a zároveň zažíváte napětí a po odložení přemýšlíte o postavách z psychologického hlediska. Perfektní.

16.11.2023 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Milovaná Tess mě opět vtáhla a nepustila. Baví mě, jak je v sérii někdy více Jane a někdy více Maura, protože mám ráda obě. Tentokrát více příběh Maury a ne ledajaký. Téma sekty vedené prorokem bylo zábavné a strhující. Více dějových linek mi nevadilo. Rozuzlení bylo nečekané, protože autorka úvahy čtenáře dokáže celou knihu směřovat úplně jinam. Samozřejmě vím, že některé pasáže, zejména pobíhání a přežívání v horách v zimě nejsou úplně realistické, ale bavila jsem se, odreagovala se. Proto přeci čtu :)

09.11.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Silné. Bolestné. Neotřelé. Růžový míč.

02.11.2023 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Jsem čtenář paní Soukupové a po této knížce jsem sáhla jakožto po rozšíření knihy Nejlepší pro všechny. Kdo zabil Snížka je skvělá i pro dospělé. Bylo hrozně zajímavé některé části děje knihy Nejlepší pro všechny číst tady z pohledu jiných postav. Každý prožívá situace rozdílně...Tohle je autorčina parketa. Vedlo mě i k zamyšlení nad rozdílností chovu psů jako hlídačů a jako mazlíků (zjednodušeně vesnice/město).

31.10.2023 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Náhle se u nás doma zjevila oblíbená kniha z dětství mého manžela. Dost mě překvapilo, že je to něco, co neznám. Zkusili jsme s dcerou přečíst kousek ze zvědavosti, co že to toho tátu bavilo, a úplně nás pohltila. Je vtipná, hezky ilustrovaná a v tématu revoluce je i něco výchovného. Nadčasové dílo.

31.10.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Moc jsem se těšila na osobní interakce Marie s nápadníky, ale bohužel si s nimi větší část knihy jen faxovala a volala. Slabší díl ze série, který uzavírá první rok Kostkových na zámku Kostka. Jiné díly pro mne zábavnější, i tak stojí za přečtení.

26.10.2023 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Kniha se mi moc líbila. Ráda bych dala 4,5*. Nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem každou volnou chvilku. Nejsilnějším zážitkem byly kapitoly vyprávěné Kitty, která je po nehodě poznamenána poraněním mozku i těla. Vlastně je to několik provázaných zajímavých příběhů. Postupně se odhalující minulost přináší odpovědi na otázky, které si čtenář klade. Nejvíce jsem si oblíbila postavu maminky Alison a Kitty. Myslím, že byla oběma svým dcerám dobrou matkou. Fascinoval mě její klid a nadhled.

23.10.2023 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

(SPOILER) Kniha o neustálém pobíhání divné lékařky Ellen,která se dopuje léky a je několikrát zmlacena a mnohokrát se dostává mimo realitu... ať už halucinace, paranoia, spánek nebo lucidní snění...vše přináší hlavně zmatek. Mnoho situací zůstává na konci nedořešeno (schránka,vizitka,proč Mark nic nepoznal?) Posledních 60 stran a nápad (co je spouštěč) jsou excelentní. Mrazivé ticho mi sedlo lépe.

11.10.2023 3 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

(SPOILER) Příběhy nešikovného medvídka Paddingtona se nám líbili. Dojemný byl moment kdy Fouskovi našli medvídka na nádraží a odvedli si jej domů. Nejlepší byla scéna s vpádem do výlohy.

29.09.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Emoční hurikán v neobyčejně obyčejném příběhu. Vývoj vztahů mě tak vtáhnul, že jsem se budila velmi brzy ráno abych stihla "aspoň kapitolku" než začne kolotoč dne. Prostě skvělé.

25.09.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Sedmý díl série nezklamal. Padoucha jsem neuhodla a pak se chytala za hlavu - to mám nejradši :) Hlavně, že tam není už Alex, tu jsem nesnášela. Všechny členy Kimina týmu mám ráda čím dál víc a těším se na další shledání ! Z toho drsného světa prostitutek a přistěhovalců mi bylo docela úzko. Návykové čtení.

18.09.2023 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Kniha mě bavila. Hltala jsem zajímavé detaily z historie podané zajímavým stylem psaní skrz různé osoby, se kterými se hlavní postava Doris během svého dlouhého života setkala. Kapitoly ze současnosti s 96ti letou Doris, která pomalu opouští svůj život jsou velmi smutné a dojemné. Co je ale na knize to krásné a vyjímečné jsou (ostatně jako obvykle) flashback kapitoly z minulosti. Příběh se rozvíjel nepředvídatelně a forma podání - skrze osoby z adresáře - byla originální a zajímavá.

08.09.2023 4 z 5

O život O život Lysa Walder

Zajímavý náhled do praxe záchranářů v Londýně. Každá kapitola je jeden výjezd záchranné služby a kapitol je hodně, takže někdy mi to přišlo už dost podobné. Jako zdroj informací super,jako literární dílo za 3 *.

29.08.2023 3 z 5

Zlomená křídla Zlomená křídla Virginia Cleo Andrews

Tři příběhy. Tři problémové dívky. Velice čtivé a nadčasové dílo z pera oblíbené autorky. Jen mě mrzelo kolik prvků se v příbězích opakovalo. Obávám se že mi to hodně splývá. Teším se na druhý díl. Jestli se děvčata setkají a jaké to mezi nimi bude.

25.08.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Povedená práce mladé autorky. Musím ocenit, že se podařilo v druhé knize eliminovat věci, které mě v první knize série nudily/vadily. Velký posun. Velmi čtivé. Osobně mě baví i osobní rovina - příběh vyšetřovatelů. Zápletka, rozuzlení.... chválím. Oceňuji i velkou odvahu spisovatelky, co se volby tématu týče.

16.08.2023 4 z 5