milena8281 milena8281 komentáře u knih

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Po knize jsem sáhla, abych se trochu odreagovala a odpočinula si. A kniha přesně splnila to, co jsem od ní očekávala. Mám tento typ knížek moc ráda.

01.05.2021 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Tentokrát mi čtení trvalo déle než obvykle. A není to vina Diany Gabaldon. Kniha je opět nabitá zvraty od začátku až do konce - Linka Briany a Rogera ... to je nervák. Claire a Lord John - docela vtipné. William a Jamie - vzrušující. V předchozích dílech se připravovaly ingredience na závěrečný koktejl a v tomhle dílu skončily všechny v shakeru. A moc se těším, až je v příštím díle bude Diana míchat a protřepávat.

31.10.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Tento díl je lepší než první. Je to samozřejmě proto, že období, které se zde popisuje, bylo nabité dějem, událostmi, osobními i světovými katastrofami. První světová válka změnila svět. Svět se změnil úplně ve všech ohledech. Dotkla se úplně všech, bez ohledu na společenské postavení, nikdo nebyl ušetřen. Bylo mi moc líto Kitty. To jsem obrečela. Konec je ale dobrý, takže se chystám přečíst si poslední díl, uvidíme, kam až osudy pokročí. Po 1.SV se toho dělo opravdu hodně, jsem zvědavá, co z událostí se v románu objeví.

03.06.2020 4 z 5

Souhlasím, že by byla škoda, kdyby tento text nevyšel jako kniha. Díky pane Backmane.

03.11.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé, poutavé, čtivé, možná nejlepší z celé trilogie. Neuvěřitelně jsem si to užila, bavilo mě to tolik, že jsem přečetla skoro na 1 zátah. Škoda, že nevíme, kterým směrem chtěl autor pokračovat. Další díly si určitě přečtu, zajímá mě, kam se osudy hlavních postav posunou a s čím budou bojovat příště.

28.09.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Výborné pokračování výborného příběhu. Nelze jinak, než hodnotit plným počtem hvězdiček.

03.09.2019 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha. Poprvé jsem ji četla někdy v pubertě a pamatuji si, že se mi hodně líbila. Nyní jsem po ní sáhla znovu a uvědomila jsem si, že jsem úplně zapomněla, o čem byla. Pamatovala jsem si jen to, že mě kdysi bavila. A bavila opět. Chvílemi jsem měla mrazení v zádech, občas držela Ravicovi palce. Když si ale uvědomíte, jak moc realistický je ten příběh, že tyhle věci se opravdu děly, tak vás to nutně zasáhne. Tuhle knihu by si měl přečíst každý.

19.10.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pokud čekáte, že se budete smíchy popadat za břicho, pak budete zklamaní.
Pokud chcete strhující román plný zvratů, silných momentů a nečekaných rozuzleni, nedočkáte se.
Tento příběh je ze života. Úplně obyčejného života obyčejných lidí. Klidně by mohli bydlet vedle vás. Každá situace, popsaná v knize, mi přišla uvěřitelná. Někdo tu psal, že časosběrná kniha - to sedí.
Pobavily mě komentáře typu "příliš mnoho sexu" ... Kolik sexu myslíte, že se vejde do 40 let lidského života? Jak často lidé mluví o sexu? Jak často mluví o druhém pohlaví? Podle mě je to přiměřeně příběhu, jen když to sepíšete do "seznamu", vypadá to přehnaně.
Já jsem si knihu užila a určitě budu doporučovat dál.
Ani při nejlepší vůli se mi nepovedlo přečíst všechny komentáře. Nicméně jsem udělila rekordní počet palců.

14.04.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejdříve musím napsat, že seriál jsem neviděla.
O knize jsem četla pochvalné ódy a zajímalo mě, jestli je vážně tak úžasná.
Miluji historické romány, a když jsou zároveň i romantické, bývám spokojená jako želva. A tady jsem spokojená byla. Četlo se mi moc pěkně. S erotikou jsem problém neměla. Kdo tvrdí, že je jí moc, ať si ze svého života vymaže elektroniku, elektriku, rozhlas i noviny, a zkusí si představit, čím se lidé nejčastěji bavili. I násilí je podle mě spíše realistické. Možná se nám zdá drsné, ale v těch dobách byly veřejné popravy považované za zábavu. V Anglii klidně odsoudili člověka za krádež bochníku chleba k smrti nebo deportaci do Austrálie. Jak se Angličané chovali v Irsku, tak se možná chovali i ve Skotsku. Nemám problém tomu uvěřit.
Když čtu, tak většinou moc nevnímám drobné chyby. Nejčastěji mi padne do oka záměna jsem/jsme. Ale souhlasím, že tady bylo občas překlepů a chyb víc. Podle mě je velký rozdíl, jestli se posadíte na posteli nebo na pistoli. Od té chvíle jsem si jich všímala víc. A vadily mi pasáže, které nenavazovaly na sebe .... v jedné chvíli sedí u krbu a na další stránce na koni kdesi v lese. 2x jsem listovala tam a zpět, jestli jsem nepřeskočila stránku. Zajímalo by mě, jestli vážně překladatelka vynechala pasáž, jak tu někdo psal .... ?
Ale celkově román hodnotím kladně, za přečtení určitě stojí a na seriál se asi také podívám.

15.02.2018 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Kdybych věděla, že ji zhltnu skoro na jedno nadechnutí, pustila bych se do ní dřív. Přiznám se, že jsem taky uronila slzičku. Příběh je opravdu velmi reálný, žádná pohádka o Popelce, a celou dobu jsem oběma držela palce. Happy end potěšil.

06.11.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Znám celou sérii z filmového zpracování. Na knihy jsem se chystala dlouho. První díl mě jednoznačně nezklamal, film se knižní předlohy drží poměrně věrně. Kniha je dobře napsaná, pěkně se čte. Pro mě příjemný zážitek a už se těším na pokračování.

22.09.2017 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Skvěle podaný příběh. Zlatá éra Hollywoodu, pozlátko a lesk a pod tím lži, podvody, intriky. Věřím, že tak to v té době opravdu chodilo. A když si tu knihu přečtete, napadne vás, jestli ty dnešní skandály typu Depp a Heard, nejsou taky jen humbuk pro hloupé diváky a obdivovatele. Ono se toho možná zas tolik nezměnilo. Pořád ve stylu O kom se nemluví, ten je mrtvý....

15.09.2023 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Poslední díl byl jiný, než předchozí dva. Tady už nešlo o vraždy, šlo o vyřizování účtů, intriky, lži a podvody. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, pochybovala o postavach, ale stejně jsem nedokázala odhadnout, jak příběh dopadl. Po přečtení jsem si řekla wow! Jenže teď s odstupem několika dnů jsem docela těžce vzpomínala, jak to vlastně dopadlo. Takže zatímco celá zápletka mi uvízla v hlavě, úplný závěr se vytratil. Každopádně první dva díly série super, třetí dobrý, celá série určitě stála za přečtení.

15.09.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Dočteno. Já jsem si poslední díl velmi užila, celá série se mi četla velmi dobře. Když jsem si ale pročítala komentáře, jsem docela překvapená, jak jsou negativní a kritické. Uznávám, že otevřených otázek zůstalo hodně, ale zároveň přiznávám, že já si žádnou z nich nepoložila. Hlavní hrdinka mi rozhodně nepřišla naivní, ani ufňukaná. Naopak ji obdivuji. Myslím, že nést své tajemství tak dlouho sama a skrývat ho před ostatními, není nic jednoduchého. Myslím, že většina z nás by se sesypala strachy v tom okamžiku, kdy bychom něco z toho, co vidí ona, zahlédli. A ani nepotřebuji znát podstatu toho nejmenovaného Zla. Jelikož zlo zůstalo, kde mělo, asi ani nejde říct, o co vlastně šlo a co přesně by přineslo. Celou sérii beru jako oddychovou literaturu s prvky tajemna, fantazie. Nejsem investigativní novinář, abych potřebovala každou informaci prozkoumat a ověřit. Prostě si užívám příběh, který někdo jiný pro mě vymyslel a sepsal. Moje potřeby byly uspokojeny. Jsem ráda, že jsem si sérii přečetla, přestože je to žánr, který obvykle nečtu. Nahlédla jsem do světa, který neznám, líbilo se mi to a těšilo mě si o tom číst. Znovu už to asi číst nebudu, knížek je totiž spousta a pořád je z čeho vybírat. Těšilo mě, Amelie a Devline, ráda jsem vás poznala.

12.04.2022 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Další zajímavý román, který jsem si užila. Je neuvěřitelné, kolik informací a zajímavostí dokáže Brown do svého příběhu dostat. Neumím si ani představit, jak dlouho mu musí trvat, než knihu připraví. To je skutečně obdivuhodná práce. A to mě na tom strašně baví. Pokaždé, když ho čtu, říkám si, jaký má rozhled a znalosti. Pro mě je Brown Pan Mistr.

01.09.2021 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tak trochu kráska a zvíře ..... půvabná mladinká dívka, která stojí na prahu dospělosti a svou budoucnost vidí vykreslenou v růžových barvách po boku své dětské lásky. A pak najednou cvak a z krásného snu se stává noční můra. To, co zprvu mělo vypadat jako akt pomsty se časem ukáže jako vášnivá "italská" romance.
Nakonec se mi to líbilo.

11.08.2021 4 z 5

Žena tří mužů Žena tří mužů Anna Beatrix Bártová (p)

Příběh silné a trpělivé ženy. Dle rčení KDO SI POČKÁ,TEN SE DOČKÁ. Jitka se skutečně dočkala okamžiku, kdy se jako právoplatná paní vrátila na rodný Buben. Zato muži ....

13.07.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Tak to byla krásná historická romance, přesně v duchu harlequinských knížek. A jako správná milovnice tohoto žánru jsem si opravdu chrochtala blahem. Moc krásný příběh. V půlce si říkáte "AHA .. " a pak najednou lup a ... překvapení.
A třešnička na závěr - český autor - a muž. No, nečekaná kombinace.
Jdu se pídit po dalších knihách, protože přesně u takovýchhle knih já relaxuji.

04.06.2021 5 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Krásná a milá knížka. Uvědomila jsem si, že pokud si chci splnit svůj sen, je třeba za ním jít a uhájit si ho, protože je to můj sen. Člověk by se neměl nikdy pro nikoho a kvůli nikomu měnit.

19.05.2021 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Líbilo se mi to. Je tu hodně historických postav i reálií, které si autorka musela nastudovat, a to podle mě zvládla velmi dobře. Matthewův vliv na historii a stopy jeho počinů (ať na poli politickém, stavebním a uměleckém) mi přišly vcelku vtipné. Ferda mravenec - práce všeho druhu - tesař, stavitel, básník, všechno v jednom. To mě velmi bavilo. Seriál byl v téhle části trochu zajímavější díky tomu, že historická a současná linka se odvíjely souběžně, kdežto v knize je většina knihy situována v minulosti, a co prožívají ostatní postavy v současnosti tu trochu chybí. A už se moc těším na pokračování.

27.04.2021 5 z 5