MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Velmi tajemná kniha s trochu pomalejším rozjezdem ale oto děsivějším zakončení. Vždycky mám na hřbitově takový zvláštní tísnivý pocit. Po této knize se to ještě znásobí. Určitě doporučuji. :-)

14.07.2016 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tato kniha se mi velice líbila a zapůsobila na mě silným dojmem. Příběh se mi zdál nepředvýdatelný. Jedinou výtku bych měl k obsáhlému popisu pc her, ale to je jen malá drobnůstka. :-)

19.06.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Skvělá kniha, která na mě velmi zapůsobila. V knize je skvěle vykreslena psychologie postav. Popis rozpojení je velice děsivý a velmi na mě zapůsobil.

04.06.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Některé pasáže v knize byly skvělé a měl jsem chuť si je opsat, ale některé mi připadali až moc zdlouhavé a nudné.

Nevím jestli je na mě něco špatně, ale hodně jsem ztrácel v ději a nevěděl o co vlastně jde.
Druhý díl si ze zvědavosti určitě přečtu, ale teď potřebuji pauzu od Petera Granta.

21.05.2016 3 z 5

Jedná se o skvělou fantasy s podle mě velmi originálním námětem. Rozhodně doporučuji přečíst minimálně kvůli autentickým fotografiím, které jsou naprosto úchvatné.

04.05.2016 5 z 5

Lovec Lovec Tom Wood

Tahle kniha si zatraceně koleduje o zfilmování. Akce skoro na každé stránce. Jedinou výtku mám ke konci, který mi přišel zmatený. Každopádně thrilleristům (:-) určitě doporučuji.

13.04.2016 4 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Jedná se o velmi čtivou a napínavou knihu. Hlavního hrdinu jsem si oblíbil. Hrozně mě mrzí, že další díly u nás nevyjdou. U nakladatelství FORTUNA to je teď bohužel častým zvykem.

27.03.2016 5 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Jako skalního fanouška Harryho mě tahle kniha prostě nadchla. No řekněme si to otevřeně, kdo by nechtěl mít svůj vlastní Pobertův plánek. :-)

26.03.2016 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Knihu jsem kvůli její nechutnosti nedočetl. Tento komentář píšu spíš jako varování. Tohle by děti číst neměli!

25.03.2016

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Narozdíl od osvícení bych tuto knihu neoznačil za horror. Bylo tady sice pár děsivějších pasáží, ale takové u kterých by mi tuhla krev v žilách. Jako u většiny Kingovek musím vyzdvihnout postavy. Ty byly naprosto excelentní a dospělí Danny se mi líbil především vlídností vůči Abře.

Stephen King prostě opět nezklamal a naservíroval mi pořádnou porci skvělého literárního zážitku. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do další jeho knihy. A bude to brzy, o to se postarám!

23.03.2016 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

První část knihy mě velmi zaujala a byl jsem hrozně zvědavý co bude dál. Druhá polovina se skládala z 98% z novinových článků a připadala mi trochu nudnější (například popis rozmnožování mloků mě vůbec nebavil). Velmi se mi zalíbila poslední kapitola (autor hovoří sám k sobě). Závěr knihy mě uchvátil. Je také poznat, že kniha je již staršího data vydání.

Podtrženo sečteno knihu si jistě přečtěte, ale připravte se na to, že se nejedná o knihu současnou.

09.03.2016 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

"Začíná to nevinně. Vždycky to začíná tak nevinně..."
Tato slova na mě při čtení ohromě zapůsobila a přemýšlel jsem o nich dlouho po dočtení knihy. Tento příběh mi přišel mnohem strašidelnější než Osvícení, protože děj Cuja se může klidně stát i ve skutečnosti. Zajímavé taky bylo jak Stephen King děj zdržoval povídáním o práci Vica. Při čtení jsem si pořád říkal: "Mě zajímá ten pes, ten pes" :-) Tohle se prostě povedlo. Všechna čest.

06.03.2016 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Velmi povedená horrorová kniha. Myslím ale že by mohla být o něco kratší. Na tuto knihu mě přivedla scéna ze seriálu přátelé.

05.03.2016 4 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Tato kniha je opravdu hodně drsná a při některých pasážích mi nebylo zrovna nejlépe. Jinak je to ale hodně povedená kriminálka, která dává dokonalý smysl. Určitě doporučuji. :-)

Odkaz na moji recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/drasticnost-kvalita-5442

27.02.2016 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Další kniha od tohoto autora, která mě prostě uchvátila. Kniha má spád, zamotanou zápletku a překvapivé rozuzlení. Co si víc přát. Bravo.

19.02.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Konečně kniha, která zase na chvíli ukojila moji touhu dalšího dílu Harryho Pottera. :-)

19.02.2016 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásná kniha, která člověka naučí že na vzhledu nezáleží. Kniha je vhodná i pro dospělé, protože i oni na tuto zásadu občas zapomínají. :-)

06.02.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha s velmi propletenou zápletkou, která člověku pěkně potrápí mysl. Do knih od tohoto autora jsem se zamiloval.

31.01.2016 5 z 5

Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Jean-Louis Fournier

Tuto knihu jsem četl už několikrát a rozhodně si ji co nejdříve přečtu znovu. Tak humorný „manuál" slušného chování jsem ještě neviděl. :D

31.12.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Je to prostě skvělá kniha a zařadil bych jí hned vedle knihy Malý princ, protože je v ní také spoustu zajímavých citátů. Mám rád knihy, které umí humorně mluvit o smutném nebo vážném tématu a hvězdy nám nepřály to splňují dokonale.

31.12.2015 5 z 5