MichaelaZlebkov MichaelaZlebkov komentáře u knih

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

(SPOILER) Skvělý příběh, ač mi po jeho přečtení není moc dobře, protože mám malou holčičku. Simon musel být celý život sociopat, nemohl být normální. Závěrečné přiznání a ta troufalost žádat o odpuštění ve mě bude dlouho rezonovat.. Je mi strašně líto všech jeho šesti dětí.. ani jedno z nich si jeho jednání nezasloužilo. Pořád se litoval jakou měl strašnou matku, ale to co dětem provedl on bylo dalekosáhle horší..

23.02.2023 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Pro mě asi zatím nejslabší díl autor se strašně snažil natahovat, byly tam zbytečné pasáže

23.02.2024 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Perfektní ! Kdybych mohla, dám 6 hvězdiček z 5ti !

18.01.2024 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Asi budu jedna z mála, koho kniha nijak zvlášť nezaujala. Podle obrovského marketingu okolo knih Bryndzy jsem čekala hodně dobře promyšlenou zápletku, což se nekonalo. Vraha jsem správně tipovala už na začátku knihy, a postupně s dalšími indiciemi a chováním postav, se mi to jen potvrzovalo. Čekala jsem teda, že alespoň rozuzlení případu a motivy vraha mě uspokojí, ovšem ani to se nekonalo. Dávám šanci ještě dalším knihám Bryndzy, ale upřímně jsem zklamaná. To mě více překvapil méně známý J.P.Delaney, kde zápletky všech knih byly skvěle promyšlené. No nic, jdu na Bryndzův Noční lov a snad bude mít větší úspěch :-)

30.07.2022 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Dávám plný počet hvězdiček, ačkoliv téma robotiky a scifi nejsou zrovna můj šálek kávy. Ale baví mě thrillery, nad kterými je potřeba přemýšlet a pointa není naservírovaná na zlatém podnose.. tady jsem v závěru musela přemýšlet hodně, abych vyčetla z knihy co nebylo napřímo napsáno.. za mě skvělé !

15.04.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Kniha byla svižná, měla tempo, byla napínavá. Ovšem prokoukla jsem jak to je už někdy v polovině. Jen mi nešlo do hlavy některé chování hlavní hrdinky a trochu mě mátlo - třeba když chtěla opravit audio kazetu s exorcismem.. proč? To chtěla znovu prožít staré trauma? I ta duchařina s výjevy mrtvých dívek byla trošku přitažená za vlasy.. ale celkově hodnotím pozitivně :-)

28.02.2023 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

(SPOILER) Příběh mi přijde nedokončený v tom, že by mě zajímalo - co bylo s děvčaty po požáru? Jak se stala Vida spisovatelkou? Kde brala inspiraci? Tohle mi v knize chybí..

14.02.2023 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Ke knize jsem se dostala náhodou a nebyl to tak docela můj žánr.. ale i přesto se mi líbila :-) taková příjemná oddechovka. Poslouchala jsem jako audioknihu a vyprávění jsem si užila. Popisy v knize byly až umělecké, příběh, ačkoliv jsem nečekala nic moc dramatického, tak byl chvílemi i napínavý. Celkově pěkný počin :-)

13.02.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se kniha líbila hodně. Měla napětí a drive od začátku až do konce.

08.04.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Za mě průměr. A takové absurdní tolik pomatených tatínků od rodin, kvůli jedné nové sousedce Tušila jsem kdo bude vrah už v první polovině knihy. Na relax dobrý, ale že bych z knihy měla nějaký silnější prožitek, tak to ne

08.11.2023 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

4 hvězdy za styl psaní, ale jinak to byla slátanina a připomínalo mi to nějaký béčkový psychothriller :-) ale jako oddechovka dobrý.

02.03.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Bylo to hodně dobrý, ale konec mi přišel nedotažený… takový otevřený spekulacím.. ale možná právě to byl záměr jinak kniha super, audio podání také

30.01.2023 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Čekala jsem od knihy víc. Žádná závratně promyšlená zápletka.. občas přitažené za vlasy.. dočetla jsem jen proto, že jsem byla zvědavá, jak kniha dopadne.. a byla jsem zklamaná

02.01.2019 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

(SPOILER) Zajímavý námět, ale trošku moc překombinované, nereálné a občas těžko uvěřitelné chování postav. Za mě takový lepší průměr. Simon mi tak trošku připomínal obdobu Christiana Graye :-)) Tak strašně bohatý, že si mohl dovolit najmout několik profesionálů na hledání ženy, kterou vlastně ani neznal :-)) Tak strašně si držel odstup a najednou byl jen taková postavička, co se nebojí ani porvat... to mi přišlo docela úsměvné :-))

19.03.2022 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Lepší průměr. Kniha se čte dobře, ale rozuzlení zápletky mě zklamalo.

07.08.2017 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Za mě takový lepší průměr. Trošku mi to připomínalo Stranger things :-) není to úplně můj šálek kávy, ale kniha byla napsaná dobře a čtivě, takže i přesto mi docela sedla :-)

27.03.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nerozumím všem těm vysokým hodnocením.. Oproti dvěma předchozím dílům mě tato zápletka bavila asi nejvíc, ale stejně to byl takový průměr nebo spíš podprůměr

26.10.2022 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nemůžu si pomoct, ale za mě to bylo slabé.. čekala jsem od knih od Bryndzy mnohem víc.. větší napětí, složitost zápletky, logiku a propracovanost..

06.10.2022 2 z 5

Maminko, prosím tě, nepij! Maminko, prosím tě, nepij! Kateřina Havlová

Pro mně velmi silný příběh. Autorka věděla velmi dobře o čem píše, ty popsané pocity v různých pasážích byly skutečné. Líbilo se mi i několik zamyšlení nad životem, které v knize byly. Kniha mě velice chytla za srdce a zcela reálně jsem si dovedla představit pocity hlavní hrdinky. Na konci jsem si poplakala a ještě dlouho ve mě příběh zanechá stopu. Člověk se při čtení podobných osudů pozastaví, zapomene na malichernosti a uvědomí si, jak moc šťastný je, že je teď a tady se svou rodinou, kdy je vše právě tak jak má být. Políbila jsem dceru na tvář a mamince napsala, že ji mám moc ráda.

08.01.2022 5 z 5