michaela.97 michaela.97 komentáře u knih

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Anie, jakou ji známe ♡.

17.12.2018 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Od některých povídek jsem se nemohla odtrhnout. Včera mi zbývala dočíst polovina knížky a přečetla jsem 200 stran bez mrknutí oka! To už se mi celkem dlouho nestalo. Pro milovníky Kinga je to nutnost. Povídky nutí zamyslet se a hlavně se po nich budete bát. Pokud se rádi bojíte, nečejte na nic a do knihy se pusťte :)

10.12.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Příjemné letní čtení :)
Kapitolky krátké, přebal knihy pevný (vhodné pro cestování, kdy si chcete ve vlaku prostě jen odpočinout) a ilustrace nádherné ♡

26.03.2018 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

*audioknížka* Tuhle jsem si asi před cca dvěma roky odložila na dobu, kdy nebudu mít co číst, ale pak mi došlo, že to se nikdy nemá šanci stát, tak jsem po ní sáhla hned z kraje roku, protože je krátká. Líbilo se mi, jakým jazykem je napsaná. Audioknížka je navíc pěkně načtená a myslím, že zvlášť mladším čtenářům může touhle formou odsýpat rychleji (pokud ji mají jako povinou četbu ve škole).

Na mně osobně příběh moc nezapůsobil. Ne, že by mě to nebavilo, ale častokrát jsem byla myšlenkami jinde, a pak jsem se ztrácela. Buď jsem do tohohle příběhu ještě nedozrála nebo to zkrátka není nic pro mě. Ale těšila jsem se moc. Z recenzí jsem čekala příběh, ze kterého se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Tak třeba příště ... možná dám tulákovi za pár let druhou šanci.

20.01.2024 3 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

* audioknížka * Na knížku mě nalákaly hlavně recenze. Samá chvála, samé nadšení. A ano. Na jednu stranu to bylo příjemné pohlazení po duši, během kterého se můžete zastavit, nadechnout a vnímat maličkosti běžného dne. Vůni vzduchu, barvu nebe. Ideálně při čtení na venkově nebo někde v parku / v lese. Ale zcela upřímně jsem čekala víc a vím, že kdybych knížku četla v papírové podobě, nudila bych se a četla bych ji dlouho. Hlavní hrdinky však měly něco do sebe, obě byly dobře vykreslené a obě mají čtenáři co předat. Nelituju, že jsem se do poslechu pustila, ale bohužel to pro mě nebude nejlepší knížka roku.

22.10.2023 3 z 5

* audioknížka *

Poslech to byl příjemný a text zajímavý, místy opravdu k zamyšlení a dost jsem si během toho uvědomila, jak všechno souvisí se vším.
Zároveň jsem poslouchala asi v blbé době - nebo mě až tolik nenadchla, protože jsem ji už vážně chtěla doposlechnout. Velmi často jsem ztrácela pozornost. Doporučila bych ji číst spíš v tištěné podobě. Text bych - osobně - nejspíš díky tomu dostávala víc pod kůži.

09.08.2023 3 z 5

Dívka ze země Venku 4 Dívka ze země Venku 4 Nagabe

Čtvrtý díl byl fajn. Hezké ilustrace - opět. Chvilkama to bylo takové ... dojemnější, ale trochu jsem se ztratila v tom, co se tam tedy přesně děje. Možná to tak má být? Nevím. Jsem zvědavá na další díly.

15.04.2023 3 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Asi jako všechny povídkové knížky od různých autorů, i tahle měla silnější a slabší příběhy. Obecně ale musím hodně vychválit obálku (včetně ořízky a ilustrací uvnitř), která je fakt krásná!

Zároveň jsem ráda, že u nás takové knížky vycházejí. Knížky, ve kterých se mohou předvést začínající autoři, ale i ti, jejichž jména jsou nám už dobře známá. A myslím, že si všichni autoři s tématem LGBTQ+ poradili na výbornou.

A povídky, které se mi nejvíc líbily?
Určitě: "Jak jsem šla na záchod" a "Šťastně nezamilovanej".

Určitě si ráda přečtu i další povídkové knížky, které už v téhle "sérii" vyšly.

08.04.2023 3 z 5

Dívka ze země Venku 3 Dívka ze země Venku 3 Nagabe

Za mě lepší jak druhý díl :) Proto 4 hvězdy. Tuhle sérii hodnotím vlastně dost jinak než bych hodnotila "běžnou"knížku, ale vlastně ji i vnímám jinak než běžné čtení. Manga je pro mě vážně něco ještě dost neobjeveného, tak nemám moc s čím porovnat. Děj se po druhém díle začíná trochu posouvat a odhaluje nám další otázky, na které bych chtěla znát odpovědi. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :)

08.04.2023 4 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

*Audiokniha*

Úvod knihy podle mě nenechá žádného čtenáře chladného a při poslechu jsem navíc cítila sílu textu i napětí skrz báječně mluvené slovo.

Knížka je vyprávěná lehce netradičně, což mě ale bavilo a z části i udržovalo mou pozornost. Líbilo se mi to téma. Opravdu hodně. Přijde mi, že všude čteme o tom, jak je mateřství přirozené a krásné, ale tady čteme příběh z trochu jiného úhlu pohledu. Já tenhle nápad cením a myslím si, že by mělo vznikat víc knih, které tahle témata rozebírají.

Velkým tématem v knize je mimo jiné vztah matky s dcerou. Opět lehce netradičně pojatý, ale věřím, že takových je na světě spousta a je třeba o nich mluvit.

Zhruba od poloviny to byla vážně jízda. Trochu jsem se bála, jestli mě hlavní postava a její problémy nezačnou nudit, ale autorka ji napsala skvěle. Uměla jsem si ji dobře představit a nebylo na ní nic, co bych jí nevěřila.

Super jsou za mě i krátké kapitoly. Ideální čtení třeba do metra.

A konec?! Ano, byla jsem přesvědčená, že vím jak to dopadne - což se mi i potvrdilo, ale nečekala jsem, jakým způsobem to “odhalíme”. Musím říct, že jsem si poslech maximálně užila a i když je to pár dní, stejně si čas od času na děj vzpomenu a přemýšlím, co mě vlastně na té knize dostalo nejvíc. Těch silnějších a “aha” momentů tam bylo několik. Ale který mě dostal nejvíc? To opravdu nevím. Všechny byly super!

16.12.2022 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Knihu jsem poslouchala jako audio a zhltla jsem ji jedním dechem. Asi jako některé čtenáře, tak i mě trochu zaskočil začátek knihy, ve kterém autorka popisuje své první zkušenosti se sexualitou. Vím, že malé děti zkoumají svá těla a poznávají se, ale v tomhle případě jsem i přesto byla trochu zaskočená a bála jsem se, co od zbytku knížky dostanu. Nakonec jsem se ale do poslechu tak zabrala ….

Jsem ráda, že někdo otevřel tohle téma. A že autorka sebrala odvahu a vrátila se skrz psaní zpátky do minulosti. Přijde mi dobře, že autorka ukázala přesně to, co mi na tomhle celém přijde nejhorší. Že i když má někdo poměr s nezletilou osobou (v tomhle konkrétním případě teprve s dítětem), tak se to tomu dítěti nejeví jako hrozba. Zvlášť, pokud je vyspělejší (asi jako autorka). Ale následně, v pozdějším věku, ji taková zkušenost velmi ovlivňuje. Negativně. Ať už ve vztazích partnerských, tak třeba i ve vztahu k sobě samé.

Velmi mě navíc fascinuje ten fakt, že muž (spisovatel G.M.) dělal malým dětem takové věci, psal o nich knihy a ještě za to, co napsal, byl společností chválen a obdivován. I když každému bylo jasné, že jde o skutečnost, že jeho knihy nejsou fikcí. Lidi ho zbožňovali.

A co autorčina matka? Na tu jsem byla celkem naštvaná, i když se na její postoje a rozhodnutí snažím nedívat jen černobíle.

Knížku můžu rozhodně doporučit, ale není to příjemné čtení/poslech. Minimálně ale čtenáře přivede k zamyšlení nad tématem, před kterým dost možná ne–chtěně zavíráme (jako společnost) oči.

07.12.2022 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Tohle byla moje první manga. Se čtením jsem problém neměla, rychle jsem se zorientovala. Někdy ale byly zmatečné bubliny s textem.

Hned na začátku knihy jsem se trochu ztratila. Nepochopila jsem ho. Ale když jsem se k němu po dočtení příběhu vrátila, byla jsem v obraze.

Obsah: Jde o lehce tajuplný, ale velmi melancholický a citlivý příběh, který po jeho dočtení zanechá řadu otázek a otevřených témat. I proto se těším na pokračování a jsem zvědavá.

Ilustrace: Jsou krásné, neobvyklé. Občas ale nejsou (v mých očích) 100 % čitelné, což je škoda, ale čtenář si alespoň potrénuje představivost.

Knížku jsem proletěla rychle. Jde o takovou milou záležitost na večer. Na hodinku, na dvě. Záleží, jak moc si její obsah vychutnáte. Rozhodně jsem ale při čtení narazila na pár hezkých myšlenek, ke kterým se dost možná ještě vrátím.

11.11.2022 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Pro milovníky upírů a vlkodlaků je tahle útlá komiksová knížečka nutnost!
Hezká ilustrace, výstižné situace a někdy (sem tam to bylo takové - neurazí, nenadchne) jsem se i nahlas zasmála! Tohle bude jedna z těch knížek, kterou budu vytahovat z knihovny, až mi bude ouvej.

Jednu hvězdičku ubírám, protože mi chyběl příběh. Čekala jsem, že na sebe budou jednotlivé části navazovat, ale nevadí. Stejně super počin!

04.10.2021 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Velmi nápomocná knížka. Pan Vojtko je profík, na kterého nedám dopustit. Jeho smysl pro humor a vystupování je mi hodně blízké, nemluvě o jeho talentu, se kterým předává informace/fakta. Člověk se dozví spoustu nových věcí, které se v každodenním životě hodí a u čtení se ještě navíc nenudí! S myšlenkami autora souzním, takže jsem si při čtení knihy připadala jako na posezení s kamarádem, který mi má co předat. Doporučuju tuhle knížku všema deseti a tak trochu ji považuji za nutnost v dnešním zmateném a bláznivém světě.

08.10.2020 5 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Odpočinkový čtení, při kterém se čtenář dozví něco málo z historie a zároveň se nejedná o čistě historický příběh, jelikož je prolnutý s fikcí, což se mi líbí. Knihu jsem sehnala v létě čistě náhodou ve velké slevě (za 29,-), takže jsem ji vzala spíš tak na zkoušku a kvůli době, ve které se její děj odehrává. Mile mě překvapila :)

08.01.2020 3 z 5

14 000 důvodů ke štěstí 14 000 důvodů ke štěstí Barbara Ann Kipfer

Mám ji v angličtině - už několik let - a občas ji otevřu, abych si zlepšila náladu nebo si připomněla všední maličkosti, který jsou v životě důležitý a hezký. Nikdy nezklame a všem ji můžu s klidným svědomím doporučit! ♡

08.11.2019 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Stejně jako u "Konec prokrastinace" miluju to zpracování. Jsem vizuální typ a tyhle knížky mě vážně baví. Jako člověk, co se do budoucna živit uměním chce a umění studoval jsem nadšená. Samozřejmě vám obsah nepředá moudro světa, ale nenásilnou a mnohdy humornou formou dokáže zprostředkovat a předat myšlenky, které dají víc než 200 stran A4 odborného textu. Autor dal dohromady několik obyčejných rad ze života, která by (alespoň nám začínajícím) umělcům mohla podat pomocnou ruku :) A já jsem pro. Rozhodně se k jejímu obsahu budu vracet. Ráda.

21.07.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knížku jsem přečetla během 20 minut :D Samozřejmě to není žádná obohacující literatura, ale s tímhle si ji taky každý musí pořizovat. Pro někoho škoda papíru, ale věřím, že někomu pomůže alespoň se povznést nad některé běžné situace v životě, které prožíváme všichni, ale taky si všichni myslíme, že jsme na to sami. A myslím, že hlavně proto byla knížka vytvořena. Pro lidi, kteří berou život až moc vážně. Bojí se, že se jim dějí situace, které nikdo další neprožívá a možná si kvůli tomu připadají hloupě. Tady jde vidět, že hloupost je mnohdy na té druhé straně :D Za původní cenu bych ji nekoupila, ale z druhé ruky mne potěšila. Kupovala jsem ji jako dárek pro kamarádku, s kterou si často konverzace od Josefiny a Ester posíláme a dost často se v nich i samy nacházíme. Takže za mě jedna rada. Neberte knihu tak moc vážně. Není to o tom :)

15.07.2019 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Minulý rok jsem knížku rozečetla, ale za boha ji nemohla dočíst. Začátek mě bavil. Původem indická autorka vypráví o tom, jak se s rodiči přestěhovala do Hongkongu a vybočovala z davu, protože měla jiné životní cíle než bylo pro ženu a ještě v její v rodině zvykem. Tuhle část knihy bych doporučila si přečíst. Je to taková motivace, z které si můžeme hlavně my ženy ledaco odnést. Ale pak se autorka zamotala do kruhu. Povídala o zážitku blízkém smrti, kterým si prošla, což je téma rozhodně zajímavé a pokud máte rádi duchovno, bude vás i tahle část hodně bavit. Mě zaujala, ale pak už to bylo jedno a to stejné neustále dokola a mě přišlo unavující pokračovat ve čtení. Četla jsem jen proto, abych knížku mohla zavřít a odložit. Možná by stálo za to knihu jen tak prolistovat, vytahnout si z ní to důležité a pak ji nechat být.

Za mě už znova ne - e.

30.03.2019 2 z 5

Čáry paní Láryfáry Čáry paní Láryfáry Betty MacDonald

Knížka je pro mě srdeční záležitostí, protože ji mám od velmi blízké osoby, které mi ji půjčila spolu s dalšími takovými skvosty a už jsem jí je nikdy neměla možnost vrátit ... ale upřímně (když opomenu tenhle fakt) jsem čekala trochu víc - možná jsem při čtení nebyla správně naladěná, kdo ví? Určitě si ji plánuju v budoucnu přečíst znovu a rozhodně se chystám i na další díly!

Ale umím si představit, jak ji budu číst svým budoucím dětem. Je to jedna z knížek, která se dotkne jak malých, tak velkých čtenářů a každý si v ní najde to svoje :)

10.12.2018 3 z 5