micha-ella micha-ella komentáře u knih

Se silou lvice Se silou lvice Esma Abdelhamid

Jako když Baťa sekal cvičky - tentokrát o blbce.

13.08.2017 1 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Podezírám autorku, že opisovala odstavce z podobných románů a pak z toho pracně složila svůj. (Vymyšlené cvičky. Kdo mě zná, ví co tím říkám.)

10.08.2017 1 z 5

Moje cesta k pravdě Moje cesta k pravdě Miloslav Král

Velmi zajímavá knížka filosofických úvah. Autor byl později považován za duševně nemocného, ale on sám byl přesvědčen, že jeho zážitky jsou pravdivé.

10.08.2017 5 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem kdy četla! Skvělé! Doporučuji.

10.08.2017 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Výborný námět. Nepříjemné dialogy.

10.08.2017 4 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Stejný názor jako asam. Jako by to nebyla Hůlová.

08.08.2017 2 z 5

Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Petr Hájek

Naprosto souhlasím s názorem Belatris. Knihu mám rozečtenou a uvažuji, že jí odhodím, což je podle Beatris třetí možnost. Autor pan Hájek je chytrý jako rádio, jinými slovy - on jediný ví a zná, všichni ostatní jsou blbí. Jeho teorie o světových spiklencích jsou pro nás ,,povrchní pozorovatele" vlastně házení perel sviním. Pro něho je všechno pochopitelné, my nerozumíme ničemu. Je zajímavé, že do jednoho bývalého prezidenta se jen zle strefuje a o druhém bývalém prezidentovi, kterému kdysi leštil kliky, neutrousí ani slovíčko hany. No, už jsem za polovinou, ještě chvíli vydržím, třeba jeho konspiracím křivdím.

08.08.2017 2 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Někdo tady píše, že příběh nutí číst a číst, dokud knihu celou nepřečtete. Nemohla jsem dočíst, právě kvůli krutosti.

07.08.2017 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Nemohla jsem se začíst. Moc postav, dvě dějové linie, nezaujalo mě to.

02.08.2017 2 z 5

Bez dětí neodejdu Bez dětí neodejdu Berit Kessler

Tyto příběhy jsou jak přes kopírák. Každá slečna, která si chce vzít někoho z Afriky nebo Arábie nebo... by si pár těchto knih měla přečíst a včas se vzpamatovat.

02.08.2017 3 z 5

Bezpečný dům Bezpečný dům Nicci French

Nic moc.

30.07.2017 2 z 5

Žádný důvod k obavám Žádný důvod k obavám Julian Barnes

Moje téma!

30.07.2017 5 z 5

Komplikace: Chirurgovy poznámky Komplikace: Chirurgovy poznámky Atul Gawande

To by si měl přečíst každý, kdo chce podat žalobu na doktory!

30.07.2017 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Příběh je hluboký a opravdu nemá dno. Próza v poezii, filosofování o životě a smrti. Mně ten styl seděl.

30.07.2017 4 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Přitažené za vlasy.

29.07.2017 3 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Příběh o dítěti, kterému náboženství vymylo mozek. Irský venkov, rašeliniště, nevlídné počasí, nevlídní lidé, pochmurné náboženské názory. Četlo se to zpočátku dobře, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale jak se děj vlekl, začala jsem přeskakovat náboženské výlevy a úplně mě znechutilo vysvětlení, jak dívku krmila její matka. Konec všechno napravil.

29.07.2017

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Protože knížku na obálce doporučuje Jodi Picoultová, sáhla jsem po ní bez prolistování. Líbila se mi. Příběh všech postav je dobře napsaný a jde o téma, které mě zajímá - ráda bych věřila, že se životy opakují. Jen konec knížky mi připadal jako nastavovaná kaše, možná by bylo lepší nechat ho otevřený ať si čtenář jednotlivé osudy domyslí sám.

26.07.2017 4 z 5

Záhady početí Záhady početí Max Hoffmeister

Bláboly!

22.07.2017 odpad!

Opětovná setkání Opětovná setkání Raymond A. Moody

Moody přitvrzuje!

22.07.2017

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

První část knihy je hodně zdlouhavá. Na pochopení povahových vlastností těch dvou žen by stačilo mnohem méně kapitol. Zbytečně moc řečí, psychologických úvah, opakování dojmů... Ve druhé části je to konečně trošku napínavé, ale nakonec, když si má čtenář vybrat ze dvou variant vyústění příběhu, jsou obě varianty nepravděpodobné.

22.07.2017 3 z 5