micha-ella micha-ella komentáře u knih

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

To je zajímavé!
Co je zajímavé? Zajímalo by mě, co ve svém životě dokázali ti odsuzující čtenáři. Jistě je jeden každý z nich úspěšnější, aktivnější, chytřejší a pracovitější a jistě se také každý z nich setkal s mnoha státníky světa! Určitě!

24.07.2022

Pseudonym Pseudonym Alexandra Andrews

Došla jsem k deváté kapitole a řekla si dost! Nutit se do čtení něčeho, co mě nebaví, to už dávno nedělám. Divný začátek s rozbíhavým dějem, divný styl, NE.

12.07.2022

Hledejte ji Hledejte ji Rick Mofina

Já už jsem asi zmlsaná těmi podobnými příběhy, tady mi vadila vleklost děje - dopodrobna popisované vyšetřování, každá věta, každé hnutí, každá myšlenka... Nakonec jsem začala přeskakovat odstavce i stránky, o nic jsem nepřišla, zvraty pochopila, ale docela mě to nudilo. Přitom napsat takovou knížku muselo dát autorovi hodně práce, škoda.

24.05.2022 3 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Přečteno rychle, je to malá knížečka, spíš sešit. Čekala jsem deník pacientky, dočkala jsem se jen popisů spolupacientek stylem, který mi absolutně nevyhovoval. Pouze jedna kapitola s názvem Já byla o autorce, plus pár zmínek o vztazích k ostatním. Vadily mi příměry i vulgarity, jednoduché náhledy na léčbu, zkrátka mě to zklamalo.

01.05.2022 1 z 5

Někdo poslouchá Někdo poslouchá Seraphina Nova Glass

Možná bych měla přestat číst thrillery. Zdlouhavé popisy, komplikované přehazování viny z jednoho na druhého, dramatické krvavé konce - všechno už bylo napsáno. A já to spíš jen přežvykuju, místo abych si četbu užívala. Ani ta závěrečná vysvětlení už mě nebaví, zvlášť od pachatele, který má se střepem vraženým do krku a s nožem v boku stále chuť všechno objasnit. Možná bych něco pochválila, kdybych tuto knížku četla jako svůj první thriller, ale při počtu podobných ne. Tři hvězdičky za autorčin čas.

16.04.2022 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Takový prvoplánový průměr, místy do růžova, s béčkovým koncem. Od poloviny knížky už víte, co se dělo, co se děje a proč se to děje a jak to asi skončí. To, čemu někdo říká zápletky, je jen zbytečné zdržování. V některých místech už jsem to chtěla vzdát - ohromné množství novinářů a reportérů v prosinci u domu celé noci? Pár by jich přijelo ráno a odjelo večer, kdo by tam kvůli takovému případu mrznul celou noc? Podobných nepravděpodobností je tam víc a mně tedy ta nepořádná zahradnice vůbec nebyla sympatická, spíš mi šla na nervy.

14.02.2022 3 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Román plný emocí. Silný a smutný. Zasloužil by plný počet hvězdiček, ale mně vadilo výrazivo těch postav, v podstatě i těch spořádaných. Málokdy mě láká číst o sortě lidí s asociálním životem a s takovým slovníkem, protože takovým se vyhýbám i ve skutečnosti. Bohužel, takoví opravdu existují. A vždycky to odnáší děti. Tady je krása a ošklivost hodně pomíchaná.

10.01.2022 4 z 5

Ukradené světlo Ukradené světlo Emanuele Altissimo

Psychická porucha je vždycky smutná a v tomto příběhu ještě umocněná prostředím a vztahy. Jen jsem nepochopila, proč se nepokusili o léčbu. Trochu napínavé, hodně depresivní.

16.12.2021 3 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Začátek bezva, pak se to zvrtlo do nudy. Zdlouhavé popisy místností do všech detailů, psycholožka se chová opravdu zvláštně, moc se mi děj nelíbil. Nevím, jestli jsem to přehlídla, ale jako první úkon snad musí mrtvolu někdo identifikovat, ne? Tady policie ihned věděla najisto, kdo to je a až daleko v průběhu vyšetřování si to manželka musela sama vynutit. No, celkově divné.

10.12.2021 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Nepravděpodobný příběh. A jeho vysvětlení ještě nepravděpodobnější.

19.10.2021 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Další SF, které není situováno do budoucnosti, úplně jsem se do té knížky přilepila. Výborný námět - ovšem pro mě příliš velká záplava zbytečných holčičích plků, tlachání o bezvýznamných příhodách, náznaky a narážky, které mohly být vynechány a nijak by to děj nepoškodilo. Smutné, beznadějné osudy, řeknete si - proč neutečou, proč se nepokusí vymanit z té mašinérie, proč se nechtějí zachránit vlastním přičiněním, někde se ve světě ztratit a skrýt... To vysvětlené není.

09.10.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tahle knížka ani zdaleka nedosahuje kvalit Příběhu služebnice nebo Pána much! Rozumím, proč zde v komentářích někdo zmiňuje, že je to spíš pro mládež. Protože žádný dospělý nemůže uvěřit, že z uříznutého prstu nebo ucha ještě po několika dnech kape čerstvá krev, že několik dívek dokáže z kmene stromu vyrobit funkční sud na vodu, že jíst jen kořínky a žaludy by puberťáci hravě zvládli... Takových nesmyslů je tam mnohem víc a všechno je to tak prvoplánové a černobílé, až skoro legrační, nebýt té spousty krve a krutostí. Symbol červeného kvítku vyskakuje podle přání na správných místech, co je potřeba vidět a slyšet, to se vidí i slyší a konec je jak vystřižený z červené knihovny.
Vždycky se po přečtení knížky zamýšlím nad tím, jak složitá a náročná je práce spisovatele, kolik to stojí přemýšlení a času a jak neuctivé je od čtenáře, to všechno negativně zkritizovat. Snažila jsem se o nadhled. Takže dvě hvězdičky za první část knížky a třetí za autorčinu bezbřehou fantasii.

19.09.2021 3 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Moje první setkání s autorem, bohužel v době, kdy už české detektivky čtu jen náhodou. Hlavní postava se mi zdála trochu přitroublá, ač to asi nebylo autorovým záměrem. A bez poučných odboček by se mi ten příběh líbil víc.

09.08.2021 3 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

To byl správnej blázinec! Zajímalo by mě, kdo z čtenářů nemusel listovat zpátky a ujišťovat se, ve kterém ději se zrovna nachází! Já tedy byla občas zmatená a nepochopila jsem změny, když jedna časová linie dohnala druhou. Vymyšlené to bylo dobře, asi je to jen moje hloupost. Ostatní autorovy knížky se mi líbily víc, proto pouze tři hvězdičky.

06.08.2021 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Chvílemi bych dala čtyři hvězdy, bavilo mě to, ale mezi těmi chvílemi byl děj příliš roztahaný a zdlouhavý. Konec samozřejmě zase přesně dle thrillerové šablony, absurdní, jak ve špatném divadle. Škoda, napsat takovou knížku, to je fůra práce a času - autorka si mohla třetinu obého ušetřit a knížce by to pomohlo.

18.05.2021 3 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Přečteno během jednoho dne. V komentářích se zmiňuje autorův sarkasmus, ironie, černý humor... Já říkám - naprostá upřímnost! A smekám!

01.04.2021 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Tak já jsem úplně vedle! Místo kapitol odstavce - každý bez mezer o někom jiném - přišlo mi to naprosto zmatené. (Že by to byla chyba e knihy?) Obvykle mi vadí, když je v příběhu moc lidí - tady je v té hrozné nepřehlednosti textu hned v počátku taková skrumáž postav, že neodolám, a jména sem vypíšu: Sam, Annie, Fredrik, Patrik, Erika, Lena, Erling, Mats, Vivianne, Gunnar, Anna, Dan, Belinda, Malin, Lisen, Adrian, Emma, Maja, Kristýna, Signe, Bertil, Paula, Martin, Gosta, Pia, Noel, Anton, Annika, Viveka, Emelie, Karl... (To je ale jen první kapitola! Byla to vůbec kapitola? V e-knize to nepoznám.) Kvůli Annie, Anně a Anice jsem se několikrát vrátila, abych se ujistila, o kterou jde. Postupně jsem se v ději začala chytat - ale když došlo na duchařinu, tak jsem knížku definitivně zavřela. Jak čtu ve zdejších komentářích, asi jsem se připravila o silný zážitek. A taky jsem od ostatních čtenářů pochopila, že se jedná o knižní sérii a všichni tu hromadu postav už dávno znají a milují, jen já jsem mimo. Moje chyba.

09.03.2021 2 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Jenom jsem začala a odložila. Moc romantický, roztáhlý a po přeskákání ke konci nepravděpodobný.

27.02.2021 2 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tuto knihu jsem kdysi odložila, protože mi nevyhovoval popisný styl a dialogy postav jak z amatérského divadla. Vrátila jsem se k ní čistě náhodou a přes své výtky jí teď přečetla celou. Styl je opravdu hodně prostý a děj zdlouhavý, jsou tam i nepřesnosti ( například - 5-6leté dítě sahá matce sotva ke kolenům?), ale příběh mě zaujal, je napínavý a nakonec se vysvětlila i spletitost tří časových rovin.

12.02.2021 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Načato a odloženo. Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
Lidi, co to s vámi je, že se vám tohle líbí??

30.01.2021 1 z 5