mi-nul-o mi-nul-o komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Týý jo! Myslím, že to je nejlépe napsaná kniha, kterou jsem za poslední rok četla. (Neříkám nejlepší či nejnapínavější - nepleťte si to!)

27.11.2013 5 z 5

Naia se smí narodit Naia se smí narodit Mitchell Zuckoff

Po přečtení knihy (mimochodem velmi dobře napsané) jde dojít k jedinému závěru - že obě možnosti jsou správné. Ať už si postižené dítě necháte nebo půjdete na potrat, hlavní je cítit, že jste se rozhodli správně, neohlížet se zpátky a vzít si z toho to nejlepší.

22.11.2013 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Knížka napínavá a dobře napsaná jako vždy, ale nezlobte se na mě - ten konec to zkazil, byl trapně překombinovaný a ve mně zůstalo jen zklamání.

09.11.2013 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Četla jsem to znovu po těch tuším čtyřech letech, abych zjistila, jestli jsem se tehdy nechala strhnout davovým šílenstvím nebo na tuto sérii budu i s odstupem pohlížet stejně.
A překvapivě jsem jí opět propadla - ač už na to nemám věk a sci-fi nemám ráda.
První a poslední díl jsou nejlepší. Tento jsem přečetla asi za tři hodiny a nemohla se odtrhnout. A to jsem přitom věděla, co bude, jak to dopadne.
Myslím, že víc psát není třeba. :-)

23.09.2013 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Na mě zbytečně rozvleklé a rádoby komplikované.

19.08.2013 3 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Celou dobu, co to čtu, je mi tak nějak do breku (také mám dceru - matky chápou) a říkám si - Ale ona měla pravdu! Kdyby ji tam nechala, nezasahovala do života, bylo by jí lépe. Kdyby jí neukázala světlo, nevěděla by, v jaké tmě žije. Trpí z velké části díky ní..!
Je mi z toho zle.

"To není fér! Není to správný. TY bys tu být neměla. Tohle všechno by mi měla říkat máma. Ne nějaká učitelka. Kde jsou všichni ti lidi, kteří mě MAJÍ mít rádi?" !!

12.08.2013 5 z 5

Mezi tím Mezi tím Aleš Prager

Začátek mě vcelku upoutal, autor má zajímavé myšlenky a hlavně správně chlapsky-polohrubě vyjádřené. Ale už v první třetině jsem se začala nudit a popisování podnikatelského záměru (jak předělají kterou místnost, kam dají vanu..) mě naprosto uspalo. Přiznám se, že zbytek jsem dočetla jen tak letmo a nelituji - nedělo se tam nic nového, nebýt (překombinované) smrti Anny, nic by mě tam nepřekvapilo, natož zaujalo.
Tuto knížku mohu doporučit asi jen těm pár jedincům, kteří se chystají otevřít kavárnu či jiný podnik a hledají inspiraci a částečný návod, jak na to.

11.08.2013 2 z 5

Dospělý, který si po přečtení nechce vzít tu malou domů a zahrnout ji láskou, snad nemá srdce. Víc asi nemám, co k tomu říct. Někdy nechápu svět a hlavně nechápu, jak to můžeme přežít. Že nám to neutrhne srdce.

27.07.2013 5 z 5

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Alena Jakoubková

Čte se poměrně dobře, ale rušila mě spousta nepřesností - např. otěhotněla v 17ti, ve 3 letech věku dítěte potká na koupališti muže, rodiče jí ho zakazují s tím, že je jí teprve 19. Chápu, že autorce změna věku pomohla, aby jí to dějově sedělo, ale mně to vadilo a rozptylovalo.

21.07.2013 3 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Místní hodnocení a vlastně i pořadí v žebříčku mě pobavilo. Nu.. Kdo tak necítí, nechápe. Inteligence je vrozená, co si budeme povídat. Stejně tak jako samota, jak se píše v jedné (ne)moudré knize.

07.06.2013 5 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Ann Packer

Přemýšlivá kniha, silná.

05.05.2013 5 z 5

Cizí žena Cizí žena Danielle Steel

Jedna z jejích nejlepších knih - náhled do povah lidí, do jejich duší a především ukázka toho, jak by se lidé měli chovat, jak by měli žít. Lepší svět, čistota duší. :-)
Velice dojemná kniha. A moudrá.

18.04.2013 5 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Napínavé od začátku do konce, děj ubíhá rychleji než stránky. Propracované, má to hloubku.

17.04.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Je to.. abych tak řekla.. příliš vanilkové. A tím zcela nedůvěryhodné. Z dominantního Christiana se náhle stává ubohý, ubohý patolízalský Stín.

str. 333: Zoufalstvím jsem protočila oči.
str. 394: Submisivní Stín - bože, to je sračka!
str. 457: V první díle jsem nechápala, proč to o Anastazii píši, ale.. ona je vážně blbá.

Můj závěr? PADESÁT ODSTÍNU TRAPNOSTI

06.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jsem zhruba na 200 stránce, ale už teď vím, že to dočtu a že jsem tomu propadla. :-) Sice to není kniha, která by mě vzala za duši, ale je to velmi dobře napsané a - prostě proč ne. Jen nechápu ten povyk kolem, dle mého je to velmi dobře napsaný erotický román pro mladší ženy. Nic víc, nic míň. ... Ale tak, pokud to čtou pánové, dá se pochopit, že kroutí nevěřícně očima a nudí je to.
Jediné, co mi vadí, že přehnaná neohrabanost hlavní hrdinky a také časté "dýchej, Ano, dýchej". Podobá se to v mnohém Stmívání, souhlasím, ale nejsem si jistá, jak moc by mě to bilo do očí, kdybych si to nepřečetla tady.

Další dojmy přidám po dočtení, ale upřímně musím říct, že mi svým způsobem i vadí psát komentář - tato knih už jich má ažaž. Zbytečné šílenství.

Závěr: Žhavé. Sexy. Aneb v duchu knížky - byla jsem vlhká od začátku do konce.
NIcméně číst do podruhé? Není proč.

02.04.2013 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Nad touto knížku jsem si kdysi hodně pobrečela a myslím, že mi doteď zůstala vězet v hlavě - ta oddanost, nespravedlnost, to utrpení věrného milujícího pejska! Člověk si může vybrečet oči, ale v srdci zůstane jizva.
Pokud se nepletu a je to opravdu určeno pro mládež nebo spíše děti na zš, pak rozhodně nedoporučuji číst! Je to krutá knížka a.. no prostě je mi z toho zle ještě teď.

25.03.2013 5 z 5

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

Tyhle babičkovské braky jsem četla spíše na zš, ale tahle mě z neznámých důvodů zaujala, dobře se mi četla, bavila mě a pamatuji si ji i po několika letech. Takže kdo má rád tento žánr - určitě doporučuji.

20.03.2013

Řekla jsem NE tyranovi Řekla jsem NE tyranovi Eva Hurychová

Nezpochybňuji příběh, autorka si určitě užila své, ale napadá mě, že od ní to nebyla odvaha, že to napsala, ale spíš jako kdyby to brala jako.. normální asi není správný výraz, spíše běžnou věc, že tohle se stává.
Podle mě to není dobře napsané, jde jen o kusé vypočítávání všeho špatného ze strany manžela. Špatně se mi to četlo a dočetla jsem to vlastně jenom proto, abych věděla, kdy a za jakých okolností se z toho autorka dostane. Ne ze zvědavosti, spíše jenom pro pořádek, abych měla jasno.
Samozřejmě chápu, že v tomto případně jde hlavně o příběh, ne o to, jak dobře či špatně je napsaný.

Co se mi ale nelíbilo po celé čtení, je to, že z vyprávění autorky mám pocit, že ona je.. téměř svatá, zatímco na jejím manželovi není ani půl procenta dobra. Kuse vypočítává všechny křivdy, ústrky, týrání, nadávky atd., které od něj trpěla - ale dobrého nic. To s ním byla jen tak, že se zamilovala do jeho očí nebo proč vlastně? Vadí mi ta neobjektivita. Neustále jenom opakuje, že peníze byly z prodeje jejího domu, další z prodeje jejího auta..
Raduje se, že děti četly smsky, o kterých jim potom lhal, že tedy samy vidí, kdo je ten špatný. Ale proboha - neměla by se spíš trápit a zoufat si nad tím, že děti v tomhle žily?? Autorka mi připadá jako tupá ovce, nechá se týrat a běduje nad tím, jak je jí ubližováno, ale neuvědomuje si, že největší dopad to bude mít na její děti, které si následky ponesou celý život.
Asi jsem zlá, vím a dobře chápu, že především o tom je domácí násilí - že jeho oběť neuteče, žije v tom a nedokáže se bránit. Ale současně si myslím, že matka by se měla chovat jinak a především si uvědomovat, že tohle je zlé, myslet na děti a ne na sebe.

Abych to shrnula - mně se knížka nelíbila, ani pro způsob psaní, ani pro obsah. Nicméně pokud někdo žije v podobné situaci, určitě ho povzbudí, že v tom není sám, že se z toho lze dostat.

20.03.2013 2 z 5

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Taková Lanczová pro dospělé a navíc stokrát lepší. :-)
Pokud jste duší puberťačky-romantičky, připravte se na to, že se zamilujete - a pak vás to rozseká, vybrečíte si oči.

19.03.2013 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Žádné složité čtení, ale jak píší ostatní - chytilo mě to a četlo se to krásně. :-)

19.03.2013 5 z 5