Metroušek Metroušek komentáře u knih

Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Joe Fisher

Na základě vizualizační metody, popsané v této knize, se můj syn věrohodně dostal do Akáši, Knihovny lidstva, a to na první pokus. Setkal se s knihovníkem Božím, a prohlédl si několik svých minulých životů. Lepší reklamu této knize mohu těžko udělat. (:-)

Kyvadlo - praktická kniha Kyvadlo - praktická kniha Markus Schirner

Velmi dobrá kniha pro práci s kyvadélkem. Moc jsem nevěřil jedné osvícené americké lékařce, která viděla energie, když mi doporučila, abych začal pracovat s kyvadélkem. Nicméně jsem to zkusil, a tato kniha mi opravdu pomohla se do těch věcí dostat. Dnes už kyvadélko nepoužívám, ale mělo - k mému překvapení - svou roli.

Velmi stručné dějiny světa Velmi stručné dějiny světa Geoffrey Blainey

Vynikající, poutavě napsané kapesní shrnutí historie lidstva. Zájemcům doporučuji také knihu Sapiens od Harariho, který to vzal zase trochu jinak, a také výborně.

Světy v kolizi Světy v kolizi Immanuel Velikovsky

Nepochybuji o tom, že události popsané dávnými předky se skutečně staly. Velikovsky se je snažil vysvětlit po svém, a nestrkat hlavu do písku. Jiné vysvětlení může být, že dřívější doby byly opravdu mystickými věky. Kdo ví?

23.02.2017 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

23.02.2017 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

23.02.2017 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Eva Francová

23.02.2017 5 z 5

Velice zajímavý zážitek je číst tuto knihu v dětství a pak znovu v dospělosti. Jako byste četli dvě různé knihy. Vřele doporučuji!

Hlášení El Grecovi Hlášení El Grecovi Nikos Kazantzakis

Nádherný vlastní životopis, jeden z nejlepších, jaké jsem kdy četl. Vřele doporučuji!

22.02.2017 5 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

Nápad skvělý, zpracování nic moc. Ale film podle této knihy je vynikající, a moc ho doporučuji. Rád vzpomínám, jak jsem se krčil na sedadlech v kině, aby mě netrefili. (:-)

22.02.2017 3 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Sinuhet se mi prostě vždycky ze všech těch hodně tisíců mnou přečtených knih vynoří jako první, stejně tak jako Tenkrát na Západě u filmů. Velice se mi líbí efekt, že když ji čtu delší dobu, začínám myslet tím nádherným jazykem, který tak skvěle přeložila Marta Hellmuthová. Na pár hodin pak pluji moderním světem, a vnímám ho jako Sinuhet, Ten jenž jest osamělý.

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Konečně někoho napadlo napsat román očima člena SS. Dost šílené, občas odporné a hnusné. Dobrá knížka, byť dosti nevyvazena. Kdo by neměl dost, ať si dá jako nášup Krvavé země od Timothy Snydera. Je to literatura faktu, ale opravdu síla.

Prorok se vrací Prorok se vrací Josef Koenigsmark

Dobrý nápad s poctivým, ale nepříliš dobrým zpracováním. Škoda, Eliášův příběh by šel zpracovat jako daleko zajímavější sci-fi.

22.02.2017 2 z 5

Tomášovo evangelium : překlad s výkladem Tomášovo evangelium : překlad s výkladem Petr Pokorný

Že by konečně necenzurované evangelium? (:-) Tak nějak opravdu mohl hovořit Ježíš s esejskými. Není lehké tomuto evangeliu porozumět, ale čím dále dojdeme na duchovní cestě, tím více z něho pochopíme. Je třeba je číst a promýšlet opakovaně, a současně také praktikovat.

22.02.2017 5 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Napadá mne slovo plytké. Takových knih se dá napsat mraky. A také jich mraky jsou.

22.02.2017

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Slušné nápady, kniha se dobře čte a má spád. U dobrodružné a akční literatury musím bohužel respektovat, že čtenář chce časté boje a úniky o vlásek, a že je mu logika věcí podružnou. Raději bych uvítal detailnější popis toho úžasného místa v závěru knihy. To by si měl tak zkušený autor jako Rollins ošetřit! Jenže hrrr, hrrr, už je třeba psát další knihu... Proč musí mnozí autoři psát tolik knih, proč ne méně, a o to lepších?!

22.02.2017 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Zbytečná kniha. Překombinované až falešné. Myslím, že to nebavilo ani autora.

18.02.2017 1 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

"Mé srdce je loutna zavěšená; sotva se ho dotkneš, zní." (de Béranger) Ač lyrický, přesto poctivý a přesný obraz dospívání Janů a Jiřích Ratkinů, Zachů a Ramlerů svých generací, a jejich ženských protějšků. Jak žít s permanentně zjitřenou citlivostí v tomto světě, mezi většinou zcela jinak nastavených lidí, a často i sám se sebou?! Toť otázka, kterou my, takto "postižení" našinci, s různým úspěchem - od blaženého létání vysoko v oblacích až po "rytí držkou v zemi" - řešíme takřka denně po celý život... Nebylo to věru snadné, ale jak se tak pomalu blížím k cíli svého životního maratónu, zdá se mi, že je to čím dál tím lepší, a rozhodně bych neměnil... Ani za nic, když se tak někdy dívám kolem. Stříbrný vítr stále zní, a jsem za to vděčný. Vám, kteří ho slyšíte, bych rád vzkázal: Nenechte se ořezat životem, a vydržte až do finiše! Stojí to za to!

15.02.2017 5 z 5

Partner Partner John Grisham

Jeden z nejlepších Grishamových románů. Mám rád happyendy, ale tenhle konec byl stejně skvělý.

15.02.2017 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham