Metroušek Metroušek komentáře u knih

Firma Firma John Grisham

Tak to byla jízda! Grisham v nejlepší formě.

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Jedna z nejlepších of Forsytha, ale škrtal bych.

15.02.2017 4 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Konečně zase skvělý Forsyth. Teď z toho udělat pořádnej ostrej film. Věčná škoda, že Mistr už zřejmě nic nenapíše o Islámském státu.

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Naprostá klasika, inteligentní, promyšlený thriller, z něhož by se mnozí dnešní rychlokvašení - leč úspěšní - autoři mohli učit. A stejně skvělý film.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Výborný thriller, sympatická hrdinka, má to spád, je to moderní, je to celkem nářez, a skvěle jsem se bavil (a proto je pátá hvězdička; rád se knihami bavím, a bohužel se mi to tak často nestává)! Kdo má rád Lisbeth Salanderovou, tak bude mít rád i její alter ego. Doufám ve druhý díl! A jestli milujete film Kick Ass jako já, tak vůbec neváhejte! Doufám, že to někdo zfilmuje, nejlépe Vaughn nebo podobný šílenec.

15.02.2017 5 z 5

Otevření energetických bran vašeho těla Otevření energetických bran vašeho těla Bruce Frantzis

Už jenom popis taoistického dýchání stojí za to. Dobrá, praktická kniha pro zájemce o vnitřní alchymii a práci na sobě.

14.02.2017 4 z 5

TAO - výbor z klasických taoistických spisů TAO - výbor z klasických taoistických spisů Jiří Černega

Pro mne zklamání. Naštěstí už existuje mnoho lepších taoistických knih.

14.02.2017 2 z 5

Tan tchien čchi kung Tan tchien čchi kung Mantak Chia

Kniha popisuje dobrý způsob, jak začít práci s jemnými energiemi.

14.02.2017 4 z 5

Taoismus Taoismus Eva Wong

Velice fundovaná kniha, která dává poctivý obraz pestrobarevného a naplňujícího taoismu, a představuje velice dobrý úvod k jeho studiu a pochopení. Oceňuji solidní vysvětlení taoistické vnitřní alchymie. Pokud si o taoismu myslíte, že je to jenom "nějaké další náboženství", tak si můžete rozšířit obzory. Je to starobylý, moudrý, vzácný a životaschopný výklad světa.

Tibetská kniha o životě a smrti Tibetská kniha o životě a smrti Sogjal Rinpočhe

Moudrá kniha, a je dobré udělat si na ni v životě čas než si pro nás přijde Žnec s kosou.

Životopis jógina Životopis jógina Paramhansa Jógánanda

Úžasná kniha, při jejímž čtení budete přemýšlet, jestli je to pravda nebo jestli autor trpí bájivou lhavostí. Kniha popisuje neuvěřitelné schopnosti lidské mysli trénované po celá desetiletí krijá jógou. Jedna z mála knih, které popisují tak vysoký stupeň duchovní cesty, že mysl dokáže dělat to, co nazýváme zázraky nebo siddhi. Absolutně nutné pro každého hledače na duchovní cestě. Rovnou si přibalte Svámí Rámův Život s himalájskými mistry, Otevření dračí brány od Chena Kaigua a Zhenga Sunchao.

14.02.2017 5 z 5

Tajemství Genesis Tajemství Genesis Tom Knox (p)

Velmi čtivá kniha, která opravdu zaujme, ačkoli je někdy překombinovaná a toho násilí je někdy až moc.

13.02.2017 4 z 5

Umění pěstování čchi a ozdravení těla Umění pěstování čchi a ozdravení těla Ma Li-tchang

Důvěryhodná kniha o omlazování a ozdravení těla.

13.02.2017 4 z 5

Pránická výživa - Žití ze světla Pránická výživa - Žití ze světla Jasmuheen

Bla bla bla. Therese Neumannová testem nepřijímání potravy prošla, na rozdíl od usvědčené podvodnice Jasmuheen. Tak jednoduché to určitě není. Věřím, že na určitém stupni duchovního vývoje není strava zapotřebí, protože některé indické a čínské zdroje, které o tom píší, jsou podle mého názoru zcela důvěryhodné. Nicméně nevěřím, že by to mohla být masová záležitost, ani že je tato výživa nějakým vyšším stupněm spirituality, natož pak vyšším stupněm vývoje lidstva. Místo čtení tohoto blábolu si raději pusťte film Na počátku bylo světlo. Ten vám možná vaše dosavadní paradigma pomůže nabourat.

13.02.2017 odpad!

Malá encyklopedie taoismu Malá encyklopedie taoismu Vladimír Ando

Vynikající, erudované dílo o taoismu, neocenitelné zvláště pro zájemce o nesnadno pochopitelnou taoistickou vnitřní alchymii. Pokud se zajímáte o duchovní cestu, na tuto knihu se podívejte, překvapí vás, jako ostatně celý ten skvělý, inteligentní, s humorem a vřelostí pojatý taoistický světový názor. Na trhu je dnes spousta moudrých taoistických knih. Díky za každou z nich!

13.02.2017 5 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Solidní kritika rozporů křesťanské věrouky na pozadí dobrodružného příběhu o nálezu velevýznamné hrobky v Izraeli. Nic pro katolíky. (:-)

13.02.2017 3 z 5

Energie transformace: Průvodce procesem probouzení Kundaliní Energie transformace: Průvodce procesem probouzení Kundaliní Bonnie Greenwell

Spirituální perla, která by si zasloužila vaši pozornost. Nemohu uvěřit, že je zde tak opomíjená. Vždyť je to téměř nepostradatelná, erudovaná, inteligentní, vřelá a pravdivá kniha pro více a často spíše méně šťastné lidi, kteří zjistí, že se jim objevilo proudění energie kundaliní, pro hledače na duchovní cestě, a pro všechny, kdo se zajímají o vnitřní alchymii a jemné energie a o jevy, které patří pod mysticismus. Neříkejte, že se o spirituální transformaci alespoň nepokusíte! Kniha je beznadějně rozebraná a bylo by dobré ji vydat znovu, optimálně i s dalšími výbornými knihami vskutku osvícené a osvobozené paní Greenwellové, jako jsou The Kundalini Guide a The Awakening Guide. Skvělá trojka, mám ji doma několikrát přečtenou a dobře podtrhanou a zvýrazněnou žlutou fixkou. (:-)

13.02.2017 5 z 5

Tao zdraví, sexu a dlouhého života Tao zdraví, sexu a dlouhého života Daniel Reid

Tato kniha mne přivedla k taoismu a jsem za to panu Reidovi velice vděčný. Mám několik jeho knih a všechny jsou moudré, erudované a čtivé zároveň. Doporučuji zejména všem zájemcům o energetická cvičení.

Energie pro celý den Energie pro celý den Gerhard H. Eggetsberger

Naše doba vyznává tolik šitů a pomíjí takové perly jako tato kniha rakouského vědce (sic), která objevuje a popisuje nejjednodušší mně známou metodu k energetickému otevření páteřního kanálu, k propojení pánevní oblasti s mozkem, a k následné energetizaci mozku. Je neuvěřitelné, že tato kniha a možná i celá metoda zapadly bez povšimnutí většiny hledačů na duchovní cestě a adeptů práce s energií (kundaliní, čchi / prána, yang), kteří se místo toho často věnují daleko pracnějším, obtížnějším, rizikovějším a nevyzpytatelnějším metodám. Runová cvičení fungují, ale v žádném případě je nekombinujte s drogami (ayahuaska, LSD...)! Osobně - a bez záruky - bych posléze vyzkoušel spojení Eggetsbergerovy metody s vytvořením taoistických elixírových polí v břiše a v mozku (či-kung, vnitřní alchymie), ale chápu, že je to značně komplikovaná a riskantní cesta, jen těsně míjející klášter a blázinec. Pokud ale víte, o čem píši, tak to dává skutečně smysl.

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Autory, kteří sekají knihy každý rok jako Baťa cvičky, moc nemusím. Ale mezi jejich díly se občas najdou i perly. Smithova Řeka bohů a jeho Sunbird (česky bohužel nudně přeloženo jako Posel slunce) mezi takové perly patří. První část knihy popisuje napínavé pátrání po zmizelém městě a odehrává se v současnosti. Miluji zejména druhou část, odehrávající se ve starověku a ukazující život, boj o záchranu, a zánik tajemného starověkého města v Africe. Podle mě jde o velmi zdařilou evokaci starověku. Kéž by jich bylo více!