Životopis jógina

Toto je poprvé, co autentický hinduistický jógin sepsal příběh svého života pro západní čtenáře. Jógánanda v něm vylíčil se živými podrobnostmi řadu let svého duchovního výcviku u mistra podobného Kristovi, Srí Juktéšvara z bengálského Šrírámpuru, a odhalil fascinující a málo známou etapu moderní Indie. Jemné, ale pevné zákony, na jejichž základě konají jógini zázraky a dosahují sebeovládnutí, jsou tu vyloženy s vědeckou jasností. Najdete tu barvité kapitoly o autorově návštěvě u Mahátmy Gándhího, Sira Džagadíščandry Bosého a Rabíndranátha Th ákura.Část pojednávající o Jógánandových zkušenostech ze Západu zahrnuje kapitolu o jeho velkém příteli Lutheru Burbankovi i zprávu o autorově pouti v roce 1935 do Bavorska k setkání s Terezou Neumannovou, úžasnou stigmatizovanou katoličkou. Po založení střední školy s jógickým výcvikem v Ráňčí v Indii přijel Jógánanda v roce 1920 do Ameriky jako indický delegát na Mezinárodní kongres náboženských liberálů. Hodně přednášel po Spojených státech a v cizině a je zakladatelem Ústavu jógy v kalifornském Encinitas. Jógánanda je absolventem Kalkatské univerzity; píše nejen s nezapomenutelnou upřímností, ale i s břitkým vtipem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120707/big_zivotopis-jogina-pK3-120707.jpg 4.828
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Aquamarin

Autobiography of a Yogi, 1983

Kniha Životopis jógina

knih-o-mol

Přestože mne Joga zajima na toto jsem nemel nervy. Pokud praktikujete Jogu kvuli získání magických schopností siddhi a rádi si čtete o kejklířích, je tato kniha pro vás. Chcete-li se o Joganandovi neco dozvedet tak bych volil serii Moudrost Joganady, kterou ale považuji za problematickou.

Petoklad
16.12.2020

Opomíjená kniha, která je ovšem jogínskou klasikou.

michaela4453
02.07.2020

Životopis jogína je nenápadnou knihou, s ne příliš hezkou obálkou, o kterou by člověk v knihkupectví sotva zavadil. Přesto je to kniha se skvělým obsahem, který jde opravdu do hloubky.
O této knize bych mohla mluvit a psát dlouhé hodiny, ale myslim, že bude snazší, když si ten příběh přečtěte.

jirka9453
17.05.2020

Náš svět i my sami v sobě skrýváme mnohem více, než sami možná tušime. Životopis jógína je toho důkazem - upřímné vyprávění od srdce o hledání cesty, u kterého při čtení nejednou pocítíte ono pověstné “cvak” a uvidíte paralelu s Vašimi myšlenkami i děním kolem Vás. Alespoň jednou by si jí měl přečíst každý, kdo chce vidět...

stanlus
28.04.2020

Tohle je opravdu jeden z pokladů duchovní literatury! Jóganandovy životní zkušenosti ze života v Indii i v západních zemích společně s jeho vzděláním a širokým rozhledem z obou kulturních světů dávají vzniknout úžasnému popisu bohatého životního příběhu, prostřenictvím kterého jsou zároveň odhalena mnohá tajemství duchovních zákonitostí, jež můžou být touto formou srozumitelné i běžnému laickému čtenáři.

ZUZANA-123
28.01.2020

Pro lidi na duchovní cestĕ je to velmi inspirativnì kniha,řekla bych i přímo energeticky vyzařující.

džavor
24.09.2019

Doporučuji, inspirativní kniha.

Ways
01.07.2017

Jedna z nejautentičtěších knih, které jsem kdy četl na toto téma.
Neměl jsem vůbec žádný problém ztotožnit se s autorem, ani důvod nedůvěřovat jeho příběhu, životopisu Jógína. Indie je vskutku zázračné místo a tato kniha je klenot mezi duchovní beletrií.