Taoismus

Taoismus https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96208/taoismus-96208.jpg 4 8 2

Tento průvodce duchovní krajinou taoismu vás nejen uvede do důležitých událostí v životě taoismu, seznámí s mudrci, kteří sepsali taoistické texty, a různými školami taoistického myšlení, ale učiníte si i představu o tom, co to znamená praktikovat taoismus dnes. Kniha je rozdělena do tří částí, Dějiny taoismu, Taoistické systémy a Taoistické praktiky. Toto hodnotné dílo obsahuje i doplňující literaturu ke každé kapitole k dalšímu studiu. Obsah: Část I : DĚJINY TAOISMU 1. Šamanské počátky (3000 - 800 př. n. l.) 2. Klasické období (700 - 220 př. n. l.) 3. Proměna taoismu z filozofie v uspořádaný náboženský systém (přibližně 20 př. n. l.- 600 n. l.) 4. Vznik mystického taoismu (300 - 600 n.l.) 5. Vývoj alchymistického taoismu (200 - 1200 n. l.) 6. Syntéza taoismu, buddhismu a konfucianismu (1000 n. l. až po současnost) Část II : TAOISTICKÉ SYSTÉMY 7. Magický taoismus - cesta síly 8. Věštecký taoismus - způsob vidění 9. Obřadní taoismus - cesta zbožnosti 10. Taoismus vnitřní alchymie - cesta proměny 11. Taoismus Jednání a karmy - cesta správného jednání Část III : TAOISTICKÉ PRAKTIKY 12. Meditace 13. Techniky kultivace těla 14. Rity očištění, obřadů a amuletové magie Přílohy... celý text

Metroušek
14.02.2017 5 z 5

Velice fundovaná kniha, která dává poctivý obraz pestrobarevného a naplňujícího taoismu, a představuje velice dobrý úvod k jeho studiu a pochopení. Oceňuji solidní vysvětlení taoistické vnitřní alchymie. Pokud si o taoismu myslíte, že je to jenom "nějaké další náboženství", tak si můžete rozšířit obzory. Je to starobylý, moudrý, vzácný a životaschopný výklad světa.

Manfred von Kar
26.07.2013 4 z 5

Tuto knihu jsem jsem si pořídil s tou vizí, abych se o tomto směru více dozvěděl. Kniha je velmi doře napsaná a skvěle objasňuje historii, vývoj a smýšlení taoismu. Taoismu jako filozofii se věnuje kniha jen nazčátku a pak se zaměřuje na taoismus jako náboženství. Asi jediné co bych jí vytkl tak, že se zmiňuje jen okrajově o vzniku země podle taoismu a zároveň téměř vůbec neobjasňuje reinkarnaci. Což se mi zdá veliká škoda, protže to vnímám jako stěžejní základ této víry.

tao

Eva Wong