Meri47 Meri47 komentáře u knih

Upíři z Hollywoodu Upíři z Hollywoodu Michael Scott

Zapomeňte na vše co víte o upírech, nic z toho není pravda...
Na knihu jsem narazila čistě náhodou při hledání knihy od dvou autorů do čtenářské výzvy. A ano kdo má rád horory spojené s detektivkou je toto přesně pro něj. Za sebe musím říct, že jsem byla mile překvapená a přečetla jsem jedním dechem. Ubírám jen jednu hvězdičku, za trošku přehnaný konec.

15.04.2018 4 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Cynthia Harrod-Eagles

Annunciata my lezla na nervy už v minulém díle. Přesto mě sága stále baví.

02.04.2018 5 z 5

Vražda neviňátek Vražda neviňátek Stanislav Češka

Nemůžu si pomoct, ale detektivka, kde je pachatel pro mě jasný už na prvních stránkách a další odhalení v závěru je jasné také skoro od samého začátku pro mě není detektivka. V podstatě autor celý děj shrnul ještě jednou v doslovu. Celá kniha je vlastně pouze o postupu kriminalistů.

27.03.2018 3 z 5

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Konečně dočteno, 333 stran utrpení, kdy jsem se musela do čtení vyloženě nutit. Nebýt toho, že se mi kniha hodí do čtenářské výzvy, tak jsem ji už dávno odložila nedočtenou. Příběh by mohl být zajímavý ovšem podaný trošku jinou formou. Poznámky pod čarou mě vyloženě rušily. Sám autor na straně 302 přesně vystihl můj pocit po dočtení knihy:
" Vzešla z toho beznaděj, nebo zmatení."

23.03.2018 1 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Kniha plná pravd. Jen se mi dost špatně četla. Musela jsem dělat hodně dlouhé pauzy, číst tuto knihu jako román prostě nelze.

26.02.2018 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Vtipně popsaná léta za komunistického režimu. Kniha se mi četla celkem dobře i když tento pan spisovatel mi asi k srdci nepřiroste.

26.02.2018 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a byla jsem mile překvapena. Čekala jsem, že to bude tak trochu červená knihovna kterou moc nemusím, ale příběh čtyř kamarádek je opravdu moc dobře napsaný a já si ráda od autorky přečtu i jiné knihy.

02.02.2018 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Cynthia Harrod-Eagles

Tato sága mě opravdu chytla.

28.01.2018 5 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Skvěle napsaný špionážní příběh z doby studené války.

15.01.2018 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Velmi čtivé a napínavé ostatně jako vždy u tohoto autora.

10.01.2018 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Bohužel sérii čtu odzadu, ale i přesto vynikající čtení, opět přečteno jedním dechem.

24.12.2017 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Nemohu jinak než chválit. Velmi poutavě napsaný příběh z 20 let dvacátého století.

24.12.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Přečteno jedním dechem. Velmi napínavé a hlavně nečekaný konec.

25.11.2017 5 z 5

Tajný deník Laury Palmerové Tajný deník Laury Palmerové Jennifer Lynch

Bohužel jsem seriál nikdy neviděla, ale díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize a jsem strašně zvědavá kdo ji zabil, takže budu muset seriál zkouknout. A ještě mě taky zajímá KDO JE SAKRA BOB!

20.11.2017 3 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Výborně napsaný příběh ženy týrané manželem psychopatem (alespoň podle mne je to psychopat), její boj o zachování zdravého rozumu a o vlastní děti.

15.11.2017 5 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Za mě prostě paráda. Tento žánr je přesně to co mě bere nejvíc.

07.11.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky výzvě...a jsem ráda. Tuto zkrácenou verzi jsem si vybrala popravdě proto, že není tak obsáhlá jako originál. Snad se jednou dostanu k přečtení původního Robinsona od Daniela Defoa.

07.11.2017 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. Nějak jsem se nemohla jejím dějem prokousat i když musím uznat, že je vlastně úžasně napsaná. Prostě tento styl psaní mi moc nesedí.

05.11.2017 3 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Toto opravdu není můj šálek čaje. Pro mě nezajímavý příběh o spisovateli, který nejspíše prochází krizí středního věku a neví co vlastně vůbec chce. Dočetla jsem jen proto, že se mi hodí do čtenářské výzvy.

22.09.2017 1 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Výborná kniha, napínavá a nutící k zamyšlení.

20.09.2017 5 z 5