Meri47 Meri47 komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Knihy od Joy mám moc ráda, jen u této jsem si neustále říkal sakra tohle už jsem přece někde četla nebo viděla. Tento námět byl už tolikrát zpracován a napsán, že mi děj byl neustále povědomý. Ovšem to neznamená, že jsem knihu nepřečetla jedním dechem a musím uznat, že závěr byl opravdu velmi překvapivý.

07.03.2024 4 z 5

Větrní jezdci Větrní jezdci P. C. Cast (p)

Tak to tedy bylo něco. Četla jsem a četla a najednou konec. Chce se mi křičet ne, to nemůže takhle končit. Ještě potřebuji vědět spoustu věcí které nebyly dovyprávěny. Doufám, že paní spisovatelka již pracuje na pokračování.

04.03.2024 5 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Tak to bylo prostě parádní. A teď se rychle vrhnu na poslední díl série.

01.03.2024 5 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Musím se přiznat, že prvních asi 200 stran jsem si celou dobu říkala, tak to bude utrpení, ale musím dočíst už kvůli čtenářské výzvě. Pak ovšem nastal zlom a já se nestačila divit jak mě kniha pohltila. Úžasně vymyšlený svět a provázaný děj. Už jsem se začetla do druhého dílu a hodně špatně se mi kniha odkládá. Smekám klobouk před paní spisovatelkou.

26.02.2024 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Krásný historický román, kde si autorka opravdu dala práci s vyhledáváním historických faktů. Miluji romány s touto tématikou a tento je pro mne jeden z nejlepších. Mohu jen doporučit.

01.02.2024 5 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Tak nějak nevím... kniha se čte dobře, jen mě nedokázala vtáhnout do děje. Nemám problém s obsáhlejšími díly, ale tuto knihu jsem neustále odkládala a během období jejího čtení jsem přelouskala další čtyři knihy. Druhý díl si nejspíš přečtu, jen si dám trošku pauzu.

09.02.2023 3 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Moje první přečtená kniha od pana Vondrušky a okamžitě jsem si tohoto autora zamilovala.

19.04.2022 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Příběhy lovců stínů mě prostě baví.

03.04.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Opět skvělé. Ken Follett je pro mě jeden z nejlepších spisovatelů. Už se těším na vydání jeho nejnovější knihy NIKDY.

15.02.2022 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Opravdu povedená trilogie. Konec dává naději na další pokračování. Za mě super.

25.11.2020 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

(SPOILER) Stejně jako u Sila jsem se nejdříve do příběhu nemohla zabrat. Ovšem po třetí části jsem se od knihy jen těžko odpoutávala. Předpokládám, že otevřený konec dává prostor pro další pokračování.

25.11.2020 5 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Myslím, že tato kniha se autorovi moc nepovedla. Četla jsem téměř vše co u nás od Cooka vyšlo, ale tentokrát to nějak není ono.

14.06.2020 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi čtivé, nešlo se odtrhnout. Už se těším na další díl.

14.06.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Bohužel tato kniha mi vůbec nesedla. Ne a ne ji dočíst. Série s Harrym je pro mě čtivější a i zajímavější.

14.06.2020 1 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Za mě bezva. Hodně čtivé, napínavé a především nečekaný konec. Už se těším na další díly.

14.06.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Opět skvělý Follett. Přečteno jedním dechem.

06.06.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mne zklamala. Po přečtení úžasných recenzí jsem čekala napínavější příběh. Stále přemýšlím, jestli si mám přečíst i Hračkáře.

27.06.2019 3 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Úžasná kniha z cirkusového prostředí. Seriál jsem viděla jen útržkovitě, ale kniha mě přímo nadchla.

13.08.2018 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Prostě super.

22.05.2018 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Čtení na jedno odpoledne k vodě. Uvěřitelný příběh dobře napsaný. Líbila se mi.

15.04.2018 4 z 5