Smrtící kód

od:

Smrtící kód

Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí. Nemůže si vybavit ani své jméno… Je leden 1958, svět ovládá studená válka a závod o dobývání kosmického prostoru. Na mysu Canaveral začalo odpočítávání – ke startu se chystá E... celý text

Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí. Nemůže si vybavit ani své jméno… Je leden 1958, svět ovládá studená válka a závod o dobývání kosmického prostoru. Na mysu Canaveral začalo odpočítávání – ke startu se chystá Explorer, největší naděje Spojených států v souboji se Sovětským svazem. V souboji, který proti sobě postaví čtveřici lidí. Kdysi je pojilo přátelství, láska. A jedním z nich je Luke Lucas, jenž si momentálně na nic nevzpomíná. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344236/smrtici-kod-bHL-344236.jpg 4.179
Originální název:

Code to Zero (2000)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
koki.veru
včera

Moje první knížka od tohoto autora. Nejprve se mi do ní nechtělo, když jsem si přečetla, že se jedná o špionážní příběh, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem si přečetla, protože kniha byla vážně úžasná. Myslím, že u tohoto autora chvíli zůstanu :)

lapagerie
31. července

Téma studené války mě nalákalo, ale knížka nakonec nesplnila má očekávání. Jde o "špionážní detektivku" a to není můj šálek kávy.

francouz
07. března

Follet opět nezklamal. Výborně postavený příběh, který je tentokrát posazen do doby kdy se vedla soutěž o dobývání vesmíru dvěma velmocemi. V případě spisovatele je opravdu jedno jestli se pohybuje v ranném středověku nebo ve dvacátém století. Vždy jsou postavy i doba vykresleny tak, že se bez problému pohybujete v době, o které víte pouze z knížek. Gradace příběhu je pozvolná, ale přesto se nebudete ani vteřinu nudit. Příběh má tah na branku, tak jak jsme očekával od spisovatele Folletova kalibru. Mohu jenom doporučit.

jana1976
07.10.2016

Pěkně napsané, četla se jedním dechem. Jen po přečtení pilířů, věků a ságy Století je tato kniha nevýrazná.

Luciga
30.01.2016

Čtivé, pěkně napínavě podané, zajímavý příběh. Klasický Follett, který k hlavní zápletce přidá i spoustu faktů, jež by jinak člověk neměl potřebu vědět :). Hodnotím vysoko, prostě mám ráda jeho knihy...

Carpinus-CZ
26.10.2015

Dobré a čtivé. Mám rád takto dobře napsané špionážní příběhy ...

koci.utd
26.10.2015

Kniha, která neurazí, ale po roce si na ní nevzpomenete.

Jihorka
02.03.2015

Velmi čtivý špionážní román na téma závody ve zbrojení. Děj není překombinovaný ani nereálný. Během čtení vás asi nebude zrovinka mrazit v zádech, ale budete příjemně napnutí.

mischapida
09.11.2014

Opět dobře čtivá kniha. Nebyla jsem z ní tak nadšená jako z ostatních, ale opět má něco, co mě donutilo ji zhltnout jedním dechem.

Medvědářka
07.03.2014

Četlo se mi to dobře.Kniha neurazila,ani nijak nepohoršila.Byla to pro mě taková příjemná oddechovka.

Jack Bauer
24.02.2013

Agent bez minulosti v podání Kena Folletta. Není to tak akční jako Bourne, ale hezky se to čte jak už bývá u KF zvykem. Popis rakety před každou kapitolou působí rušivým dojmem.

otula
13.01.2013

Musím Folletta pochválit, že píše nejen krásné historické romány, ale i tenhle thriller (či v jaké kategorii je kniha zařazena) byl velmi čtivý. Vzal jsem si ho s sebou na prodloužený víkend do Jeseníků, že si ho v klidu přečtu, no a v pátek večer už jsem neměl co číst... :-D