Mergirus Mergirus komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zpočátku jsem nevěděla, proč měla kniha takové ohlasy a patří mezi bestsellery. Popravdě....nezařadila bych ji mezi nejlépe napsané knihy. Nemohla jsem se odtrhnout asi tak posledních 40 stránek od konce, tam to konečně mělo spád. Ale přetrpět ten začátek a prostředek...to chtělo trochu přemlouvání.

28.03.2019 3 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

V této knize si pan Pratchett vzak na paškál operu jako takovou a Fantoma opery. A jako obvykle jsem se moc bavila :) Esme Zlopočasná a Stařenka Oggová, s nimi to ani jinak nejde.

13.03.2019 5 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Krásná, vtipná knížka, lehká oddechovka na cesty.

02.12.2018 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Nááádherná, ve které Pratchett opět postavil veškerá náboženství na hlavu. Tučňák a Patina, to mě pobavilo. U želvy padající z nebe a pěkně nadávající jsem se neudržela a vyprskla smíchy, čímž jsem opět pobouřila půlku tramvaje. Děkuju, pane Pratchette, za zpestření dne.

17.09.2018 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Krásná knížka, byť o smrti a Smrťovi. Jsem ráda, že nakonec krysy mají taky svého.A kdyby mě potkal podobný konec jako paní Zahořelou, tak bych byla šťastná.

15.07.2018 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Opět boží kniha s Pratchetovým humorem. Matematik Ty Mrcha a jeho kolegové, Egypt postavený na hlavu,... Nádhera! Nejvíc mě rozsekala Sfinga. Obdivuju překladatele, že si dokáže skvěle poradit se slovními hříčkami.

19.03.2018

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Spíše průměrná kniha. Zpočátku jsem z ní byla nadšená. Popisuje jednu z možností, jak by mohl náš svět v budoucnu vypadat. Ale rádoby romantika ke konci a pak krize, kdy se hrdinka rozhoduje mezi dvěma chlapci, to už mi přišlo příliš.

13.02.2014 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Přiznám se, že tenhle román byl pro mě, co se týká zápletky, značně nečitelný. Nemohla jsem odhadnout, kdo je vrah, protože všichni byli podezřelí.
Možná zkusím ještě jeden román od této autorky.

18.11.2023 2 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Naprosto ze života. Děkuju, že někdo taky ukazuje neidylický obrázek života s dětmi. Člověk se sice nemá smát cizímu neštěstí, ale dobrou náladu mi knížka navodila.

26.09.2020 5 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Výborná knížka, která se zabývá i stářím u velkých hrdinů. Pobavil mě Vetinari, když si nevěděl moc rady se Ctibumem. A obrázky?Ty nepotřebují komentář.

31.07.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Velmi zajímavě podaná problematika alkoholismu, tento "deník" vede k zamyšlení nad naším přístupem k alkoholu. Od Josefa Formánka je to moje první knížka a doufám, že ne poslední. Těším se na jeho další díla.

09.02.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje pprvní setkání s tímto autorem a jsem z něj našená. Příběh je svižný, neustále mě udržoval v napětí pomocí vyprávění dvou postav...povedl se. Těším se na další setkání s Carlem a snad se podíváme Asadovi více na zoubek.

01.10.2018 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Naprosto bombastická kniha, u které jsem se nasmála. Ne že by mě hlavní hrdinka svými činy občas neštvala, ale vtipných scén tam bylo dost. A Bezmozek vede!!!

09.09.2018 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Nádherná odpočinková četba, při níž se člověk musí usmívat ;)

31.05.2017 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná klasika, nemá chybu.

04.08.2015 4 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Parádní knížka. Velmi jsem se pobavila při líčení předporodního kurzu a reakcí Evy a Roarka, o porodu nemluvě.

06.05.2014 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Klasika od Karla Čapka je moc pěkně napsaná, i když jsou tam jisté výrazy, kterým dnešní děti už neporozumí. Ale jakožto chovatelka pudla se cítím dotčená onou pohádkou o vzniku pejsků - že pudlík není pravý pes...ccc!!!

06.05.2014 3 z 5

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Karla Kryla velmi oceňuji a mám ho ráda. Jeho kniha je i dnes aktuální, bohužel. A brontosauři se mu povedli.

24.04.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Strhující děj, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem a v jednom dni. Nechybí zde dostatek erotiky ani humoru. Doufám, že Samantha Youngová bude ve své tvorbě pokračovat ve stejném duchu.

09.02.2014 5 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Kniha mě nejdřív upoutala obálkou a názvem. Začátek příběhu byl pěkný a napínavý, až v podstatě do zápletky. Tam to skončilo. Nesmyslný čin, nepromyšlený, bez jakékoli logiky, nemluvě o tom, co se dělo potom. Kniha by potřebovala hodně učesat, protože postavy se dopouštěly jednání, které je typické akorát tak pro parodii, ne pro detektivku. Fakt jsem zkoumala, o jaký žánr se jedná, jestli si ze mě autor vystřelil.
A chtělo by to lepší korekturu.

19.09.2023 2 z 5