Mergirus Mergirus komentáře u knih

Úsměvná knížka, humor podle mě trochu nadsazený, ale přesto se mi moc líbila a vrhnu se na Deníček moderního fotra 1. Pro mě jedna z nejlepších hlášek: "Než jsem se k němu nastěhovala, byla jsem spořádaný alkoholik. Teď jsem navíc i kuřák."

23.07.2019 4 z 5

Ve jménu naděje Ve jménu naděje Eduard Stehlík

Díky této knize jsem navštívila jmenovaná místa a znovu si připomněla, co se tu za války stalo. Příběh paní Napravilové bych spíše uvítala v jiné knize, ale je pravda, že s Plzní něco málo společného měla. U Marie Uchytilové....tam by snad stačily i jen fotky. Sousoší lidických dětí je dosti známé, ale lidická žena... tu jsem ještě neviděla. Jako čerstvou matku dvou dětí mě rozplakala. Děkuji moc za tuto publikaci.

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tahle autorka mě vždycky dokáže překvapit. Čekám nějakou ujetou knihu, divný příběh...a byť jsem měla ze začátku problém se jmény a zařazením, četla jsem jak divá. Krásný příběh, klasický příběh dobra a zla a šedé zóny. Sakra, taky nevím, na čí straně bych byla. Moc se těším na pokračování, už koukám, kde si najdu ten druhý díl. A ten konec!!!!! Ale trochu jsem to čekala, jeden náznak se tam objevil.

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Terry Pratchett opět nezklamal a tentokrát si bere na paškál Austrálii. Nádhera. Mrakoplaš, mágové, Zavazadlo... co víc by si mohl jeden přát? Byl to skvělý čtenářský zážitek.

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Pro mě naprosto luxusní knížka, u které jsem se nasmála a našla se v mnoha situacích. Doporučuju jako odpočinkovou četbu na mateřské.

17.07.2019

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělá knížka, napětí na každé stránce. Bohužel je tu přesně vykreslená psychologie davu a toho, jak toho umí "žraloci" využít. Kolikrát jsem skřípala zubama nad těmi situacemi. A držela jsem palce postavám, u kterých jsem chtěla, aby přežily. Zapomněla jsem, že King moc na dobro a zlo nehraje. Až na ten konec. A teda, zatáhnout do toho tamty (nechci prozradit), to byla síla.

13.07.2019

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moje druhá kniha od této autorky, byť úplně jiný žánr, ale stále jsem nadšená. Nečekala jsem, že mě knížka natolik chytne a vtáhne do děje, že buud mít problém ji odložit a věnovat se nějakým povinnostem. Prvních pár stránek tomu opravdu neodpovídalo, ale pak nešla odložit. Vřele doporučuji. Druhý díl mám zamluvený, snad bude stejně uchvacující. A moc se těším na ten třetí, až bude dopsán.

03.07.2019 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Nutně, ale opravdu nutně jsem potřebovala tuhle knihu po přečtení Labyrintu. Ale nejsem si jistá, jestli nejsem spíš zklamaná. Ano, jsem ráda, že vím, jak to vzniklo. Ale čekala jsem něco víc. Čeká na mě druhý prequel, tak snad bude lepší.

30.06.2019 3 z 5

Mediální mámy a digitální tátové Mediální mámy a digitální tátové Yalda Uhls

Líbila se mi optimistická předpověď ohledně čtení a díky kladným ohlasům na digitální technologie ve výuce přemýšlím, jak je a do čeho zapojit.

30.06.2019 3 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Líbí se mi posunutí linie u Anguy a Karotky. Já tu Noční hlídku žeru, stejně jako Ellánia. Leckde se člověk i zasměje.

24.06.2019 5 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

(SPOILER) Tahle knížka není úplně odpočinková, rozčilovalo mě, jak se stále rozcházeli, scházeli... A proč tedy musel umřít ten "prosťáček" z kostela? Zřejmě mi to nějak uniklo. Ani nevím, jestli se mám pouštět do dalšího dílu.

19.06.2019 2 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Krásné zpracování příběhů odvážných mužů i žen. Jen mě mrzí, že tam nejsou uvedena čísla stránek. A také jsem našla vtipný překlep - "držte bubu" místo "hubu" a "Pepkovii", ale to jsou jen drobnosti.

19.06.2019 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Mně se moc líbí dialogy, mají šťávu, vtip,... Spíš mě děsí zvěrstva, kterých jsou někteří lidé schopni.

17.06.2019 4 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Naprosto úchvatná kniha plná skvělých povídek. Neříkám, že mi všechny sedly, Babycupcakes bych radši vynechala, ale Sníh, zrcadlo a jablka, na tu budu myslet často, obzvláště když budu dětem předčítat Sněhurku. Děkuji za skvělý čtenářský zážitek. Už bych se konečně někdy měla dopracovat k Sandmanovi a slavné knize Nikdykde. Gaimanova fantazie asi nezná hranic.

14.06.2019

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Zakončení trilogie....která by ještě zasloužila další díl. Ach ty ženské. Fakt to končí tak, jak to končí? No co, tahle trilogie mi nedá spát, dokud si nepřečtu oba prequely. Bohužel je nemají v knihovně a budu si je muset koupit, ale když já tak moc potřebuju vědět, co k tomu má autor ještě co říct. Taky to ale mohl napsat do jednoho dílu :)

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Ach jo, kdy už to konečně skončí? Chci se dozvědět všechno.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Naprosto skvělá kniha. Těším se na další díl a nedočkavostí nemůžu skoro ani spát.

Mé dítě má ADHD Mé dítě má ADHD Alison M. Thomson

Jediná chyba je, že je to kniha od britské autorky. Tudíž budu muset četbu doplnit také nějakou českou autorkou, abyhc věděla, jaké možnosti jsou u nás v Čechách. Ale knihu doporučuji všem, kteří pracují s dětmi s ADHD nebo s nimi přicházejí do kontaktu. Jsem ráda, že na konci je naděje.

10.06.2019 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Báječná kniha, těším se na další pokračování. Čte se sama. Líbí se mi prolínání světa smrtelníků s nesmrtelnými. Ale nezlobila bych se, kdyby tam bylo víc vtipnějších scén. Bastien byl do své chyby k pomilování. Ale to s tou Danou bylo bohužel velmi jasné.

04.06.2019 5 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Má první kniha od tohoto autora a je to bomba. Bála jsem se, že to bude nějaká duchařina, ale vyvrbil se z toho moc pěkný příběh. Zkusím od něj ještě něco dalšího.

31.05.2019 4 z 5