Mergirus Mergirus komentáře u knih

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Zase kniha přečtená během chvilky. Děj má spád. Líbí se mi, že autor tu vyzdvihuje věrnost a čest. I když Halt si spoustu věcí vykládá po svém a je velmi přizpůsobivý, co se týká pravidel. Ale jak říká Horácovi, občas se to musí. Také Skandijci, obzvláště Erak, tu vystupují jako kladné postavy.

13.03.2014 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Opět strhující děj, čehož autor docílil tím, že vypráví dvě dějové linie a střídá je. Vždycky mě to nutilo pročíst se do další kapitoly, abych věděla, co bude následovat. Jen škoda, že Halt ještě nenašel Willa. A souhlasím s komentářem uvedeným níže - autor skvěle popsal drogovou závislost.

20.02.2014 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Flanagan nezklamal a po Rozvalinách Gorlanu přichází s ještě napínavějším příběhem. A aby toho nebylo málo, ponechává otevřený konec, který mě donutil se okamžitě vrhnout na další knihu.

19.02.2014 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Úžasná knížka, která se čte sama. Zase jednou příběh, v němž se oceňuje odvaha a čest. Je to balzám na duši, obzvláště poté, co se člověk odtrhl od série Píseň ledu a ohně, v níž všichni umírají. Postava Halta je mi sympatická právě pro svou odměřenost. Už plynule přecházím na další díl a doufám, že bude stejně záživný jako první.

18.02.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celkem ucházející. Plně doufám, že si autorka nevzpomene, že by chtěla psát pokračování, protože to už by byla tragédie.

17.02.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Sice je tato kniha stejně čtivá jako první díl, ale co se týče zápletky, značně pokulhává. Hlavní hrdinka se zná s Hurikánem celou dlouhou dobu, ale teprve poté, co "předstírá" lásku k Peetovi, tak se projeví i její láska k Hurikánovi? To je trochu slabé.

15.02.2014 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Spíše průměrná kniha. Zpočátku jsem z ní byla nadšená. Popisuje jednu z možností, jak by mohl náš svět v budoucnu vypadat. Ale rádoby romantika ke konci a pak krize, kdy se hrdinka rozhoduje mezi dvěma chlapci, to už mi přišlo příliš.

13.02.2014 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Když si to hlavní rdinové rozdali hned po prvních pár stránkách, byla jsem v pokušení knihu odložit. Nakonec jsem vytrvala a naštěstí se děj jakžtakž srovnal. Není to zrovna strhující kniha, patří spíše k průměrným, ale pokud si zvyknete na slova jako "pták", "šoustat", "kurva" a "do prdele", pak se číst dá.

09.02.2014 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Strhující děj, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem a v jednom dni. Nechybí zde dostatek erotiky ani humoru. Doufám, že Samantha Youngová bude ve své tvorbě pokračovat ve stejném duchu.

09.02.2014 5 z 5

Smrtící svůdnost Smrtící svůdnost J. D. Robb (p)

V této knize mi nic nechybělo...byla tu zápletka, humor a erotika, to jest vše, co požaduji od Nory Roberts.

06.02.2014 5 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Naprosto úžasná kniha. Skvěle je zde zkombinovaná detektivka s prvky erotiky a humoru.

04.02.2014 5 z 5

Smlouva s Evou: Zkouška lásky Smlouva s Evou: Zkouška lásky Jitka Volfová

Áááá, tak autorka se v této knize opravdu překonala. Tolik děje v jedné knize, to jsem od ní nečekala. Že se Eva vrátí, to se dalo víceméně čekat, ale že takhle narychlo? A hned mimčo? To byl fofr. Co se týká dalších hrdinek, tam se už jedná o telenovelu. Co se tak může objevit ve třetím díle? Že by se provalila Adamova nevěra? Eva by si sbalila kufry a malou jen proto, aby pak za ní Adam přišel, smutně odprosil a Eva se zase vrátila? Nu, že bych tedy čekala na třetí díl s napětím a nedočkavostí, to se říct nedá.

02.02.2014

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

K Padesáti odstínům se tato kniha nedá absolutně přirovnat. Zatímco Padesátka je "porno v písmenkách" a erotika čiší téměř z každé stránky, Smlouva s Adamem je spíše červená knihovna. Hlavní hrdinka je dokonalá, stejně tak i její vyvolený, sex je zde spíše naznačen a více se autorka zaměřuje na kdejaké vylíčení kostýmů a okolních scének. Občas je text i úsměvný, že jsem se divila, kam autorka na tyhle nápady chodí. Ale konec knihy - znásilnění a zbití, to už na mě bylo trochu moc. Autorka se také více zaměřuje na prožívání muže - viz "uragán vášně" či "tornádo", ale co z toho měla chudák hlavní hrdinka, to nevíme. Popis jejího prožitku končí u toho, že musela skrývat úsměv. A také mi trochu nevyhovovala větná stavba autorčina projevu - zbytečně dlouhá souvětí.

02.02.2014 1 z 5

Dvojí hra Dvojí hra Robert B. Parker

Naprosto odpočinková knížka, čehož odsahuje autor jednoduchými větami, pohodovým dějem a také sympatickými postavami. Kdo z nás by nechtěl potkat Jesseho Stona? Ráda se k ní budu vracet.

30.01.2014

Noční jestřáb Noční jestřáb Robert B. Parker

Robert Parker mě nezklamal. Děj je plynulý a čtivý, odsýpá, přičemž tu nechybí ani humor.

28.01.2014 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Na rozdíl od první knihy je tu menší zlepšení - ke konci knihy (tj. posledních 250 stránek) se děj rozvíjí, více promlouvají samotné postavy. Co se však stalo s Brienne a Jaimem? Kde je Sansa? Konec je opravdu velmi zamotaný - na jedné straně se dovídáme od Aši, že k ní přišel Theon s Jeyne alias Aryou, z vyprávění Jona Sněha víme z dopisu, že Ramsay Bastard má Stannise a Mance, ale kde je Theon a Jeyne? Zabitím Jona Sněha mě autor opět dostal, to jsem nečekala. Ale mohl by v další knize opět povstat, třeba jako jeho strýc u Brana? Od autora opravdu musíme čekat nečekané. Ale i přes jeho snahu o dramatično nebudu tyto knihy už znovu číst. Příběh je příliš ponurý a depresivní, nikomu se nepřihodí nic dobrého.

28.01.2014 odpad!

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Jsem velmi zklamaná. Tuto sérii jsem začala číst s nadšením. Po zavraždění první hlavní postavy jsem si říkala, že autor to bere svým způsobem. Ve druhé knize jsem se naučila přijímat ty postavy jen na chvilku a čekala jsem, kdy je zabije. Tato kniha mě naprosto znechutila. Příliš popisu na úkor děje, nezajímavé postavy,... Rozhodně se k této sérii nebudu vracet.

28.01.2014 odpad!

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Nu, nevím, co si mám o autorovi myslet. Nejdříve hlavní postavy popraví, pak je oživí a ony popravují další hlavní hrdiny. Místo aby ocenila, že se Brienne snažila vyplnit přísahu. Koho asi tak ještě oživí? Připomíná mi to telenovely, což mě dost mrzí. Ještě mě čeká Tanec s draky..nemít ho doma, tak už nepokračuju v této sérii.

15.01.2014

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Opravdu lituji, že jsem se k této sérii dostala, a to s každým přečteným slovem. Příběh se odehrává jen v jedné oblasti, navíc dlouho trvá, než se děj rozjede.

15.01.2014 2 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Pan Martin mě docela zklamal. Nechává umírat důležité postavy, bez jakýchkoli výčitek svědomí, je bezohledný ke svým čtenářům. Že já blbec začala tuhle sérii číst!!! Popravdě řečeno, smrt lidí i přijmu, ale co udělali s Šedým větrem, to se mi ani trochu nelíbilo a vadilo mi to víc než smrt Robba. Ale vzkřísit Catelyn na soud, to bylo bravurní.

08.01.2014 4 z 5