Mercatino Mercatino komentáře u knih

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Tak u této knihy jsem se pobavila. Velice čtivé, některé pasáže sedí skvěle. Knížka nutí k zamyšlení a zároveň je třeba ji brát s nadhledem.

15.09.2016 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Tři dny po osvobození Buchenwaldu jsem těžce onemocněl: otrava potravinami. Odvezli mne do nemocnice, kde jsem strávil dva týdny mezi životem a smrtí.
Jednoho dne jsem sebral síly a vstal. Chtěl jsem se na sebe podívat do zrcadla, jež viselo na protější zdi. Od odchodu z ghetta jsem se neviděl.
Ze zrcadla na mne hleděla tvář mrtvoly.
Jejího pohledu ve svých očích jsem se nezbavil dodnes.

Kampak člověk musel zajít aby přežil? Musel zajít za hranice vlastního já. Jak čas ubíhal, své já musel zabíjet. Hlavně to lidské,to dobré.

02.10.2015 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Rod Daga Bjorndala je stejně mocný jako rod Corleonu v Kmotrovi. Je to především o moci, uctě k moudrosti a pokorou před pravdou. Naučí nás vidět věci v širších souvislostech, v souvislostech lásky, tradic a bezpečí krbu v tom nejútulnějším domě severského světa a to v Medvědím dole.

18.01.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Vynikající autor. Kniha mě nadchla, i přes svou depresivní atmosféru celé knihy, to smlsnete jako jednohubku.

08.04.2013 4 z 5

Nádherná kniha která patří povinně do každé knihovničky každého zodpovědného čtenáře(sice jí taky nemám,ale koupím). Protože je to ten nejlepší druh knížky na světě,je to totiž knížka ve které budete neustále objevovat nová ponaučení,novou moudrost,nový úsměv,a taky novou sílu do života.Ať Vám slouží.

08.04.2013 5 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha první Batman: Temné vítězství: Kniha první Jeph Loeb

Láska na první pohled. Já jsem tak rád, že čtu tento komiks den potom co jsem četl Batman: Rok jedna od Franka Millera. Jsem opravdu nadšený, že Jeph Loeb pokračuje ve šlépějích Franka Millera a rozvíjí Batmanovo story tak našlapané, že se mi až z toho točí hlava. Díky bohu, že mám ještě tolik toho před sebou. Úplně se mi třesou půlky a doslova slintám při představě čtení dalších dílu. Sice to nečtu chronologicky, ale vůbec ničemu to nevadí.

02.03.2021 5 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Další psychedelický díl od Neila. Sandman je jediný komiks u kterého dokážu strávit tu šílenou mnohotvárnost. Občas mám docela problém pojmout šíři a roztříštěnost obsahu, ale pak mi dojde, že je to Sandman a sny jsou takové. Občas dost nesouvislé, roztříštěné, zmatené... Podobné tomuto komiksu... Ale mám to rád a obsah zůstává ve mě. Sandman jsou přesně ty komiksy, které bych mohl číst vícekrát a určitě je to něco, co bych chtěl mít doma ve sbírce...

02.03.2021 5 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Tento komiks bych popsal jako absolutní Batmanovskou klasiku. Z toho komiksu to jde cítit, poctivý Batmanovský svět. Musím se přiznat, že jsem se toho komiksu trošku bál, stejně tak i kresby, ale bylo to zbytečné. Vše na pohodu. Tímto komiksem se prostě nedá šlápnout vedle. Skvělý úvod do Batmanova universa.

Líbil se mi ten starý Batmanův létající stroj, který vypadal dost nemotorně a křehce, ale nějak to tam sedělo. A vlastně se mi tak jevil celý ten komiks, trošku zastarale, zaprášeně, ale na úrovni.

01.03.2021 4 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Robert Kirkman

Změna charakteru Negana je neuvěřitelná, stejně jako přítomni Šeptači, jejichž zjevení je pro mě od začátku špatně navrženým vtipem.

01.11.2020 4 z 5

Šepot a řev Šepot a řev Robert Kirkman

Překvapení jsou jako náboje s kterými na nás Robert Kirkman střílí a v tomto díle se do mě opět párkrát trefil. Je 22:00 a já si řekl, že další díly už číst nebudu. Chtěl jsem si je odložit na pár dalších dnů, abych je četl postupně, ale nemohu na to přestat myslet, co se to tam děje. To je šílené... Rád bych do toho světa vklouzl a udělal tam pořádek.

22.09.2020 5 z 5

Totální válka 1. část Totální válka 1. část Robert Kirkman

Z našich postav se stávají vojáci. Tento díl s čtenářem nepočítá a jede si to svoje, ať se to líbí nebo ne, válka začala a tady na moc cituplných výjevu moc místa nebylo.

22.09.2020 5 z 5

Co přijde pak Co přijde pak Robert Kirkman

A je to tady závislost na tomto komiksu je vytvořena. Již nemyslím na nic jiného a cítím abstinenční příznaky, jelikož nemám další díl. Skvělý díl, ve kterém jsem se dozvěděl jak používat žehličku jako nástroj pro dodržování pravidel. Určitě to zkusím v práci.

17.09.2020 5 z 5

Důvod se bát Důvod se bát Robert Kirkman

Na Živých Mrtvých se mi nejvíce líbí záporáci a to zlo, které celý komiks prostupuje. Zajímalo by mě jestli Zimbardo tuto sérií četl a co by na ní asi tak řekl. Někdy mám pocit, že vše co tady vidím a čtu, přesahuje hranice všeho. Brutalita a věci se kterými se normálně nikdy člověk nesetká. Je to jako nějaké panoptikum.

17.09.2020 5 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Občas nečitelný obsah, který bez znalostí historie, mýtu a starověku je těžko pochopitelný a přesto se v této knize nabízí tolik trefných rad. Je to kniha praktická, na doma. V nouzi lze z ní radu vystudovat .

26.08.2020 4 z 5

Smutek nás pozůstalých Smutek nás pozůstalých Robert Kirkman

Líbí se mi jak Živí Mrtví neustále udržují rostoucí úroveň zábavy s každým dalším dílem. Představa, že mám ještě před sebou stejně kvalitní zábavy v podobě dalších dvaceti dílů je pro mě jako balzám na duši. Nemůžu se dočkat, vím, že si to musím dávkovat postupně, ale cítím, že dávka komiksů Živých Mrtvých, které si chci dát, je pořád větší a větší.

15.08.2020 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Z celé série tento díl vyčnívá. Je to proto, že v tomto dílu čtenáři vyjde na světlo mnoho věcí, které byly nejasné a nerozpletené. S tímto dílem Zámek a Klíč dostává nový rozměr a posunuje tuto sérii ke hvězdám.

07.06.2020 5 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Tato kniha je příliš dobrá a zároveň příliš krátká. Samozřejmě to nevadí, ale občas mi ten příběh přišel zkrátka nedokončený. V poslední kapitole se mi zdálo jako by se Gombrich zbláznil, ale nakonec dokázal z postmoderního umění elegantně vybruslit a knihu hezky zakončit. Knihu doporučuji úplně všem, asi není potřeba mít nějaké znalosti předem dané. K četbě postačí chuť a láska k umění. Přeji všem hezkou četbu a vzrušující zážitky.

11.05.2020

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

Čtení této knihy byl jeden dlouhý nádech a pomalý, uvolněný radostný výdech. Magii knihy jsem cítil v celém svém těle, jak mi proudí v krvi, jak mi buší srdcem, pohlcený knihou jako osudem. Po čtení tohoto komiksu jsem si chtěl zatančit, tančit tanec makabru spolu s mrtvými.

29.02.2020 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Můj první díl, ale cítím, že potřebuji znalost celého Hellboyova světa. Věřím, že se k tomuto dílů vrátím ještě jednou a bude pro mě zajímavější. Na mě v tomto komiksu bylo otevřeno velké množství témat a já je nestihl zpracovávat. Myslím si, že s tímhle pekelníkem budeme jako bratři. Cítím, že to bude má oblíbená komiksová postava.

27.02.2020 4 z 5

Zpráva pro Adolfa 2 Zpráva pro Adolfa 2 Osamu Tezuka

Nemám slov, nejlepší evropský komiks, který jsem kdy četl. Sice je vytvořený Japoncem :)

05.02.2020 5 z 5