Mercatino Mercatino komentáře u knih

Grandville 5: Force Majeure Grandville 5: Force Majeure Bryan Talbot

Snad to není konec, protože takové kvalitky je tu málo. Proč ten komiks nemá alespoň 30 dílů. Chápu, že je to těžké dát dohromady, ale kdo si má od toho odvykat? Klidně bych četl jednoho antistresového Grandvilla jednou za den.

Zakončení bylo opravdu na úrovni a jak se dalo čekat LeBrock to zvládl jak se patří, ale byly chvíle, kdy mi jej bylo hodně líto.

Grandville 4: Noël Grandville 4: Noël Bryan Talbot

No podívejme se na to, fašistická ideologie kombinováná s kultem kolonie Didignad? Proč to všechno nesmíchat s precizní detektivkou, aby vznikl další excelentní Grandville? Smekám.

Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

Stejně jako v Usagim i zde vystupují zvířata místo lidí. Je to úplně jiný svět a jiné prostředí, ale kvalita je podle mě na velice podobné úrovni a to té nejvyšší. Perfektní věc, která se dá opakovat.

100 let Československa v komiksu 100 let Československa v komiksu Zdeněk Ležák

Chválím tento komiks, který opravdu je dílem, které mi chybělo. Kniha-komiks mi pomohla ujasnit podstatné události našich dějin a to zcela jasně a velice srozumitelně. Čtená část mě bavila stejně jako komiks a myslím si, že tento tip knih u nás chyběl. Po celou dobu jsem si říkal, že číst to na základní škole, tak bych měl mnohem větší přehled, než za mnoho hodin učení.

Co mi trošku chybělo, byla nějaká třetí část, která tam nebyla a místo které jsem používal wikipedii. Myslím tím různé dodatky a vysvětlivky, které by čtenáři pomohli pochopit souvislosti úplně dopodrobna.

02.09.2019 4 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Jak já se bál, že to bude jenom porno a ono to mělo nakonec dokonalý metafyzický příběh. Každopádně Druuna mě dostala a co si budeme povídat, celý ten komiks čtu jen kvůli ní, protože mám o ní strach. Bezmocná, ve světě který nemá žádná morální pravidla. Celý komiks je úžasně zvrhlý tím nejlepším možným způsobem.

01.09.2019 5 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Tak tady se těžko hledají slova, která se dají přirovnat k dojmům, jež po přečtení zůstaly uvnitř mého srdce. Metaepický komiks moji duši rozmetal na kusy, a pak jí zase stmelil v jedno. Božííí počtení, ke kterému se jednou vrátím, třeba se svými dětmi, protože tady jedna porce nestačí. Ty pocity při čtení byly tak intenzivní, drásající, doslova jsem měl pocit, že uvnitř komiksu je pulzující vesmír, který si tak nějak žije svým vlastním životem.

01.09.2019 5 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Nadace dvě není o nic horší než Nadace jedna jen tam chybí ten moment překvapení a ohromení, který jsem měl z jednoduchého a přímočarého pojetí knihy. Asimov byl mistr manipulace a umí to skvěle i se čtenářem, protože v této knize mě pěkně vodil za nos, i když jsem byl vždycky tak blízko ...

01.09.2019

Nadace Nadace Isaac Asimov

Překvapila mě jednoduchost, přímočarost a nadčasovost, kterou je tato kniha prodchnutá. Ohromila mě aktuálnost knihy. Doslova to křičí na vás, že my bychom také měli vytvořit Nadaci a pokusit se zachránit co se dá. Ale to by musel vytvořit někdo vědu psychohistorie. No a také nám chybí Hari Seldon, který by tu všechnu tíhu světa vzal na sebe. Kniha je o 50 let po jejím vzniku aktuálnější než v době svého vydání. Rozhodně doporučuji a i u této knihy si kladu otázku, proč jsem jí nečetl dávno před tím? Myslím, že v našem světě je stejná situace jako v knize, svět se řítí do prdele a my strkáme hlavu do písku a jedeme dál.

28.08.2019 5 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Nezbývá nic jiného než se pustit Cestou na sever :)

19.08.2019 5 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Jiné než všechno ostatní co jsem kdy četl. Po dočtení jsem měl pocit, že upřímnější už to být ani nemohlo, prostá krása.

13.08.2019

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Toliko zbytečného čtení už jsem dlouho neviděl. Kniha nic moc nedává, protože je to jen spousta příběhu, které poukazují na to jak zvyku fungují, ale na to jak je vytvářet a měnit :) Každopádně v příbězích najdete spoustu zajímavostí, například o tom jak velké korporáty využívají naše zvyku k tomu, aby dokázali manipulovat s masami lidí.

13.08.2019 2 z 5

Thonet: Porýní, Vídeň, Morava Thonet: Porýní, Vídeň, Morava Jiří Uhlíř

Kniha, která svými informacemi určitě obohatí každého, koho fascinuje historie nábytku i historie sama obecně. Thonet je fenomén, ale až po přečtení této knihy jsem si dokázal uvědomit jak velkým přínosem pro celý svět tato značka je.

10.07.2019 5 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Překvapilo mě hluboké rozkreslení charakterů dvou hlavních hrdinů. Se smutkem jsem si zavzpomínal jak jsem i já prožíval svůj duben mládí. Bohužel jsem tehdy o Foglarovkách nevěděl a dodnes mě to mrzí, že jsme se nepotkali dříve.

10.07.2019 5 z 5

Technika Pomodoro Technika Pomodoro Francesco Cirillo

Absolutně zbytečná kniha. Technika je neflexibilní, nepružná a nepřizpůsobivá. Má i své plusy, ale většinou se nedá aplikovat na práci ve které komunikujeme s lidmi. Kniha je zdlouhavá a vše podstatné najdete ve shrnutí na konci knihy (dvě stránky). Jen žumpa na peníze, překvapuje mě, že Melvil takovou blbost vydalo.

07.07.2019 odpad!

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Kniha která může být pro někoho v dnešní digitální době, něco jako světlo na konci tunelu. Cítím Bujo pro mě osobně je jako záchranný kruh, který se mi objevil na rozbouřeném moři života.

04.07.2019 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Toto je kniha u které bych nečekal to, co jsem od ní dostal. Absolutní překvapení. Skvělý pocit z dobře stráveného času, kterému sekundují spoustu otázek na které si po dočtení nedokážu tak narychlo odpovědět. Kniha je na hodinku čtení a dá se říct, že to není nic jiného než superluxusní jednohubka. Jsem rád, že jsem na ní v poličce narazil.

06.06.2019 5 z 5

Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Brian K. Vaughan

Komiks je svižný a svěží. Vůbec jsem se nenudil a mrzela mě pouze jedna věc, a to ta, že nemám další díly :(

06.06.2019 4 z 5

Dětské etudy Dětské etudy Ludvík Aškenazy

Skromné dílo, které mě dostalo do situace ve které jsem na konci knihy zadržoval slzy :) Tolik lásky v tak malé knížečce, že se to nedá ani vypovědět.

06.06.2019

Pekelná malba Pekelná malba Stan Sakai

Tak to se povedlo, Stan Sakai a jeho cesta vzhůru. Dalo by se čekat, že úroveň Usagiho komiksů bude s přibývajícími díly upadat, ale toto je důkaz, že tomu tak není a nebude.

26.05.2019 5 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Je děsivé jak jednoduše si hlavní hrdina získal mé sympatie. Nadčasový příběh nad kterým budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení. Lev krásně pronikl do hloubi duše lidí a já mu za to pěkně děkuji. Je tato kniha prevenci proti žárlivosti? Nevím, ale ten pocit, když zabil a už to nemohl vrátit to byl vrchol, dokonalé.

22.05.2019 5 z 5